Çocuğuma Dinini Öğretiyorum Örneklerle İman Esasla - Süleyman Karacelil - Ana Fikri   Konuyu açan: Enesce   İlk Mesaj: 12-30-2010 (11:30)   Son Mesaj: 12-30-2010 (11:30)    Cevap: 0    Gösterim: 638  

12-30-2010

Çocuğuma Dinini Öğretiyorum Örneklerle İman Esasla - Süleyman Karacelil - Ana Fikri

Yayınevi: Timaş Yayınları
    Basım Tarihi: Ağustos 2007
    Kitap Türü: Ders Kitapları / Yabancı Dil

Din eğitiminde ailenizin rolü nedir? Sevgi merkezli bir eğitimi ailenize nasıl uygularsınız? Eğitimde mükâfat ve ceza dengesini nasıl kuracaksınız? Yaşlarına göre çocuklarınıza neyi ne zaman öğreteceksiniz? Çocuklarınıza iman gücünü aşılayabiliyor musunuz? Çocuklarınızın ibadet alışkanlığı kazanması için neler yapmalısınız? Okul öncesi dönemden 12 yaşa kadar çocuklara iman esaslarının öğretimi, Allah ın varlığını kavramaları için yapılacaklar, Allah sevgisinin verilmesi, melekler ve kitaplara iman konusunda eğitimleri, ahiret inancının ve faydalarının öğretimi, kadere dair sorular ve cevapları... Namaz, oruç, zekât alışkanlıklarının kazandırılması, sevgi ile ibadet öğretimi... Her bir başlık için anlatımlar, örnekler, çocuklarla diyaloglar... Günümüzün kaybolmuşluğu içinde din eğitiminde anne-baba ve eğitimcilere kolaylık sağlayacak bir kitap: Çocuğuma Dinini Öğretiyorum.

Diğer "Süleyman Karacelil" Kitapları:

1. Çocuğum Nasıl Daha Zeki Olur?
    2. Gencim Dinimi Öğrenmek İstiyorum

Çocuğuma Dinini Öğretiyorum Örneklerle İman Esasla - Süleyman Karacelil - Ana Fikri Yorumları