Din ve Ahlak Öğretiminde Drama Örnekleri - Tuğba Güler - Ana Fikri   Konuyu açan: Enesce   İlk Mesaj: 04-22-2011 (19:00)   Son Mesaj: 04-22-2011 (19:00)    Cevap: 0    Gösterim: 651  

04-22-2011

Din ve Ahlak Öğretiminde Drama Örnekleri - Tuğba Güler - Ana Fikri

Yayınevi: Nobel Kitap
    Basım Tarihi: Ekim 2007
    Kitap Türü: Ders Kitapları / Yabancı Dil

Eğitimde drama; insanın kendini başkalarının yerine koyarak çok yönlü düşünmesini sağlayan, bireyin eğitim ve öğretimde aktif rol almasını, kendini ifade edebilmesini sağlayan, yaratıcı ve araştırıcı olma istek ve duygusunu geliştiren çağdaş bir eğitim yöntemidir. Bu sebeple drama yöntemi din ve ahlak eğitiminin genel amaçlarını gerçekleştirmede rahatlıkla kullanılabilecek bir yöntemdir.Din ve ahlak öğretiminde drama yönteminin kolay bir şekilde anlaşılmasını sağlamak ve bu yöntemi uygulamada zorlanan eğitimcilere yardımcı olmak amacıyla hazırlanan bu kitap, teorik ağırlıklı bir çalışmadır. Ancak din ve ahlak öğretimi konularını uygulanışı, ders planlarına benzer bir şekilde ele alınarak etkinlikler başlığı altında uygulamalı olarak gösterilmiştir.Bu çalışma; eğitim fakültelerinin sınıf öğretmenliği, din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği bölümlerinde okuyan öğrenciler için ayrıca ilahiyat fakülteleri ve tüm din eğitimi öğretmenlerine, Kur an kursu öğreticilerine yardımcı olmak üzere hazırlanmıştır.

Din ve Ahlak Öğretiminde Drama Örnekleri - Tuğba Güler - Ana Fikri Yorumları