Ben Öykülere İnanırım - Habib Bektaş - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 05-26-2011 (12:10)   Son Mesaj: 05-26-2011 (12:10)    Cevap: 0    Gösterim: 585  

05-26-2011

Ben Öykülere İnanırım - Habib Bektaş - Ana Fikri

Yayınevi: Can Yayınları
    Basım Tarihi: Şubat 2001
    Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

Habib Bektaş , Türkiye de son yıllarda romanlarıyla ses getiren bir yazar. Gölge Kokusu, Bana Bir Şiir Oku ve Cennetin Arka Bahçesi, onun üç başarılı romanı. Bu kez öyküleriyle okurun karşısına çıkıyor Habib Bektaş ve iyi bir anlatıcı olduğunu bir kez daha kanıtlıyor. Ben Öykülere İnanırım da uzunlu kısalı otuz öyküsü var. Yaşamdan kesitler veren öykülerde, günlük yaşamın karmaşası ve acelesi içinede gözden kaçan, fark edilmeyen incelikler, ayrıntılar başarıyla gözlemlenmiş. Unutulmaya yüz tutan değerler ve duygular, kısa ama derinliği olan cümlelerle, ustalıkla vurgulanmış. Hızla değişen, insancıl değerlerini yitirmekte olan bir dünyadan insan manzaları sunuyor Habib Bektaş.Okuru bir yandan kendi içine yönlendirirken, bir yandan da çevresine değişik bir gözle bakmaya zorluyor. Bilinçaltına iniyor, gerçekle gerçek olmayan arasındaki ince çizgide geziniyor. İnsanı durup düşünmeye, kendini ve değerlerini sorgulamaya iten, lirik ve kimi yerde ironuk, ama hep sıcak anlatımıyla öne çıkan bir demet öykü var Ben Öykülere İnanırım da

Diğer "Habib Bektaş" Kitapları:

1. Ay Terazin Olsun
    2. Gölge Kokusu
    3. Cennetin Arka Bahçesi
    4. Bana Bir Şiir Oku

Ben Öykülere İnanırım - Habib Bektaş - Ana Fikri Yorumları