Fındık Serdim Harmana - Türk Fındığının Öyküsü - Mustafa Duman - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 04-20-2011 (11:20)   Son Mesaj: 04-20-2011 (11:20)    Cevap: 0    Gösterim: 884  

04-20-2011

Fındık Serdim Harmana - Türk Fındığının Öyküsü - Mustafa Duman - Ana Fikri

Fındık Serdim Harmana - Türk Fındığının Öyküsü - Mustafa Duman - Özeti, Fındık Serdim Harmana - Türk Fındığının Öyküsü Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir

Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları
    Basım Tarihi: Şubat 2010
    Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

"Fındık Serdim Harmana - Türk Fındığının Öyküsü nde fındığın morfolojisinden başlayarak, yetiştirilmesi, işlenmesi, tüketimi, yeni kaynaklarla zenginleştirilmiş tarihçesi, fındık etrafında şekillenen gelenekler, âdetler ve inanmalar, fındığın kullanıldığı yerler gibi konular işlenmiştir. Fındıkla ilgili halk kültürü verimlerine de kısaca değinilmiştir. Fındığın insan sağlığı açısından önemi belirtilmiş, geçmişte ve günümüzde, sağlık alanındaki fındıkla ilgili bazı uygulamalar ayrı bir bölüm halinde verilmiştir. Bu kitabın özelliklerinden biri de fındıkla ilgili eski ve yeni çok sayıda görsel malzeme içermesidir. Görsel malzemelerle bu kitap ayrıca bir fındık atlası, bir fındık albümü olarak da değerlendirilebilir."

Diğer "Mustafa Duman" Kitapları:

1. İstanbul Efsaneleri
    2. Fındık Kitabı
    3. Geleneksel Türk Yorgancılık Sanatı
    4. Nasreddin Hoca ve Timur
    5. Ye Kürküm Ye

Fındık Serdim Harmana - Türk Fındığının Öyküsü - Mustafa Duman - Ana Fikri Yorumları