Çocuk Üniversitesi Üçüncü Yarıyıl (Ciltli) / Çocuk - Ulrich Janssen - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 03-23-2011 (04:02)   Son Mesaj: 03-23-2011 (04:02)    Cevap: 0    Gösterim: 915  

03-23-2011

Çocuk Üniversitesi Üçüncü Yarıyıl (Ciltli) / Çocuk - Ulrich Janssen - Ana Fikri

Yayınevi: Optimist Yayın Dağıtım
    Basım Tarihi: Mart 2007
    Kitap Türü: Okul Öncesi / Çizgi Roman

Çocuk Üniversitesi nin üçüncü yarıyıl kitabı da hem çocukların hem de anne babaların merak ettikleri sekiz konuya açıklık getiriyor: Şövalyeler neden kaleler inşa etmişti? Gök neden gürler, yıldırım neden düşer? Neden oğlanlar dövüşür, kızlar mızmızlanır? Yarasalar neden kulaklarıyla görür? Neden matematikçiler hesap yapamaz? Neden hikaye anlatırız? Neden doktorlar iyileştirilebilir? Neden sporcular giderek daha başarılı oluyorlar? "Çocuk üniversiteleri sayesinde uzmanlar tarafından cevaplanmayı hak eden çok önemli sorular insan içine çıktı... Öğrenme ateşi ne kadar çok çocuk, profesör, anne baba, üniversite, meslek yüksekokulu, enstitü, kütüphane, gazete, ilköğretim okulu ve benzeri eğitim kurumunu sardı." - Ulrich Janssen- Ulla Steuernagel

Diğer "Ulrich Janssen" Kitapları:

1. Çocuk Üniversitesi Uzayın Kapısı Var mı?

Çocuk Üniversitesi Üçüncü Yarıyıl (Ciltli) / Çocuk - Ulrich Janssen - Ana Fikri Yorumları