Gece ! Yıldızların Işıklarını Yaksana - Işıl Yüce - Ana Fikri

Gece ! Yıldızların Işıklarını Yaksana - Işıl Yüce - Ana Fikri

Yayınevi: Tera Yayınları Basım Tarihi: Haziran 2006 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat AŞK, ÖLÜM ACISI, DELİRME, AKIL HASTANESİ... YAŞADIĞI AĞIR OLAYLARDAN DOĞRULMA ÇABASI İÇİNDEKİ BİR KADIN KENDİNİ ARARKEN; BUGÜNÜYLE, GEÇMİŞİYLE VE ÇOCUKLUĞUYLA DİYALOGLARA GİRER. YAZARIN KURGULAMADAN, YALNIZCA BİLİNÇ AKIŞIYLA YAZDIĞI BİR ROMANDIR. Diğer "Işıl Yüce" Kitapları: 1. Togo'nun Midesi

04-20-2011 14:30 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Deja Vu - John Hart - Ana Fikri

Deja Vu - John Hart - Ana Fikri

Yayınevi: Koridor Yayıncılık Basım Tarihi: Mayıs 2009 Kitap Türü: Polisiye / Edebiyat Hart, 25 dile çevrildi, 31 ülkede okuyucuyla buluştu. Publishers Weekly tarafından yılın en iyi kitapları arasında gösterildi. En iyi ilk kitap dalında Edgar ödülüne aday oldu. Macavity, Barry, Anthony, SIBA ve Gumshoe ödüllerini aldı. HART GÖZ ALICI, YENİ BİR YETENEK. Entertainment Weekly NEFİS... DERİNLİKLİ VE SIRLARLA DOLU BİR ROMAN. Publishers Weekly SAYFALARI ÇEVİRİRKEN... Read more

04-20-2011 14:10 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Çocuk Düşleri Çocuğunuzun Düşlerini Yorumlama - Pam Spurr - Ana Fikri

Çocuk Düşleri Çocuğunuzun Düşlerini Yorumlama - Pam Spurr - Ana Fikri

Yayınevi: Bilge Kültür Sanat Basım Tarihi: Şubat 2002 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Çocuğunuzun iç dünyasını keşfetmek ister misiniz? Çocuklar düşlerini yetişkinlerden çok daha büyük bir açıkyüreklilikle paylaşırlar. Fakat çoğu zaman kendilerini nasıl ifade edeceklerini bilemezler. Yaratıcı önerilerden ve yöntemlerden yararlanarak çocuğunuzla düşlerin dünyasında gezintiye çıkarak, onlarla aranızdaki ilişkiyi güçlendirebilirsiniz. - Kitapta yer alan... Read more

04-20-2011 14:00 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Bu Benim Hayatım! - Brigitte Blobel - Ana Fikri

Bu Benim Hayatım! - Brigitte Blobel - Ana Fikri

Yayınevi: Epsilon Yayınevi Basım Tarihi: Ekim 2000 Kitap Türü: On dört yaşında bir genç kız olan Nina, daha fazla özgürlük istemekte, bu nednle anne babsıyla sorunlar yaşamaktadır. Öte yandan erkek arkadaşı Patrick'le ilgili sorunları da vadır. Bütün bunlar yetmezmiş gibi, ortaya hiç beklenmedik biri çıkar. Nina'nın öz annesi. Tam on dört yıldır anne baba bildiği insanların aslında onu evlat edinmiş olduğunu öğrenmek, Nina'nın hayatını alt üst eder. Nina artık nereye ait... Read more

04-20-2011 13:54 - yazan ece son yazılan Mesajı göster
Hagakure Samurayın El Kitabı - Yamamoto Tsunetomo - Ana Fikri

Hagakure Samurayın El Kitabı - Yamamoto Tsunetomo - Ana Fikri

Yayınevi: İthaki Yayınları Basım Tarihi: Ocak 2005 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Bir fırtınaya tutulduğunda saçakların altında yürüsen de yolun ortasından gitsen de ıslanırsın, samurayın yolundaysan ortadan gitmeyi tercih edersin. Savaş alanında rakibini aşağ etmeye kararlı bir samuray, bir kartalın hedeflediği kuşu avlamasında olduğu gibi davranır : binlercesinin arasından ilk hedeflediğine saldırır. Samurayın Yolu kişinin zihninde önceden bulunmaz. Samurayın Yolu... Read more

04-20-2011 13:50 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Dr.Jekyll Ve Mr.Hyde - R. L. Stevenson - Ana Fikri

Dr.Jekyll Ve Mr.Hyde - R. L. Stevenson - Ana Fikri

Yayınevi: Bilge Kültür Sanat Basım Tarihi: Eylül 2002 Kitap Türü: Dünya Klasikleri / Edebiyat Saygın Dr Jekyll, kişiliğinin iyi ve kötü yanlarını birbirinden ayırmak ister. Laboratuvarında gizlice yaptığı etkili bir iksir sayesinde, kendi içindeki kötülükleri Mr Hyde ın bedeninde etkin hale getirir. Mr Hyde haline geldiği anlarda, içinde gizli kalmış tüm kötülükleri dışavurur ve insanlara zarar verir, hatta onları öldürür. Başlangıçta istediği zaman eski saygın... Read more

04-20-2011 13:23 - yazan olala son yazılan Mesajı göster
Doğan Hızlan la Denemenin Dönencesinde - Feridun Andaç - Ana Fikri

Doğan Hızlan la Denemenin Dönencesinde - Feridun Andaç - Ana Fikri

Yayınevi: Dünya Yayıncılık Basım Tarihi: Kasım 2006 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Edebiyatın kuşaklar arası buluşma noktasını görmek isterseniz, Doğan Hızlan ın herhangi bir kitabına ulaşmanız yeterli. Edebiyat, sanat duygusunun izlerini sürmek; oradan ağanlarla hayata bakabilme yörüngesine girmek için ise gene Hızlan ın denemelerine başvurmak gerekir. Yazılan bir zamanın, yaşanan/soluk alınan edebiyat-sanat ortamının rengini yazılarına taşıyan; geçtiği yazı... Read more

04-20-2011 13:20 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Hakikat Üzerine Toplu Eserleri 11 - Jiddhu Krishnamurti - Ana Fikri

Hakikat Üzerine Toplu Eserleri 11 - Jiddhu Krishnamurti - Ana Fikri

Yayınevi: Ayna Yayınları Basım Tarihi: Ocak 2003 Kitap Türü: Mantık / Felsefe "Aydınlanmış varlıkların en büyükleri her zaman insanı şaşırtan bir yalnızlık ve açıklıkta konuşmuşlardır. Hakikatin doğası budur, Krishnamurti nin doğası da budur." Larry Dossey Hakikat Üzerine, Krishnamurti nin hakikat arayışına ilişkin en derin düşüncelerini kapsıyor. Krishnamurti halka konuşmaya 1929 yılında şu sözlerle başlamıştı: "Hakikat ülkesinin yolu... Read more

04-20-2011 13:10 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Hayvanlar Dünyasından Masallar - Tuncel ALTINKÖPRÜ - Ana Fikri

Hayvanlar Dünyasından Masallar - Tuncel ALTINKÖPRÜ - Ana Fikri

Yayınevi: Çilek Yayınları Basım Tarihi: Haziran 2004 Kitap Türü: Masal / Çizgi Roman Elinizde tuttuğunuz bu masal kitabıyla: çocukları eğlendirerek eğitmek, yaşadıkları dünyaya ve çevreye ilgilerini çekmek, onlara gerekli bilgileri sunmak, gerilimlerini boşaltmak, sahip olmaları gereken değerlerle tanışmalarını sağlamak amaçlandı.Masallar yazılırken çocukların yaş düzeyleri, zihinsel ve ruhsal gelişimleri, kişisel tercihleri hesaba katıldı; yoğun ilgi... Read more

04-20-2011 13:00 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Gıdalar Ambalajlar Silahlar Ve Açlar - Mebruke Bayram - Ana Fikri

Gıdalar Ambalajlar Silahlar Ve Açlar - Mebruke Bayram - Ana Fikri

Yayınevi: HayyKitap Basım Tarihi: Aralık 2008 Kitap Türü: Beslenme - Diyet / Alternatif Tıp Gıdaların sofralarımıza gelene kadar geçirdiği evrelerden haberdar mıyız?Kentli tüketici, gıda ambalajlarının üzerindeki resimlerde ya da televizyon reklamlarında sunulan köy manzarasını gerçek sanıyor. Oysa reklâmlarda gördüğümüz, sebze toplayan güler yüzlü köylü kadınların, yemyeşil kırlarda yayılan mutlu ineklerin gerçek dünyayla uzaktan yakından ilgisi yok. Gıda, bize... Read more

04-20-2011 12:50 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Dönüş - Hasan Kayıhan - Ana Fikri

Dönüş - Hasan Kayıhan - Ana Fikri

Yayınevi: Elips Kitap Basım Tarihi: Ocak 2006 Kitap Türü: Roman / Edebiyat Aynı kaderin yıllar boyu değişmeden yaşandığı coğrafyada insan suretleri değişir amaç değişmezse bir kaplumbağa hızıyla dahi yol alınmazdı... "Her şeyin bittiği, hayatın sıfırlandığı, ölüm ile doğum arasında hiçbir uzaklığın kalmadığı noktadaydı..." "... Size, bize, öteki canlılara, herkese yetecek her şey var bu dünyada, ama bölüşmeyi, birlikte yaşamayı... Read more

04-20-2011 12:40 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Eğer Ben Sen Olsaydım ve Kompü-Kid Piyesler - İsmail Ersevim - Ana Fikri

Eğer Ben Sen Olsaydım ve Kompü-Kid Piyesler - İsmail Ersevim - Ana Fikri

Eğer Ben Sen Olsaydım ve Kompü-Kid Piyesler - İsmail Ersevim - Özeti, Eğer Ben Sen Olsaydım ve Kompü-Kid Piyesler Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Cinius Yayınları Basım Tarihi: Eylül 2009 Kitap Türü: Roman / Edebiyat Çocuğun hakları, kendi isteğiyle gelmediği bu dünyaya, daha doğmadan önce başlar. Sağlıklı bir ortama doğmak, sağlıklı büyümek ve sağlıklı bir vatandaş olmak her çocuğun en doğal hakkıdır.Evet, insanlar 'çocuk' olarak doğarlar. Fakat... Read more

04-20-2011 12:30 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Bütün Oyunları -4 / Pembe Evin Kaderi - Turgut Özakman - Ana Fikri

Bütün Oyunları -4 / Pembe Evin Kaderi - Turgut Özakman - Ana Fikri

Bütün Oyunları -4 / Pembe Evin Kaderi - Turgut Özakman - Özeti, Bütün Oyunları -4 / Pembe Evin Kaderi Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Bilgi Yayınevi Basım Tarihi: Temmuz 2008 Kitap Türü: Sinema - Tiyatro / Sanat Turgut Özakman, Bütün Oyunları dizisinin dördüncü kitabında eski ile yeninin çatışmasını ve birbirini anlamayan iki kuşağın iletişimsizliğini anlatmaktadır. Kitapta yer alan dört oyunda Turgut Özakman bireyden çok toplumsal sorunlara... Read more

04-20-2011 12:20 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Hücum ve Polemik  - Necip Fazıl Kısakürek - Ana Fikri

Hücum ve Polemik - Necip Fazıl Kısakürek - Ana Fikri

Hücum ve Polemik - Necip Fazıl Kısakürek - Özeti, Hücum ve Polemik Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Büyük Doğu Yayınları Basım Tarihi: Şubat 1993 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Necip Fazıl, içini doldurduğu fikir ve sanat şubeleriyle eğer çok köşeli bir yıldıza benzetilecek olursa, bu yıldızın en sivri ve göze batan köşesi, şüphesiz ki, onun polemikçi kimliğidir. O büyük bir polemikçidir; ve aslında bu büyüklüğün en iyi farkında olanlar... Read more

04-20-2011 12:00 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Çizimin Sırları - 1 - Barrington Barber - Ana Fikri

Çizimin Sırları - 1 - Barrington Barber - Ana Fikri

Çizimin Sırları - 1 - Barrington Barber - Özeti, Çizimin Sırları - 1 Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Mira Yayıncılık Basım Tarihi: Mayıs 2007 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Oldukça başarılı olan Çizim Sırları kitabının devamı niteliğindeki bu eserinde Barrington Barber, ulaşmak istediği hedefleri olan sanatçıları üstün beceri ve yeterlilik arayışında bir sonraki aşamaya taşıyor. Onunla bu yolculuğunuzda bu kadar ileri giderseniz, uygulama... Read more

04-20-2011 11:50 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Edebiyat Yazıları 1 / Medeniyetin Rüyası Rüyanın M - Sezai Karakoç - Ana Fikri

Edebiyat Yazıları 1 / Medeniyetin Rüyası Rüyanın M - Sezai Karakoç - Ana Fikri

Yayınevi: Diriliş Yayınları Basım Tarihi: Ocak 2000 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat İçindekilerKavramlar ve İlkelerFizikötesi ve SanatçıSanatçı ve RealizmŞairŞair AhlâkıŞairin TrajedisiŞairin YenidendoğuşuŞiirde İnsanŞiir ve MantıkŞiirde FormŞiirin Oluşumu Diğer "Sezai Karakoç" Kitapları: 1. Hızırla Kırk Saat / Şiirler 1

04-20-2011 11:40 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Cilalı Taş Devri - Emre Ulaş - Ana Fikri

Cilalı Taş Devri - Emre Ulaş - Ana Fikri

Yayınevi: Epsilon Yayınevi Basım Tarihi: Mart 2004 Kitap Türü: Çizgi Roman / Çizgi Roman - Benke sayın Sezer çok haklı!.. - Bence de - Cumhurbaşkanıyla aynı fikirdeyim!.. - Ben de!.. - Bence sayın Erdoğan haklı!. Diğer "Emre Ulaş" Kitapları: 1. Cilalı Taş Devri ampulbank

04-20-2011 11:30 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Fındık Serdim Harmana - Türk Fındığının Öyküsü - Mustafa Duman - Ana Fikri

Fındık Serdim Harmana - Türk Fındığının Öyküsü - Mustafa Duman - Ana Fikri

Fındık Serdim Harmana - Türk Fındığının Öyküsü - Mustafa Duman - Özeti, Fındık Serdim Harmana - Türk Fındığının Öyküsü Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları Basım Tarihi: Şubat 2010 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat "Fındık Serdim Harmana - Türk Fındığının Öyküsü nde fındığın morfolojisinden başlayarak, yetiştirilmesi, işlenmesi, tüketimi, yeni kaynaklarla zenginleştirilmiş tarihçesi, fındık etrafında şekillenen... Read more

04-20-2011 11:20 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Barbie/ Hobi Kitabı - Kollektif - Ana Fikri

Barbie/ Hobi Kitabı - Kollektif - Ana Fikri

Yayınevi: Doğan Egmont Yayıncılık Basım Tarihi: Ocak 2003 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Yaratıcılığınız keşfedin! Bu kitapta 20 den fazla ilginç fikir yer alıyor. Bilezikler, dövmeler, armağan paketleri, çılgın tırnaklar, süslü kalemler ve daha neler neler! Diğer "Kollektif" Kitapları: 1. Havalı Araba

04-20-2011 11:10 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Beş Şehir - Ahmet Hamdi Tanpınar - Ana Fikri

Beş Şehir - Ahmet Hamdi Tanpınar - Ana Fikri

Yayınevi: Dergah Yayınları Basım Tarihi: Kitap Türü: Beş Şehir'in asıl konusu hayatımızda kaybolan şeylerin ardından duyulan üzüntü ile yeniye karşı beslenen iştiyaktır. İlk bakışta birbiriyle çatışır görünen bu iki duyguyu sevgi kelimesinde birleştirebiliriz. Bu sevginin kendisine çerçeve olarak seçtiği şehirler, benim hayatımın tesadüfleridir. Bu itibarla onların arkasında kendi insanımıza ve hayatımızı, vatanın manevi çehresi olan kültürümüzü görmek daha da... Read more

04-20-2011 11:00 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Eskici - Atilla Ate - Ana Fikri

Eskici - Atilla Ate - Ana Fikri

Yayınevi: Etikus Yayınları Basım Tarihi: Nisan 2004 Kitap Türü: Şiir / Edebiyat bir yaprağı dahaçevirdi gönlümsayfalar numarasızbaşlıkları bileaynı şiirlerimintarihleridün bugünyarın

04-20-2011 10:50 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Döşeğimde Ölürken - William Faulkner - Ana Fikri

Döşeğimde Ölürken - William Faulkner - Ana Fikri

Yayınevi: İletişim Yayınları Basım Tarihi: Şubat 2002 Kitap Türü: Roman / Edebiyat William Faulkner'ın şaşırtıcı yazar ustalığının başka bir yüzünü ortaya koyar, Döşeğimde Ölürken. Bu romana iç monologlar biçiminde sürüp giden, genel havasıyla ABD'nin güneyinde yaşayan insanların gülmece anlayışına yatkın, çok renkli bir fars da denebilir. İçsavaş'ın çökerttiği soylu bir aileden gelen Faulkner (1897-1962) yaşamı boyunca hep Güneyli kaldı. Şehirlerden... Read more

04-20-2011 10:30 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Heyecansal Kontrol - İlkay Kasatura - Ana Fikri

Heyecansal Kontrol - İlkay Kasatura - Ana Fikri

Yayınevi: Altın Kitaplar Basım Tarihi: Kasım 2003 Kitap Türü: Kişisel Gelişim / Genel Heyecanlarımızı kontrol etmek, öğrenilmiş bir davranıştır. Heyecan kontrolü, bireyin kendisini bilinçli bir şekilde yönetme, dürtülerini frenleme, başkalarının duygularını paylaşabilme ve anlama yeteneği olarak tanımlanabilir. Bu yetenekten yoksun olan bireyin, aile, iş ve toplumsal yaşamında başarı ve mutluluğu yakalayabileceği düşünülemez. Ancak insan yaşamında bu kadar... Read more

04-20-2011 10:10 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Celaliler Destanı - Gülten Akın - Ana Fikri

Celaliler Destanı - Gülten Akın - Ana Fikri

Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları Basım Tarihi: Temmuz 2007 Kitap Türü: Şiir / Edebiyat "Celâliler Destanı ise koca Osmanlı Mülkü nün ayakta olduğu bir dönemde, zulmün ve buna karşı kalkışmanın, büyük ve uzun isyanın destanı olsun diye yazıldı."Gülten AkınSonra dönüp dünüp gelinensıla oldu kavgabarış uzaklaştı tarihkirli çakalların dolaştığıtekinsiz bir orman Diğer "Gülten Akın" Kitapları: 1. Kırmızı... Read more

04-20-2011 10:00 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Gazi Mustafa Kemal Atatürk Diyor Ki - Nurullah Aydın - Ana Fikri

Gazi Mustafa Kemal Atatürk Diyor Ki - Nurullah Aydın - Ana Fikri

Yayınevi: Kum Saati Yayıncılık Basım Tarihi: Temmuz 2008 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat LİDER DEDİĞİN ... Her şeyden önce; Kim olduğunu bilmeli ve kendine güvenmelidir. Her kim olursa olsun insanlara değer vermeli ve mütevazi olmalıdır... Önde yürüyen değil, yol gösteren olmalıdır. Yeri geldi mi sıradan bir asker, Yeri geldi mi Başkomutan olmalıdır... Fedakar olmalıdır. tikelerine ve sözlerine bağlı olmalıdır. Güvenilir ve samimi olmalıdır. Kalbinde ne vars dilinden... Read more

04-20-2011 09:50 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Afrodisyas - Cengiz Bektaş - Ana Fikri

Afrodisyas - Cengiz Bektaş - Ana Fikri

Yayınevi: Arkeoloji ve Sanat Yayınları Basım Tarihi: Ağustos 2008 Kitap Türü: Anı / Edebiyat Afrodisyas, çok dikkatli bir kazı yapılarak, kent yaflamının sürdüğü zamanlardaki görünümü ortaya çıkarılan yerlerden biri olmuştur. Bu başarı, 1961 yılında yeniden yapılandırma çalışmalarını titizlikle başlatan ve halen de çabalarının devamı için destek fonları aramayı sürdüren Türk arkeologu Kenan Erim e aittir. Kendisinin iş aşkı, Aşk Tanrıçası Afrodit e... Read more

04-20-2011 09:40 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Benim Meskenim Dağlardır - Ali Berktay - Ana Fikri

Benim Meskenim Dağlardır - Ali Berktay - Ana Fikri

Yayınevi: Mitos Boyut Basım Tarihi: Kasım 2003 Kitap Türü: Sinema - Tiyatro / Sanat Benim Meskenim Dağlardır oyunu için, "Sabahattin Ali nin yazdıklarına yansıyan dünyayı, sanatçı-toplum ilişkisini eksen alarak yeniden kurmaya çalıştım," diyen Ali Berktay, bu büyük yazarımızın ülkemizdeki "yargısız infaz" ların ilk örneklerinden olan ve toplumsal sorumluluğunu hala taşımakta olduğumuz bir olayla trajik bir biçimde noktalanmış yaşamını, onu ve... Read more

04-20-2011 09:30 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Büyükbaşlar-1922 - Andreas Nenedakis - Ana Fikri

Büyükbaşlar-1922 - Andreas Nenedakis - Ana Fikri

Büyükbaşlar-1922 - Andreas Nenedakis - Özeti, Büyükbaşlar-1922 Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Epsilon Yayınevi Basım Tarihi: Haziran 2005 Kitap Türü: Dünya Klasikleri / Edebiyat Kentimiz...Soylu Latinlerin, "Nobilitas Venetas"ların kenti, Türklerin sevgilisi, Girit Rönesans ının anavatanı "büyükbaşlar"a kalmış. Türk dükkanlarıyla türedi Rum tüccarlarının sıralandığı Büyük Kapı pazarında konsoloslara, para babalarına, din... Read more

04-20-2011 09:20 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Demokrasi ve Vampirler - Emre Kongar - Ana Fikri

Demokrasi ve Vampirler - Emre Kongar - Ana Fikri

Yayınevi: Remzi Kitabevi Basım Tarihi: Eylül 2002 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat 2000 li yılların başında Türkiye den kesitler: *İnsanlık 21. yüzyılda nereye gidiyor? *Türkiye-AB ilişkilerinin gerçek boyutları nelerdir? *Postmodernizmin Türkiye deki etkileri nelerdir? *"Feodal Demokrasi" ve "Beyinsizler Demokrasisi" nedir? *Papa suikastının ardında hangi gerçekler yatıyor? *Ermeni iddiaları ne kadar doğrudur? *Kafakarıştırologlar kimlerdir, ne yaparlar?... Read more

04-20-2011 09:00 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Hasta Gül - William Blake - Ana Fikri

Hasta Gül - William Blake - Ana Fikri

Yayınevi: Kabalcı Yayınevi Basım Tarihi: Ocak 1996 Kitap Türü: Şiir / Edebiyat William Blake -1757-1827- tarihsel olarak Romantizmin öncüleri arasında yeralmasına rağmen, bütün akımların dışında kalan bambaşka bir yol çizmiştir. Yaşadığı dönemde deli ve dahi , maskesiz bir insan , ruhsal isyanın prensi olarak anılmıştır; kendine özgü bir yöntem ve bir mitoloji yaratmıştır; istek duyan ama eyleme geçmeyenin veba salgını ürettiğini söyler. Blake in... Read more

04-20-2011 08:50 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Kitap tanitimlari Tools