Esma ül Hüsna Hazinesi - İsmail Kılınç - Ana Fikri   Konuyu açan: Enesce   İlk Mesaj: 04-01-2011 (20:00)   Son Mesaj: 04-01-2011 (20:00)    Cevap: 0    Gösterim: 801  

04-01-2011

Esma ül Hüsna Hazinesi - İsmail Kılınç - Ana Fikri

Yayınevi: Dörtmevsim Yayınları
    Basım Tarihi: Temmuz 2009
    Kitap Türü: İslam / Din

"Esmâü l-Hüsnâ Hazinesi" kitabı "En güzel isimler Allah ındır. O halde O na* o güzel isimlerle dua edin."ayetinin güzel bir tefsiri.Okuyan herkesin seveceğine inanıyorum. Allah ın güzel İsimlerini anlatan bu kitapta sade ve akıcı bir dil kullanılmış. Ayrıca her bir ismin anlamı ve o isme göre nasıl dua edileceği üzerinde geniş bir şekilde durulmuş.Harun TOKAKBen, Esmâü l Hüsnâ Hazinesi ni duygulanarak, sevinerek, büyük birdikkatleokudum.Güzel eseri ile beni çekipçeviren, İsmail Kıhnç m, önce arı duru Türkçesi oldu. Kitap, Allah ın güzel isimlerine lâyık birTürkçe ile hazırlanmış.Yavuz Bülent BAKİLER"Esmâü l-Hüsnâ Hazinesi"kalbin zümrüt tepelerine yönelişin bir bilinci olarak düşünülmüş.Baştan sona coşkun, bir anlatım, şevkli bir üslup, gönülden süzülen sızıntılar, yazarın kendi basiretini seslendiren bir söylem olarak notlar düşülmüş. Tebrikler ve binler dualar."Esma ül Hüsna Hazinesi" kitabı, Rabbini seven, se kemale götürmek isteyen, bunun için Allah ın sevdiği ve gönül ehline sevdirdiği Habîbi ni örnek almaya çalışan bir kulun Rabbine yönelmesi, dilin elverdiği ölçüde O nun güzel isimlerini anlamaya ve anlatmaya çalışması, her bir ismin ilham ettiği duygu ve düşüncelerle Mevlâ sına duaetmesi...Prof.Dr.Hayreddin KARAM

Diğer "İsmail Kılınç" Kitapları:

1. Çocukların Sevgilisi Hz. Muhammed (sav)

Esma ül Hüsna Hazinesi - İsmail Kılınç - Ana Fikri Yorumları