Çöl İmparatorluğu - David Ball - Ana Fikri   Konuyu açan: Enesce   İlk Mesaj: 04-05-2011 (20:00)   Son Mesaj: 04-05-2011 (20:00)    Cevap: 0    Gösterim: 628  

04-05-2011

Çöl İmparatorluğu - David Ball - Ana Fikri

Yayınevi: Literatür Yayınları
    Basım Tarihi: Ağustos 2009
    Kitap Türü: Roman / Edebiyat

Usta bir anlatım... Silinmez bir iz bırakıyor. The Washington Post Tutkulu bir aşk, güçlü bir kalem, canlı bir mekân duygusu ve bunlara ustaca yedirilmiş büyük bir araştırma. The Boston Globe Sere serpe yayılıp giden bir destan... bir karnaval... kum tepelerindeki bir Rüzgar Gibi Geçti. The San Diego Union-TribuneFransız bir erkek ve Sahra nın derinliklerinde tanıdığı bir çöl kadını... Tutkulu bir aşk... Fransa da tanrısız, Sahra Tuaregleri arasında kâfir olarak suçlanan bir melez... Fransız işgalcilere karşı direnen çöl savaşçıları... Ve iki dünya arasında sıkışan genç bir adam: Hayatım boyunca hep insanlar benden nefret etti; ya kökenimden ya da başka bir şeyden ötürü. Ben daima çok fazla bir şeydim ve yeterince öteki şey değildim. Ya çok soyluydum ya da çok sıradandım, ya çok Tuareg dim ya da çok Fransız dım yahut ikisinden de yeterince değildim. Ne Katolik tim ne Müslüman. Daima kâfirdim. Haç ve Hilal in yazarı David Ball dan, Paris te başlayıp Sahra çöllerinde süren, okurun elinden bırakamayacağı, film kareleri gibi akan soluk soluğa bir macera romanı.

Diğer "David Ball" Kitapları:

1. Haç ve Hilal

Çöl İmparatorluğu - David Ball - Ana Fikri Yorumları