Gün Gördüm Yüzler Gördüm - Remzi İnanç - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 03-20-2011 (01:00)   Son Mesaj: 03-20-2011 (01:00)    Cevap: 0    Gösterim: 881  

03-20-2011

Gün Gördüm Yüzler Gördüm - Remzi İnanç - Ana Fikri

Yayınevi: Papirüs Yayınları
    Basım Tarihi: Ekim 1998
    Kitap Türü: Anı / Edebiyat

"Bu kitapta yaşadığım kişisel tanıklıkları, izlenimleri, dostlarımla yaptığım söyleşmeleri bir araya getirmeye çalıştım. "Günlerden Bir Gün" diye yazmaya oturduğumda, ülkemizin az tanınan, çok tanınan, ama güçlerine etkinliği olan bir bölüm aydınımızın rötuş istemeyen geçit resmi çıktı ortaya. Benim için değerli ve anlamlı olan, bunca insanlar bir zamanlar yaşamın kesişen koşullarında soluk alıp vermemiz; bir yerden bir yere yürümüş olmamızdır. Belki daha da önemlisi, sürüp gelen, üstüne hiç gölge düşmemiş dostluklardır. Bu kitapta yazmadan geçemediğim bazı kişiler oldu. Bunlarla ilgili gözlemlerimi yazmak için kendimi inandırıp zorlarken gerekçem şuydu: Kendi alanlarında ünlü bu kişilerin "sevimsiz" bulduğum davranışlarını onlar henüz yaşarken yazmalıydım. Böylesi tanıklığımı da birlikte götürmek istemiyordum. Yaşamın sürekli deviniminde kimliğimize, kişiliğimize sinmiş renkleri, sesleri ve yüzleri yeniden anımsayarak, sanki onları ölümün eline hepten bırakmayacağımız umudunu taşıyorum.

Diğer "Remzi İnanç" Kitapları:

1. Kar Altında Güller Var

Gün Gördüm Yüzler Gördüm - Remzi İnanç - Ana Fikri Yorumları