Hayatım Harbiden Roman - Mehmet Kartal - Ana Fikri   Konuyu açan: Enesce   İlk Mesaj: 05-18-2011 (18:40)   Son Mesaj: 05-18-2011 (18:40)    Cevap: 0    Gösterim: 545  

05-18-2011

Hayatım Harbiden Roman - Mehmet Kartal - Ana Fikri

Yayınevi: Aykırı Yayınları
    Basım Tarihi: Ocak 1998
    Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

Mehmet Kartal, bu kitapta kendi deyimiyle, "Ölümüne nefretlerin ve sevgililerin gerçek hikayesi"ni yazdı. "Hayatım roman", özellikle yaşamlarında sıradanlığın bir parça da olsa, dışına çıkmış insanların sıkça kullandığı bir sözdür. Merhmet Kartal ın hayatı ise "harbiden" roman. Mehmet Kartal, 13 Şubat 1963 te Kırıkkale de doğdu. Babası hakkında tek bildiği onun trajik ölümü. Annesi için ise yalnızca beslediği duygular var: öfke ve sonradan acımaya dönüşen nefret. Aykırı bir insan Mehmet Kartal. Bedelini defalarca ödediği bir aykırılık onun yaşamı. Çocuk yaşta hırsızlığa başladı. Yedi kez cezaevinde yattı. iki kez de akıl hastanesinde. Beş kitap yazdı, elinizdeki bu kitap altıncısı. Okuyacaklarınız onun gerçek hikayesi. Mehmet Kartal, bu kitapla belki de aldıklarını geri veriyor. "Ne geldiğimiz ne de gideceğimiz yeri biliriz" diyor. Oysa, kitabı onun geldiği yeri gösteriyor, gideceği yeri görmek ise hiç de zor değil.

Diğer "Mehmet Kartal" Kitapları:

1. Eski Bir Hırsızın Anıları

Hayatım Harbiden Roman - Mehmet Kartal - Ana Fikri Yorumları