Hakikatçi Hayata ve Ölüme Dair / Binbir Gece de Yo - Özcan Yüksek - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 03-29-2011 (11:50)   Son Mesaj: 03-29-2011 (11:50)    Cevap: 0    Gösterim: 578  

03-29-2011

Hakikatçi Hayata ve Ölüme Dair / Binbir Gece de Yo - Özcan Yüksek - Ana Fikri

Yayınevi: Doğan Kitap
    Basım Tarihi: Eylül 2008
    Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

Özcan Yüksek ten, Binbir Gece de Yolculuk üçlemesinin birinci kitabı, Hakikatçi Hayata ve Ölüme Dair Bugün, Hakikatçi de aşk ile ölüme ait duyguların nasıl da iç içe olduğunu görüyor ve yazıyor Özcan Yüksek. Hakikatçi şunu der: "Biliniz ki ey efendiler ve hanımlar, sadece gerçek vardır. Şöyle söyleyeyim ki, her şey gerçektir, gerçeğin bir parçasıdır ve aynı zamanda her parça ve her öykü, gerçeğin bütünüdür." "Ey bahtı güzel okur, ey hoşluk ve cömertlikle donanmış kişi! Sana yalnızca, eski hengamlarda ve o esnalarda meydana gelmiş, dolayısıyla zaten çoktan yaşanmış, çoktan tükenen o günlerde kalmış, ama bana kadar ulaşmış bir öyküyü anlatmayacağım. Şunu bilki ey okur, benim anlatacaklarım yenidir. Yani bu çağda geçiyor, bu demde ve bu esnada. Ne var ki, yinde de bana kadar ulaşmış o eski öyküyele, o eski devirlerle ilgisi var. Özcan Yüksek

Diğer "Özcan Yüksek" Kitapları:

1. Cinistan Aşk Ve Kaybedilen Dünya
    2. Cinistan Aşk Ve Kaybedilen Dünya
    3. Sessizce Dön

Hakikatçi Hayata ve Ölüme Dair / Binbir Gece de Yo - Özcan Yüksek - Ana Fikri Yorumları