Din Öğretiminde Yöntemler - Mehmet Zeki Aydın - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 03-19-2011 (11:50)   Son Mesaj: 03-19-2011 (11:50)    Cevap: 0    Gösterim: 535  

03-19-2011

Din Öğretiminde Yöntemler - Mehmet Zeki Aydın - Ana Fikri

Yayınevi: Nobel Kitap
    Basım Tarihi: Mayıs 2007
    Kitap Türü: Ders Kitapları / Yabancı Dil

Bu kitap, daha önce yayınlanan, Din Öğretiminde Yöntemler ve Buldurma Yöntemi adlı kitabın yeniden gözden geçirilmiş şeklidir. Bu baskıda, ilk kitaptan bazı ayrıntı bilgi içeren bölümler çıkarılmış ve KPSS sınavına girecek adayların ihtiyaçlarını giderecek birçok bölüm ilave edilmiştir. Bunun yanında öğretim yöntem ve tekniklerinin uygulamalarını göstermek üzere örnek ders planları konulmuştur. Aynı şekilde, öğretmen ve öğretmen adaylarının devamlı kullanmak zorunda olduğu bilgiler de ekler başlığı altında verilmiştir. Bununla birlikte kitap, İlahiyat Fakültelerinde hem lisans hem de yüksek lisans programlarında özel öğretim yöntemleri ve eğitim fakültelerinin sınıf öğretmenliği bölümlerinde yer alan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerini alan öğrencilere, halen okullarımızda görev yapan tüm din öğretimi öğretmenlerine ve Kur an Kursu öğreticilerine hitap etmek üzere kaleme alınmıştır.

Diğer "Mehmet Zeki Aydın" Kitapları:

1. Ahlak Öğretiminde Örnek Olay İncelemesi

Din Öğretiminde Yöntemler - Mehmet Zeki Aydın - Ana Fikri Yorumları