Geçen Yaz Viyana'da - Merih Akoğul - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 03-16-2011 (19:40)   Son Mesaj: 03-16-2011 (19:40)    Cevap: 0    Gösterim: 532  

03-16-2011

Geçen Yaz Viyana'da - Merih Akoğul - Ana Fikri

Yayınevi: Karakutu Yayınları
    Basım Tarihi: Mayıs 2004
    Kitap Türü:

Benim aklımdaki Viyana, 2003 yılının Temmuz ayına kadar, daha önce hiç gitmediğim diğer şehirler gibi yalnızca görüntülerden oluşmaktaydı. Gelenekle geleceğin arasına kurulmuş bu sıra dışı şehirde, son 150 yılın en sıcak yaz mevsimi yaşanırken, beni bekleyen görüntülerle buluşmak üzere yola çıktım.Kendine has aurası olan bu şehri, filmin yüzeyini bir not defteri gibi kullanarak saptadım; karşı karşıya geldiğim anları fotoğraf aracılığıyla anılara dönüştürdüm; üstelik Viyana'yı tam anlamıyla anlatmanın olanaksız olduğunu bilerek...Şehre sanki bu ilk gelişim değilmiş gibi davrandım. Çok sevmeme rağmen ona belirli bir uzaklıkta durdum; fotoğraflarımda da bu saygılı uzaklığı korudum. Elimdeki tek ganimet, fotoğraf makinemle kuşattığım anlardan, siyah beyaz saptanmış fotoğraflar oldu. Geçen Yaz Viyana'da, yeni bir şehri keşfetmenin tarifsiz keyfini yaşadım.

Diğer "Merih Akoğul" Kitapları:

1. Sanki
    2. İkizim Söyledi Ben Yazdım
    3. Geçen Yaz Viyana da
    4. Ba-şar-mak

Geçen Yaz Viyana'da - Merih Akoğul - Ana Fikri Yorumları