Hayta - Erdal Ateş - Ana Fikri   Konuyu açan: Enesce   İlk Mesaj: 05-13-2011 (16:20)   Son Mesaj: 05-13-2011 (16:20)    Cevap: 0    Gösterim: 591  

05-13-2011

Hayta - Erdal Ateş - Ana Fikri

Yayınevi: Mevsimsiz Yayınları
    Basım Tarihi: Ekim 2006
    Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

... Sevgili erimsiz bozkırların kara martısı... Bu mektubu sana yazmamın nedeni, otobüs terminalinde seni uğurlarken, Sana yazarım! dememe inanmamandı belki de. Hiç bir zaman okuyamayacağın bu mektubu yazarken sana, içimdeki kanama bir çavlana dönüşüyor bedenimin her hücresine büyük acılar vererek... İntiharın, Hürriyet gazetesinin üçüncü sayfasında küçücük bir haber olarak yer aldı. İş ilânlarına bakmak için aldığım gazeteye öylesine bakarken, o küçük haber, bir anda soluksuz bıraktı beni. Günlerce; sokaklarda dolaştım, bu şehre geldiğin günü, Vişnelik teki evindeki sevişmelerimizi, yalnızlığının verdiği acılarını düşünerek... Ölüm haberinin üzüntüsünden, sevgilimle tam bir haftadır görüşmüyorum. Bileklerini jiletle kesip intihar etmen usuma geldikçe; gardırobun menteşesine sıkıştırdığın, yüzlerce namluya korugan olmuş ölümü bekleyen o genç gerilla resmi ve onun altına yazdığın, İlkelerine bir kez ihanet eden, hayata karşı lekesiz bir tavır alamaz! yazısı belleğimde seninle ilgili sorular çoğaltarak deviniyor ha bire... Düşünüyorum da, her gün, ilkelerimize bir kez değil, bin kez ihanet ediyoruz ve hiçbir şey olmamış gibi lekesizce yaşamaya çalışıyoruz...

Hayta - Erdal Ateş - Ana Fikri Yorumları