Başındaki Örtüyü Kirletme - Sevda Türküsev - Ana Fikri   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 04-30-2011 (05:21)   Son Mesaj: 04-30-2011 (05:21)    Cevap: 0    Gösterim: 641  

04-30-2011

Başındaki Örtüyü Kirletme - Sevda Türküsev - Ana Fikri

Yayınevi: Akis Kitap
    Basım Tarihi: Nisan 2009
    Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

Yüce Yaratıcı, sadece tabiat kanunlarının değil , aynı zamanda Evrensel Ahlak ve Tabii Hukuk ilkelerinin de Rabb idir. Evrensel Ahlak İlkeleri; tabiat kanunlarına dayanır ve onlarla birlikte ahenkli bir bütün oluşturur. Ahlak; kadın ve erkek için farklı ölçüt getirmez. Rabbin huzuruna Kalb-i Selim ile çıkma ödevimizden ancak saf insanları kandırabileceğimiz biçim kılık ve görünüm hileleri ile kurtulamayız. Erkek için Sakal kadın için başörtüsü ahlaklılığın kesin varsayımı değildir. Nitekim halkımız erkek için bunu Her sakallıyı baban zannetme! öğüdüyle ifade etmiştir. Sevda Türküsev Hanım ın Muhafazakar Çapkınlar kitabını, 2008 TÜYAP Kitap fuarındaki bir imza gününde hızla okudum ve biraz sonra kendisini de tanıyınca, bu kitabın içeriğini tamamen onayladığımı ancak bir de Muhafazakar Çapkıneler i yazarsa eksiğin tamamlanacağını söyledim. Çünkü bu kitapta göreceğiniz tanıklıkların birçok benzerine ben de tanık olmuştum. Zeka ve dürüstlük nimetlerine birlikte sahip olanların; toplumu uyarma görevleri vardır. Sevda Türküsev Hanım bu kitabıyla görevini ve ödevini bu alanda tamamlamış oldu. Ayrıca, rahat okunan ve sıkmayan bir üslubu olması da bu kitaptan yararlanma, ibret alma oranını yükseltecektir. Prof. Dr. Hüseyin Hatemi

Diğer "Sevda Türküsev" Kitapları:

1. Ben Başarmak İçin Doğdum
    2. Başarının 101 Sırrı
    3. Başarılı Kadının Alfabesi
    4. Erkeksen Aldatma Kadınsan Aldanma
    5. Muhafazakar Burjuva
    6. Muhafazakar Çapkınlar

Başındaki Örtüyü Kirletme - Sevda Türküsev - Ana Fikri Yorumları