Bebeklere ve Çocuklara İlkyardım - Thomas Seiler - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 03-24-2011 (05:50)   Son Mesaj: 03-24-2011 (05:50)    Cevap: 0    Gösterim: 515  

03-24-2011

Bebeklere ve Çocuklara İlkyardım - Thomas Seiler - Ana Fikri

Yayınevi: Optimist Yayın Dağıtım
    Basım Tarihi: Haziran 2007
    Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

Acil durumlarda hızlı ve doğru müdahale rehberiZehirlenmeler, yanıklar, kanamalar, kemik ve eklem yaralanmaları, böcek sokmaları... En sık karşılaşılan acil durumlar ve alınması gereken önlemler Çocuklar ve Bebekler İçin İlkyardım da...Kaza olduğunda eliniz ayağınıza dolanır. Böyle anlarda kitabın ön ve arka kapak içi imdadınıza yetişir. Nefes ve bilinç kontrolü, kalp masajı ve suni solunum şemasını adım adım takip ederek, en kısa sürede en etkili müdahalede bulunabilmeniz mümkün. Tabii daha önce kitabı dikkatle okumuş, acil telefon numaralarını kapaktaki yerlerine kaydetmiş olmalısınız.Bir önemli nokta: Yetişkinlere uygulanan ilk yardım yöntemlerinin bazıları bebek ve çocuklar açısından yaşam tehlikesi taşır; hatta bebeklerle çocuklar açısından da farklı yöntemler söz konusudur. Kitap bu bilgileri de sunuyor.Meydana gelecek bir kazayı engelleyemeyebilirsiniz, ama kazanın çocuğunuz üzerinde bırakacağı hasarı en aza indirmek sizin elinizde...

Bebeklere ve Çocuklara İlkyardım - Thomas Seiler - Ana Fikri Yorumları