Hayata Dair 100 Yorum - Şebnem Güneyman - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 05-28-2011 (20:50)   Son Mesaj: 05-28-2011 (20:50)    Cevap: 0    Gösterim: 651  

05-28-2011

Hayata Dair 100 Yorum - Şebnem Güneyman - Ana Fikri

Yayınevi: Kaizen Yayınevi
    Basım Tarihi: Nisan 2008
    Kitap Türü: Kişisel Gelişim / Genel

" Hani deriz ya, ne huysuz adam diye ( adamlar kusura bakmasın tabi ), işte ben bu lafa itiraz ediyorum. Bence bu sözcükler şöyle düzeltilmeli: " Ne huylu adam " Şimdi bakın huysuz adam ( ya da kadın ) demek sanki bütün huyları alınmış, sakin, yumuşak, hiç adrenalinini olmayan kişi demek. Hem sonuna " siz, suz gibi takılar eklendiğinde sözcükler olumsuz olmaz mı? Yani hayırsız demek , hayrı olmayan, sabırsız demek, sabrı olmayan demek değil mi? O zaman huysuz olanın da huyu yok demek. Melek gibi hatta kanat takmış uçuyor olması gerek. Nerdeeee? Benim kanaatime göre, sinirli, gönül kırıcı, sabır ve anlayışı eksik olan kişilere huylu adam, kadın, çocuk demeli! Sevgili Şebnem, Sen ki hayata dört elle sarılan, hayatın tatlarını başkaları için çoğaltmaya çalışan insan, neden hayatın ayrıntılarından bu kadar yakınıyorsun !

Diğer "Şebnem Güneyman" Kitapları:

1. Bir Diyabetliden Bir Diyabetliye 250 Küçük Öneri

Hayata Dair 100 Yorum - Şebnem Güneyman - Ana Fikri Yorumları