Bir Ankara Ailesinin Öyküsü - Orhan Karaveli - Ana Fikri   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 05-02-2011 (20:50)   Son Mesaj: 05-02-2011 (20:50)    Cevap: 0    Gösterim: 909  

05-02-2011

Bir Ankara Ailesinin Öyküsü - Orhan Karaveli - Ana Fikri

Yayınevi: Pergamon Yayınları
    Basım Tarihi: Ekim 1999
    Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

-Orhan Karaveli Bir Ankara Ailesinin öyküsü nde anlatmasıydı, kim bilecekti, VATAN ın bu macerasını?-Hasan Pulur, Milliyetİyi Yazılmış anı kitaplarında bir dönemin anatomisini yakalamak mümkündür. orhan Karaveli nin Bir Ankara Ailesinin Öyküsü adlı anılarını bir başka keyifle bir solukta okudum.- Ali Sirmen, CumhuriyetBir ankara Ailesinin Öyküsü nü yaz tatiline çıkarken almıştım. Büyük keyif alarak okudum... Ben de insanların kendi yaşantılarını ve anılarını kaleme almasının, gelecek kuşaklara bırakacağı en güzel miras olduğunu düşünüyorum.- Suna Kıraç, Koç Holdingİdare Meclisi Başkan VekiliBir Ankara Ailesinin Öyküsü kısmen içinde bulunduğumuz dönemi, özellikle gençlik yıllarımızı anımsattı.- Oktay Aksoy, Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi, StockholmOrhan Karaveli onurlu bir davranışla kitabının gelirini Mehmetçik Vakfı na bağışlamış.- Talip Yümsel, Milliyet50 Yıllık gazeteci Orhan Karaveli, Bir Ankara Ailesinin Öyküsü"nü anlatırken, bir devre ışık tutacak nice zengin olayla renkli kişilikten bahsediyor.- Aktüel Dergisiİçten, yalın ve akıcı bir dille yazılmış olan ve büyük bir keyifle okuduğum Bir Ankara Ailesinin Öyküsü, Ankara lı olarak bu kenti daha iyi anlamamı sağladı.- Nazire DedemanDedeman Holding Bşk. Vekili- Araştırmacı gazeteciliğin en güzel örneklerini veren Orhan Karaveli nin kitabını okurken bir tarih şeridi geçiyor gözlerinizin önünden ve bitirmeden bırakamıyorsunuz.- Turan TuğluKuşakkaya Gazetesi, Gümüşhane"En Çok Satan Kitaplar"... Bir Ankara Ailesinin Öyküsü / Orhan KaraveliSabah Gazetesi (19.9.1999)

Diğer "Orhan Karaveli" Kitapları:

1. Ali Kemal - Belki De Bir Günah Keçisi…
    2. Tanıdığım Nazım Hikmet
    3. Tevfik Fikret ve Haluk Gerçeği
    4. Sakallı Celal
    5. Doğumunun 100 üncü YılındaTanıdığım Nazım Hikmet B
    6. Görgü Tanığ:ı Bir Gazetecinin Sıradışı Anıları

Bir Ankara Ailesinin Öyküsü - Orhan Karaveli - Ana Fikri Yorumları