Efsaneden Gerçeğe - Zeynep Oktuğ - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 05-03-2011 (16:20)   Son Mesaj: 05-03-2011 (16:20)    Cevap: 0    Gösterim: 1541  

05-03-2011

Efsaneden Gerçeğe - Zeynep Oktuğ - Ana Fikri

Yayınevi: Galata Yayınları
    Basım Tarihi: Kasım 2006
    Kitap Türü: Roman / Edebiyat

2004 yılında Derinlerde Fırtına adlı eseri ile Gençlik Edebiyat Romanı Yarışması birincisi olan Zeynep Oktuğ dan yeni bir gençlik romanı. Efsaneye göre Zeus, aşık olduğu Europa ya kendini sevdirmek için uysal bir boğa kılığına girip onu sırtında gezdirmiş... Defne yine dalgınlaştı. İşte ben de tam da bunu merak ediyorum. Okan benim için neler yapabilir? Uysal bir boğa kılığına girebileceğini sanmıyorum dedi Ali dalga geçerek. Defne on altı yaşındadır. Talihsiz bir kaza erkek kardeşini bu dünyadan ayırmıştır. Arkeolog olan annesi üzüntüsünü hafifletmek umuduyla Olympos ta bir kazıya katılır. Defne İstanbul da babasıyla kopuk iletişimi, mutsuz teyzesi ve ona sırt çeviren arkadaşlarıyla başbaşa kalmıştır. Tek dayanağı her gördüğünde kalbini yerinden oynatan arkadaşı Okan ın ona sıcak duygular besliyor olmasıdır. Defne karmaşık duygularını İstanbul da bırakıp Olympos a, annesinin yanına gitmeye karar verir. Olimpos ta bir yandan kazı ekibindekilerden dinlediği efsanelerle büyülenirken, bir yandan da heyecanla Okan ın yolunu gözler. Efsaneler yoksa sandığı kadar uzak değil midir gerçeklerden? Annesinin çalıştığı kazı alanındaki gizemli taş ona hayat hakkında neler öğretecektir?

Diğer "Zeynep Oktuğ" Kitapları:

1. Veda Etmeden
    2. Aynada Görmediklerin

Efsaneden Gerçeğe - Zeynep Oktuğ - Ana Fikri Yorumları