Ben Semra - Semra Yücel - Ana Fikri   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 03-19-2011 (07:00)   Son Mesaj: 03-19-2011 (07:00)    Cevap: 0    Gösterim: 691  

03-19-2011

Ben Semra - Semra Yücel - Ana Fikri

Yayınevi: Marka Yayınları
    Basım Tarihi: Ocak 2005
    Kitap Türü: Anı / Edebiyat

Gelinim Olur musun? yarışma programıyla Türkiye de 7 den 70 e herkesin tanıdığı Semra Yücel, hayatını anlattığı kitabı Ben Semra ile Türk okurlarının karşısına çıktı.Çocukluğu, gençliği, evliliği, anneliği, yarışmada yaşadıkları, yarışma bittikten sonra yaşadıklarının en ince detayına kadar anlatıldığı Ben Semra Marka Yayınları ndan çıktı. Semra Hanım ın hiçbir yerde yayınlanmamış fotoğraflarının da yer aldığı Ben Semra , Semra Yücel hakkında bilinmeyenleri anlatıyor.Annesi, babası, kız kardeşleri, ilk ve son aşkı, anlaşmalı boşanması, hamileliğinde yediği dayaklar, çocuklarına bakışı, hayat felsefesi, toplum içindeki konuma, yarışma evinde yaşanan krizler, varoş yaşamı, Ata nın ölümü, pişmanlıkları…Hepsi Ben Semra kitabında…Bugüne kadar Semra Hanım a önyargıyla yaklaşanlar, bu kitabı okuduktan sonra fikirlerini değiştirecek…Dokuz ay boyunca aldığı notları kitap haline getiren Semra Hanım, bundan sonra farklı bir misyonla Türk toplumunun karşısında olacak. Ata nın ölümüyle hayata bakışını değiştiren Semra Hanım, bundan sonra ne yapacak? Yaşadıklarından nasıl ders aldı? Yaptığı hatalar neydi? Kimlere güvendi, kimler tarafından kullanıldı? Ben Semra , bütün kitapçılarda…

Ben Semra - Semra Yücel - Ana Fikri Yorumları