Grup Piskoterapisine İlk Adım (A Primer Of Group Psychotherapy) - Ray Naar - Ana Fikri   Konuyu açan: Enesce   İlk Mesaj: 05-29-2011 (11:40)   Son Mesaj: 05-29-2011 (11:40)    Cevap: 0    Gösterim: 511  

05-29-2011

Grup Piskoterapisine İlk Adım (A Primer Of Group Psychotherapy) - Ray Naar - Ana Fikri

Yayınevi: İmge Kitabevi
    Basım Tarihi: Ocak 2007
    Kitap Türü:

Grup Psikoterapisine İlk Adım, Ray Naar'ın akıcı bir üslupla yazdığı ve yanızca psikologlar, psikiyatristler, diğer ruh sağlığı personeli tarafından değil, kendini tanımak, anlamak isteyen, bunu yaparken de çevresindeki insanlardan gelecek bilginin önemini kavramış olan herkes tarafından okunabilecek bir çalışmadır. Kitapta özellikle ilgi çekebilecek üç konudan biri, Naar'ın bilgisayar-insan benzetmesidir. İnsanı bir yönüyle sürekli olarak bilgi işleyen büyük bir bilgisayar gibi gören yazar, onu, enerjisinin kendinden kaynaklanışı yönüyle de bilgisayardan farklılığını vurgulamakta ve bu benzetmeyi, büyük bir ustalıkla, bireyin psikolojik gelişimi ve değişimi konularına bağlanmaktadır. Kitabın ikinci özelliği, yazarın hiç kaçınmadan, cömertçe verdiği ve her okuycunun kendinden bir şeyler bulalibelceği, zevkle okunan, kuramsal bölümlerin anlaşılmasını oldukça kolaylaştıran örneklerdir. Üçüncü özellik, son bölümde tüm ayrıntılarıyla verilmiş olan etkileyici bir psikodrama seansıdır. Bu bölümde -eğer gerçekten kendini vererek okuyorsa- heyecan duymayacak okuyucu olabileceğini sanmıyoruz.

Diğer "Ray Naar" Kitapları:

1. Grup Piskoterapisine İlk Adım
    2. Grup Piskoterapisine İlk Adım (A Primer Of Group P
    3. Grup Piskoterapisine İlk Adım (A Primer Of Group P
    4. Grup Piskoterapisine İlk Adım (A Primer Of Group P

Grup Piskoterapisine İlk Adım (A Primer Of Group Psychotherapy) - Ray Naar - Ana Fikri Yorumları