Esma ül Hüsna Perspektifinden Kur an da İnsan Yöne - Ali Kemal Kastan - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 05-17-2011 (19:40)   Son Mesaj: 05-17-2011 (19:40)    Cevap: 0    Gösterim: 648  

05-17-2011

Esma ül Hüsna Perspektifinden Kur an da İnsan Yöne - Ali Kemal Kastan - Ana Fikri

Yayınevi: Bilge Yayınları
    Basım Tarihi: Kasım 2005
    Kitap Türü: İslam / Din

Bu eser, yönetim teknikleri öğretmeyi ve yönetim problemlerine pratik çözümler sunmayı hedefleyen bir işletme kitabı değildir. Bilakis, "Rahman" sıfatı üzerine bina edilmiş özgün, alternatifsiz, rakipsiz ve gerçek yönetim felsefesi olan İslam ın yönetim anlayışını tazeleyip güncelleme denemesidir. Allah ın isimleri bu eser boyunca tek tek ele alınmıştır. Bir portre çalışması olduğu için portreyi tamamlayan her bir isim üzerinde müstakil olarak durulmuştur. Her bir isim, gerektiğinde öne çıkan ve görevini icra eden bir memur durumundadır. Ancak görevini icra esnasında o ismin diğer isimlerle ilişkisi fark edilmektedir. İslam düşüncesine has olan bu bütüncül yapı, O nun, Batı ya has parçası, çok tanrıcı yaklaşımından ayırt edilmesini sağlayan en önemli farkıdır. Her bir isim, diğer 98 isimle bağlantılıdır.(Tanıtım Yazısı ndan)

Diğer "Ali Kemal Kastan" Kitapları:

1. Barış Dini

Esma ül Hüsna Perspektifinden Kur an da İnsan Yöne - Ali Kemal Kastan - Ana Fikri Yorumları