Darbelere ve Muhtıralara Karşı Demokratik Mücadele - Hulusi Şentürk - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 04-20-2011 (14:50)   Son Mesaj: 04-20-2011 (14:50)    Cevap: 0    Gösterim: 595  

04-20-2011

Darbelere ve Muhtıralara Karşı Demokratik Mücadele - Hulusi Şentürk - Ana Fikri

Yayınevi: Okutan Yayıncılık
    Basım Tarihi: Temmuz 2008
    Kitap Türü:

"Almanya da Naziler Komünisteleri içeri attı; sesimi çıkarmadım. Çünkü komünist değildim. Sonra Yahudileri içeri tıktılar; bu kez de sesimi çıkarmadım. Çünkü Yahudi değildim. Derken sıra sendikacılara geldi. Hala susuyordum, çünkü sendikacı da değildim. Sonunda beni de götürdüler; kimse sesini çıkarmadı. Zira sesini çıkaracak kimse kalmamıştı." Bu çalışma demokrasi adına ses çıkarılması için yapılmıştır. Umarım ki evlatlarımız, ordumuzun millet iradesinde ülkemizi dışarıdan gelecek saldırılara karşı savunma dışında rol almadığı, siyasetçilerin çözümü kendi aralarında buldukları ve askerden medet ummadıkları, aydınların kendilerini inkar edercesine karanlık günlere özlem duymadıkları, basının tamamen hür biçimde kamuoyunu bilgilendirmekten öte misyon yüklenmediği, partilerin demokrasiyi öncelikle kendi içlerinde yaşadıkları ve milletin de kendi iradesine kararlılıkla sahip çıktıkları günleri görür.

Diğer "Hulusi Şentürk" Kitapları:

1. Adaylar İçin Kampanya Yönetimi
    2. Seçmenin DNA sı

Darbelere ve Muhtıralara Karşı Demokratik Mücadele - Hulusi Şentürk - Ana Fikri Yorumları