Düşük Kalorili ve Pratik Yemekler - Ferin Batman - Ana Fikri

Düşük Kalorili ve Pratik Yemekler - Ferin Batman - Ana Fikri

Yayınevi: Kapital Yayınları Basım Tarihi: Ekim 2004 Kitap Türü: Beslenme - Diyet / Alternatif Tıp Bir yemeğin lezzetli olabilmesi için bol yağlı, şekerli, kremalı kısacası yüksek kalorili olması şart değildir. Damak tadınız için sağlığınızdan ödün vermek zorunda değilsiniz. Birkaç sihirli dokunuşla hem lezzetli hem de sağlıklı yemekler hazırlayabilirsiniz. Beslenme ve Diyet Uzmanı Ferin Batman ın bu pratik kitabı sağlıklı ve dengeli beslenmek isteyenlere yönelik... Read more

05-07-2011 15:10 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Dünyanın En Güzel Masalları - Anonim - Ana Fikri

Dünyanın En Güzel Masalları - Anonim - Ana Fikri

Yayınevi: Kaknüs Yayınları Basım Tarihi: Eylül 2002 Kitap Türü: Okul Öncesi / Çizgi Roman 6 sında ya da 16 sındaki ya da erkek çocuklar için koca bir çuval dolusu masal Renkli, heyecanlı, neşeli ve mutlu yaşamak isteyenlere efsane, fantezi, aşk, hayal, sihir ve gülmece cümbüşü Henüz kitapların var olmadığı çok eski zamanlarda gezgin masalcılar varmış, hükümdarları ve halkı eğlendirmek için bu kitaptaki masalları anlatırlarmış. Soğuk ve karanlık kuzey... Read more

05-07-2011 15:00 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Balkan Literatures in the Era of Nationalism - Murat Belge - Ana Fikri

Balkan Literatures in the Era of Nationalism - Murat Belge - Ana Fikri

Yayınevi: İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları Basım Tarihi: Eylül 2009 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat The essays in this collection address the question of nationalism in its manifest and latent forms in the Balkan literatures. The shared theme of the essays may be summed up as the investigation of the cultural production as well as reproduction of the ideology of nationhood in terms of the role literature plays in a nation s self-fashioning. The contributors from the various Balkan countries... Read more

05-07-2011 14:50 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Croce nin Estetiği - Bedrettin Cömert - Ana Fikri

Croce nin Estetiği - Bedrettin Cömert - Ana Fikri

Yayınevi: De Ki Basım Yayım Basım Tarihi: Ocak 2007 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Croce, her sanat dalının kendine özgü ifade araçları bulunduğu kuramını benimsememekte, bir bakıma kuşkusuz haklıydı. Yaratma gücü olmayan veya kusurlu olan kimselerin elinde sanatın yalnızca teknik bir oyun haline dönüşmesi ve bu oyunun, okur-seyirci karşısında meşru gösterilmek için, kuramlaştırılması, her dönemde görülen olağan şeylerdir. Fakat bu olağanlık, doğal boyutlarını... Read more

05-07-2011 14:40 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Hek Tuğti Gıdorner - Vahram Burmayan - Ana Fikri

Hek Tuğti Gıdorner - Vahram Burmayan - Ana Fikri

Yayınevi: Aras Yayıncılık Basım Tarihi: Mayıs 2005 Kitap Türü: Öykü / Edebiyat Uzun yıllar İstanbul daki Ermeni okullarında görev yapan emektar öğretmen ve yazar Vahram Burmayan ın öykü ve hatıralarına yer veren bu kitapta, yazarın doğum yeri olan Adapazarı ve çevresi parlak, çarpıcı renklerle resmediliyor.Armaş ta (yeni adıyla Akmeşe) yer alan manastır, bir zamanlar Ermenilerin en önemli dini ziyaret merkezlerinden biriydi. Ülkenin dört bir yanından adağı olan... Read more

05-07-2011 14:20 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Dantelacı Kız - Pascal Laine - Ana Fikri

Dantelacı Kız - Pascal Laine - Ana Fikri

Yayınevi: Can Yayınları Basım Tarihi: Ocak 1998 Kitap Türü: Pomme, yani Dantelacı Kız, konsomatrislik yapan bir kadının kızıdır. Basit bir işte çalışıp kendi halinde yaşamaktadır. Bu tekdüze yaşam, Pomme' un bir yüksekokul öğrencisiyle tanışmasıyla birden değişir. Aimery, burnu havada, gözü yükseklerde bir gençtir, küçük bir taşra soylusudur.Zevkleri, alışkanlıkları ve hayata bakışı Pomme' nunkilerden tümüyle farklıdır. Buna rağmen arkadaşlıkları ilerler ve... Read more

05-07-2011 14:10 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Destanlar Kitabı - Helene Adeline Guerber - Ana Fikri

Destanlar Kitabı - Helene Adeline Guerber - Ana Fikri

Yayınevi: İlya Yayınevi Basım Tarihi: Mayıs 2010 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Genellikle edebiyat, özellikle de destanlar bir ulusun edebi tarihinden çok ruhunu yansıtır. Doğanın yorumlanması olan mitoloji ve tarihin idealize edilmiş hali olan efsane, epiğin temel öğeleridir. "Halkın Yaşayan Tarihi"dir. Dolayısıyla tüm destanlar "Hayal gücü kuvvetli soyların doğaya ve hayata dair en eski deneyimlerinin ilk meyveleridir" ve gerçek şair o soyun bizzat... Read more

05-07-2011 14:00 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Gelibolu Denizden Saldırı - Victor Rudenno - Ana Fikri

Gelibolu Denizden Saldırı - Victor Rudenno - Ana Fikri

Yayınevi: ODTÜ Basım Tarihi: Mart 2010 Kitap Türü: Araştırma - İnceleme / Araştırma - İnceleme

05-07-2011 13:50 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Bir Komünistle Evlendim - Philip Roth - Ana Fikri

Bir Komünistle Evlendim - Philip Roth - Ana Fikri

Yayınevi: Ayrıntı Yayınları Basım Tarihi: Kasım 2004 Kitap Türü: Roman / Edebiyat 90'lı yıllarda birbirinden parlak yapıtlarıyla Amerikan edebiyatına damgasını vuran Philip Roth, Bir Komünistle Evlendim'de dönüp 50'li yıllara bakıyor. Gammazlıkların, arkadan vurmaların, kara listelerin alıp yürüdğü McCarthy döneminin içyüzünü anlatırken, ülkesinin ulusal tarihinde masumiyetin ve saplantının oynadığı karmaşık rolleri irdeliyor. Roth, 1950'lerde Amerikan işçi... Read more

05-07-2011 13:40 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Gömülü Kanıt - Nancy Taylor Rosenberg - Ana Fikri

Gömülü Kanıt - Nancy Taylor Rosenberg - Ana Fikri

Yayınevi: Epsilon Yayınevi Basım Tarihi: Şubat 2004 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Lily Forrester çerçevesinde adaletin simgesi kabul edilen, kendini hukuka adamış bir avukattır. Ancak, altı yıl önce bir umutsuzluk anında inkitam almaya zorlandığı günlere dair, karanlık sırları vardır genç kadının. İçindeki ikilemi bastırıp yaşama uyum sağlamayı ancak başarabilmişken, bir dizi suçlamayla mahkemeye sevk edilen eski kocası, Lily ye şantaj yapmaya başlar. Öte yandan... Read more

05-07-2011 13:30 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Gelmiş Bulundum - Edip Cansever - Ana Fikri

Gelmiş Bulundum - Edip Cansever - Ana Fikri

Yayınevi: Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık Basım Tarihi: Mart 2008 Kitap Türü: Şiirler yazdım, kitaplar okudumElime bir bardak aldım, onu yeniden oydumDerinlerde kaldım böyle bir zamanKim bulmuş ki yerini, kim ne anlamış sanki mutluluktanEy yağmur sonraları, loş bahçeler, akşam sefalarıSöyleşin benimle biraz bir kere gelmiş bulundum. Diğer "Edip Cansever" Kitapları: 1. Öncesi de Kalır

05-07-2011 13:20 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Düş Zamanı - Eser Coşkun - Ana Fikri

Düş Zamanı - Eser Coşkun - Ana Fikri

Yayınevi: Pera Yayınları Basım Tarihi: Mart 2008 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat En az kırk bin yıldır Avustralya kıtasında yaşayan ve dünyada varlığını sürdüren en eski insan topluluklarından olan Aborijin ler ; bu anlamda insanın en eski geçmişini, inançlarını, geleneklerini, yaşam ve üretim biçimlerini, özetle tüm netelik ve niceliklerini gözler önüne seren canlı tarih sayılırlar. (Önsöz den)

05-07-2011 13:00 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Elsa'nın Gözleri - Louis Aragon - Ana Fikri

Elsa'nın Gözleri - Louis Aragon - Ana Fikri

Yayınevi: Kırmızı Yayınları Basım Tarihi: Ekim 2009 Kitap Türü: Şiir / Edebiyat Aragon'un Elsa'nın Gözleri adlı ünlü şiiriyle aynı adı taşıyan kitabın tamamı Hüseyin Demirhan'ın çevirisiyle ilk kez okuyucuyla buluşuyor.Ne derinmiş içmeye eğildiğim gözlerinGördüm ki güneşlerin yansır oraya tümüHer umutsuz onlara dalıp bulup ölümüBen kendimi yitirdim ta dibinde o yerin Diğer "Louis Aragon" Kitapları: 1. Elsa nın Gözleri

05-07-2011 12:50 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Düşlerin Dili - Patricia Telesco - Ana Fikri

Düşlerin Dili - Patricia Telesco - Ana Fikri

Yayınevi: E Yayınları Basım Tarihi: Ocak 1999 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Bu kitap düşlerimizi yorumlamaya tamamen yeni bir yaklaşım getirmektedir. Birinci Bölüm de, Düşlerin Tarihçesi nde, gizli mesajların günümüze ulaşan mirası, dinsel bakış açıları ve politik kararlar ortaya konarak rüya yorumlarının, eski hazine sandığı açılmaktadır. Bu bölümde daha sonra yorum için en önemil ipuçları verilerek düşlerinizi açıklamanız ya da yorumlamanız adım adım... Read more

05-07-2011 12:40 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Evlerin Işıkları Bir Bir Yanarken - İclal Aydın - Ana Fikri

Evlerin Işıkları Bir Bir Yanarken - İclal Aydın - Ana Fikri

Yayınevi: Epsilon Yayınevi Basım Tarihi: Ocak 2009 Kitap Türü: Benim için suskun geçen birkaç yılın ardından, bana kapanmayan pencerelerinize seslenmek istedim. diyor İclal AydınYeni sayfalarda daha önce söyleyemedikleriyle buluşana dek gazete yazılarının derlemesiyle hasret gidermek istiyor. Diğer "İclal Aydın" Kitapları: 1. Kağıt Kesikleri

05-07-2011 12:30 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Golden Memory Kelime Hazinesi - Vedi Aşkaroğlu - Ana Fikri

Golden Memory Kelime Hazinesi - Vedi Aşkaroğlu - Ana Fikri

Yayınevi: Palme Yayın Basım Tarihi: Nisan 2008 Kitap Türü: Sınavlara Hazırlık / Yabancı Dil GOLDEN MEMORY (KELİME HAZİNESİ) Diğer "Vedi Aşkaroğlu" Kitapları: 1. KPDS - ÜDS ve YDS İçin Test Tekniği Püf Noktaları

05-07-2011 12:20 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Erkek Bebek Bakımı-Sahibinin Kullanma Kılavuzu - Theresa Foy DiGerenimo - Ana Fikri

Erkek Bebek Bakımı-Sahibinin Kullanma Kılavuzu - Theresa Foy DiGerenimo - Ana Fikri

Erkek Bebek Bakımı-Sahibinin Kullanma Kılavuzu - Theresa Foy DiGerenimo - Özeti, Erkek Bebek Bakımı-Sahibinin Kullanma Kılavuzu Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Kuzey Yayınları Basım Tarihi: Ağustos 2006 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Doğumdan On Sekizinci Aya Kadar Mutlu ve Sağlıklı Bir Erkek Yetiştirmenin Uygulamalı Rehberi Erkek Bebek Bakımı türünün ilk örneği niteliğinde bir kitap olup mavi giysili neşe kaynağına yeni sahip ol-muş çiftlere hitap eden... Read more

05-07-2011 12:10 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Bir Ermeni Komitecinin İtirafları - Haluk Selvi - Ana Fikri

Bir Ermeni Komitecinin İtirafları - Haluk Selvi - Ana Fikri

Yayınevi: Timaş Yayınları Basım Tarihi: Eylül 2009 Kitap Türü: Araştırma - İnceleme / Araştırma - İnceleme XIX. yüzyılda Osmanlı Devleti'nin geçirmiş olduğu süreci gerçekleri ile ortaya koyuyor, Balkanlarda yaşanan süreç yanında Ermenilerin bağımsızlık yolundaki çalışmalarında nasıl düşündüklerini ve harekete geçtiklerini ele alıyor. İstanbul'dan başlayan kimi zaman Venedik'e kimi zaman Atina'ya kimi zamanda Muş ve Kahire'ye uzanan bir yaşam hikayesi bu. Ermeni... Read more

05-07-2011 11:50 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Deli Bal - Arife Kalender - Ana Fikri

Deli Bal - Arife Kalender - Ana Fikri

Yayınevi: Telos Yayıncılık Basım Tarihi: Ekim 2004 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Bir leylaydım, bir ademdenNice mecnun yarattımEcel bendim, iksir bendim, huri benMerak arkadaşım, ateş ruhuma belaGöze candım, köre manaGizlendiğim tenhalarım buldularAsi hayvanlarım evcil odalardaTufanlarımdan habersiz uyudular Diğer "Arife Kalender" Kitapları: 1. Şiir Irmakları

05-07-2011 11:40 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Balkan Savaşı Hikayeleri - Nesime Ceyhan - Ana Fikri

Balkan Savaşı Hikayeleri - Nesime Ceyhan - Ana Fikri

Yayınevi: Selis Kitapları Basım Tarihi: Temmuz 2006 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Osmanıl Devleti nin dağılma sürecinde "hüzün" tüm coğrafyaların ortak paydasıydı. Üç kıtaya uzanan vatanın her köşesinde cepheler açılmış ve yokluklar içinde sürdürülen bu savaşlardan payitahta hazin öyküler ulaşmaktadır. "Osmanlı Dağılırken Ağlayan Hikayeler" başlığı altında değerlendireceğimiz bu hikayelerin ilki "Balkan Savaşı Hikayeleri"dir.... Read more

05-07-2011 11:30 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Hayvanlar, İnsanlar ve Tanrılar - Ferdynand A. Ossendowski - Ana Fikri

Hayvanlar, İnsanlar ve Tanrılar - Ferdynand A. Ossendowski - Ana Fikri

Yayınevi: Samsara Basım Tarihi: Ocak 2002 Kitap Türü: Ezoterizm / Spiritüel "... Ancak, o zaman anlamaya başladım ki, bu söylencede, bu kitlesel vizyonda, sadece bir sır değil, Asya nın siyasal yaşamının gidişatını etkileyebilecek, son derece gerçekçi ve güçlü bir şey saklıydı..." "Hayvanlar, İnsanlar ve Tanrılar"da, F.A. Ossendowski nin, 1917 de Rusya da gerçekleşen Ekim Devrimi sonrasında, Büyük Okyanus kıyılarına doğru Bolşeviklerden kaçışı... Read more

05-07-2011 11:20 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Cinler - Hayatımıza Etkileri - Mehmet Memiş - Ana Fikri

Cinler - Hayatımıza Etkileri - Mehmet Memiş - Ana Fikri

Cinler - Hayatımıza Etkileri - Mehmet Memiş - Özeti, Cinler - Hayatımıza Etkileri Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Amber Kitap Basım Tarihi: Aralık 2007 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Dua, anahtardır, şifredir. İlahi nimetlerin gizini aralayan koddur. Dua, şeytandan ve şeytanın yardakçıları olan kötü cinlerden sakınmak için de bir zırhtır. Dua zalimlerden, gaddarlardan, başlarının üstünde bir kötülük halesiyle dolaşanlardan, nifak ve fesat... Read more

05-07-2011 11:10 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Doğanın Armağanı - Cahit Uçuk - Ana Fikri

Doğanın Armağanı - Cahit Uçuk - Ana Fikri

Yayınevi: Bilge Kültür Sanat Basım Tarihi: Eylül 2003 Kitap Türü: Okul Öncesi / Çizgi Roman Bir patırtı duydu sokakta. Anne, büyük bir uğraş içindeydi. İlkten aldırmadı. Sonra elinde olmadan kulak kabarttı. Bağrışmalar ve uğultu kendi oturdukları bodrum katının, sokak üzerindeki daracık pencerelerine çarpıyordu. Daha sonra gövdeleri yukarıda kalan bacakları gördü pencerenin dışında. Ve uğultunun içinden adını sesleniyorlardı sanki. ... Read more

05-07-2011 11:00 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Düş Hekimi - 3 - Yalçın Ergir - Ana Fikri

Düş Hekimi - 3 - Yalçın Ergir - Ana Fikri

Düş Hekimi - 3 - Yalçın Ergir - Özeti, Düş Hekimi - 3 Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir Yayınevi: Çınar Yayınları Basım Tarihi: Ocak 2004 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat Hoşgeldin masumiyet Biliyorum kapıdasın, uzun yoldan geldin; biraz yorgun, biraz aç, kapıyı çalmak üzeresin. En son geçen yüzyıl, bir eylül sabahı görmüştüm seni; çok özlemişim, nerelerdeydin? Sen gitmeden önce de azdı kazancımız ama daha mutluydu yuvamız. Diğer... Read more

05-07-2011 10:50 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Çakmak - Ömer Seyfettin - Ana Fikri

Çakmak - Ömer Seyfettin - Ana Fikri

Yayınevi: Damla Yayınları Basım Tarihi: Ekim 1999 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat - Ulan İboş, sen be?!.- Vay Mıstık sen ha?..- Ben ya..İki hemşeri hemen kucaklaştılar. Makedonya dan çıktıkları günden beri görüşmemişlerdi. Şimdi bu ücra Anadolu kasabacığının dışarısında, bu inleye inleye akan çakıllı dereceğin başında, böyle karşı karşıya gelmek... Diğer "Ömer Seyfettin" Kitapları: 1. Türkçe Reçete

05-07-2011 10:20 - yazan Enesce son yazılan Mesajı göster
Dört Mevsimde Aşk Çiçekleri - Abdullah Akay - Ana Fikri

Dört Mevsimde Aşk Çiçekleri - Abdullah Akay - Ana Fikri

Yayınevi: Karakutu Yayınları Basım Tarihi: Eylül 2009 Kitap Türü: Şiir / Edebiyat Günümüz şairlerinden çoğu bir açmaz içinde, dil bilenler az. Gözlerini açar açmaz da siyasal bir ortamda kendilerini bulunca yazdıkları da kolayından şeyler oluyor. Abdullah AKAY bunlara benzemiyor. Onun şiirleri kendisinden öncekilerden etkilenmiş görünmüyor. Ama Cumhuriyet dönemi yazınımızı iyi izlediğini gösteriyor. Bir zamanlar özlenilen söyleniş güzelliği, yerel renkler,... Read more

05-07-2011 10:10 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Günün Son Rengi - Gülşen Karacaoğlu - Ana Fikri

Günün Son Rengi - Gülşen Karacaoğlu - Ana Fikri

Yayınevi: Güncel Yayınları Basım Tarihi: Mart 2008 Kitap Türü: Roman / Edebiyat Mürebbiyeler, halayık kızlar, hizmetçiler, bahçıvanlar, uşaklar; sütnineler, halalar, ablalar ve komşu akraba ziyaretlerinin, hatırlı misafirlerin, ikramın, muhabbetin hiç eksik olmadığı gösterişli konaklarda oturulan kalabalık ve ihtişamlı bir aile yaşamından, tek başına, yokluk içinde kim ölmek ister? Herhalde hiç kimse! Ancak hayatın insana neyi getireceği bilinmez. Bazen insan, en... Read more

05-07-2011 10:00 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Bilim Sağduyuya Karşı Bilimin Doğal Olmayan Doğası - Lewis Wolpert - Ana Fikri

Bilim Sağduyuya Karşı Bilimin Doğal Olmayan Doğası - Lewis Wolpert - Ana Fikri

Yayınevi: Sarmal Yayınları Basım Tarihi: Ocak 2002 Kitap Türü: Diğer / Edebiyat "Modern bilim... kökü derindeki doğal dünyamızın masallarına son verdi: Tanrıyı öldürdü ve boş tahtına kuruldu. Böylece o günden bu yana bilim tek meşru koruyucu olarak yaşamın düzenini ellerine aldı ve tüm gerçeğin meşru egemeni oldu."- Vacler Havel-Bu kitapta öne sürülen ana tema, bilime ilişkin birçok yanlış anlamanın bilimin nasıl "doğal olmadığı"... Read more

05-07-2011 09:50 - yazan alptraum son yazılan Mesajı göster
Duygusal Şantaj - Susan Forward - Ana Fikri

Duygusal Şantaj - Susan Forward - Ana Fikri

Yayınevi: Altın Kitaplar Basım Tarihi: Kasım 1998 Kitap Türü: Kişisel Gelişim / Genel Çevredekiler sizi sürekli duygusal baskı altında mı tutuyorlar? Duygusal şantaj, bize yakın olan kişilerin istediklerini elde etmelerinin en güçlü yoludur. Bu tür insanlar karşılarındakileri ustalıkla kullanırlar. İstediklerini elde ettikleri zaman, çok iyi, davranırlar, fakat bu isteklerini elde edene kadar sizi büyük bir suçluluk duygusu altına gömerler. Bu şantajın özünde bir... Read more

05-07-2011 09:40 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Erik Ağacı - Serpil Tuncer - Ana Fikri

Erik Ağacı - Serpil Tuncer - Ana Fikri

Yayınevi: Bilge Oğuz Yayınları Basım Tarihi: Ekim 2007 Kitap Türü: Şiir / Edebiyat İçinde midye kokan,deniz kokan hikayeler gibisin Gelişinde sevinir baharlar Ağaçlanır dallar, çiçek açar Ben gitmeden, limanlar gelir dizlerime Saçlarıma dolanır yosunlar Bir katrede eririm mum misali Söylenmeyecek aşkım Yasaklı sır gibi

05-07-2011 09:30 - yazan tasfirin77 son yazılan Mesajı göster
Kitap tanitimlari Tools