Hazel - Tayfun Şahin - Ana Fikri   Konuyu açan: Enesce   İlk Mesaj: 05-22-2011 (14:10)   Son Mesaj: 05-22-2011 (14:10)    Cevap: 0    Gösterim: 1124  

05-22-2011

Hazel - Tayfun Şahin - Ana Fikri

Yayınevi: İskenderiye Yayınları
    Basım Tarihi: Şubat 2010
    Kitap Türü: Roman / Edebiyat

DünHazel başını adamın omuzundan ayırdı. Gözlerine bakıyordu.- Söyle bakalım Ali Aşiroğlu, beni ne kadar seviyorsun?Ali bir an sustu. Biliyordu, ne dese az olacaktı.- Benim seni ne kadar sevdiğimi anlatmaya ne dilim ne de kelimelerim yeter Hazel. Ama elimde olsa seni ne kadar sevmek isterdim biliyor musun? Ezan ile namaz arası kadar... Doğduğumda kulağıma okunan ezan, öldüğüm kılınan cenaze namazıma kadar, her saniye seni sevmek isterdim.BugünBaşer Ali nin haline üzülmüştü. Tedirgin bir halde sordu.- Ne zamandır görmüyorsun Hazel i evlat?- Dünya takvimine göre mi soruyorsun ağabey, gönül takvimime göre mi? Bendeki takvime göre bir ömür geçti.- Belki yeniden bir araya gelirsiniz Ali...- Bizim kaderimiz ayrı yazılmış ağabey. Bırak bedenlerimizin bir araya gelmesini, isimlerimizin baş harfleri yan yana gelse bir acıyı ifade ediyoruz.Ali odadan çıktıktan sonra Başer önündeki kağıda iki harf yazdı. AH Peki dün ile bugün arasında yaşananlar neydi?Tayfun Şahin kimdir?1971 yılında Tekirdağ da doğdu. Lise yıllarında amatör olarak yazmaya başladığı şiirler çok sayıda yerel ve ulusal alanda ödüller aldı. 2000 yılında geldiği İstanbul da medya sektörüne adım attı. Bir Umut ve Kambuçkalar belgesellerinin yapımcılığını üstlendi. 2006 yılında Cinemascope Sinema Dergisi ni yayın hayatına geçirdi. Halen www.sinemaloji.com internet sitesinde köşe yazıları yazmaktadır. Üçlemenin ilki olup, romanla aynı ismi taşıyacak olan Hazel in sinema çalışmalarını sürdürmektedir.

Hazel - Tayfun Şahin - Ana Fikri Yorumları