Bir Türk Ailesinin 450 Yıllık Öyküsü - Fazıl Bülent Kocamemi - Ana Fikri   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 02-11-2011 (22:50)   Son Mesaj: 04-04-2011 (20:34)    Cevap: 1    Gösterim: 579  

02-11-2011

Bir Türk Ailesinin 450 Yıllık Öyküsü - Fazıl Bülent Kocamemi - Ana Fikri

Yayınevi: Ötüken Neşriyat
    Basım Tarihi: Aralık 2005
    Kitap Türü: Araştırma - İnceleme / Araştırma - İnceleme

Bu kitabın neden yazdığımı merak edenler olabilir. Bu soruyu kendime defalarca sordum. İçimden "Senin ailenin tarihçesinden başkalarına ne?" dedim. Şu kabul edilebilir cevapları buldum: Birincisi; anlattıklarım yaklaşık beş yüz yıllık bir geçmişi olan, bu geçmiş tarih kitaplarında, resmi arşivlerde belgelenmiş bulunan, bu süre içinde devletimize ve ulusumuza hizmet etmiş bir aile hakkında bilgiler içermektedir. Dolayısıyla bir "tarihi öyküdür". Aile mensupları içinde birçoğu ulusal tarihimize mal olmuşlardır. Günümüzde konuyla ilgilenenler olabilir ve onlar hakkında bilgi edinmek isteyebilirler. Bu bir hizmettir dedim. İkincisi; böyle bir çalışma yapan ne ilk, ne de tek kişiyim. Benden önce aile tarihçelerini yazanlar oldu, bundan sonra da olmaması için hiçbir neden yok. O halde ben neden yazmayayım diye düşündüm. Üçüncüsü; Karınca kararınca, ailemin gelecek nesillerine geçmişleri hakkında olabildiğince geniş ve doğru bilgiler içeren bir belge bırakmam iyi olur, kim olduklarını, nereden geldiklerini en yakın ve doğru kanaldan öğrensinler diye düşündüm. Ve nihayet; babam sonsuza dek bizden ayrılmadan önce benden böyle bir çalışma yaparsam ne kadar mutlu olacağını söyledi. Bu son arzuyu yerine getirmeseydim, çekeceğim manevi acının altından kalkamayacağımı anladım.

Diğer "Fazıl Bülent Kocamemi" Kitapları:

1. Baba Oğul Torun
    2. Urumeli nin Gözyaşları
    3. Urumeli’nin Gözyaşları
    4. Yanya’nın Gözyaşları

Bir Türk Ailesinin 450 Yıllık Öyküsü - Fazıl Bülent Kocamemi - Ana Fikri Yorumları

Permalink - Mesaj no 1  04-04-2011, 20:34

--->: Bir Türk Ailesinin 450 Yıllık Öyküsü - Fazıl Bülent Kocamemi - Özeti

Alıntı:
    urumelinin gozyaslari ozet-Bir Türk Ailesinin 450 Yıllık Öyküsü - Fazıl Bülent Kocamemi - Özeti

tşk ederim
    Misafir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) Misafir Ziyaretci