Fırtınalı Dönemlerde Yönetim - Peter F. Drucker - Ana Fikri   Konuyu açan: Enesce   İlk Mesaj: 05-21-2011 (01:10)   Son Mesaj: 05-21-2011 (01:10)    Cevap: 0    Gösterim: 815  

05-21-2011

Fırtınalı Dönemlerde Yönetim - Peter F. Drucker - Ana Fikri

Yayınevi: İnkılap Kitabevi
    Basım Tarihi: Ocak 1998
    Kitap Türü:

İlk olarak seksenli yıllarda yayımlanmasına karşın Peter Drucker in Fırtınalı Dönemlerde Yönetim i yöneticilerin 1990 larda karşı karşıya kaldığı temel konuları ele alıyor: Hızla değişen bir çevrede yönetim sergilemek.Bu doyurucu ve gelecekten haber taşıyan kitap, değişen çevrelerde yönetim olgusunu işleyen yazarlar için de bir kaynak oluşmuştur. Bu kitap iş dünyasının, toplumun ve ekonominin yakın geleceğiyle ilgilidir.Peter Drucker a göre önümüzdeki dönemlerle ilgili kesin olan tek şey, bu dönemlerin fırtınalı gerçeğidir.Fırtınalı dönemlerde yöneticinin yerine getirmek zorunda oldukları ilk görev; başında bulundukları kurumların devamını sağlamak, yapısal gücünü ve sağlamlığını korumak, ani, sert darbelerden kaçınmak ve yeni fırsatlardan yararlanmaktır. Yazar algıdan çok eylemle, analizden çok kararla ilgilenmektedir.Bu kitabın amacı, ister özel sektörde isterse devlet sektöründe yer alsın, karar veren insanlar için uygulamaya dönük kitap olmaktır.

Diğer "Peter F. Drucker" Kitapları:

1. Klasik Drucker
    2. Geleceğin Toplumunda Yönetim / Ciltli
    3. 21. Yüzyıl İçin Yönetim Tartışmaları
    4. Sonuç İçin Yönetim
    5. Yönetim Uygulaması
    6. Kapitalist Ötesi Toplum

Fırtınalı Dönemlerde Yönetim - Peter F. Drucker - Ana Fikri Yorumları