Gecenin Yakamozu - Solmaz Kamuran - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 03-15-2011 (10:20)   Son Mesaj: 03-15-2011 (10:20)    Cevap: 0    Gösterim: 1116  

03-15-2011

Gecenin Yakamozu - Solmaz Kamuran - Özeti

Gecenin Yakamozu - Solmaz Kamuran - Özeti, Gecenin Yakamozu Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir

Yayınevi: İnkılap Kitabevi
    Basım Tarihi: Ocak 2002
    Kitap Türü:

"Bütün ağrılarıyla, kavuşmalarıyla, ayrılıklarıyla, gözyaşları ve kahkahalarıyla harmanlamak zamanı. Sonra o zamana bırakmak kendini. Dalıp gitmek...'Gecenin Yakamozu'ndaki yazılar işte böyle dalıp gitmelerin yazıları. Pek çoğu gecenin geç saatlerinde yazıldı, pencereden görünen engin Marmara'nın karanlıklarına, adaların ve o pek sevdiğim vapurların uzak ışıklarına dalıp gitmelerin ardından, çoğunlukla da bir gün yayınlanacakkları düşünülmeden. Başlangıçta yalnız benim içindi onlar, ama sonunda öyle olmadı. Onlar önce internet tutkularına uzattım belki okurlar diye, korka korka... 'turkiye.net'te 'Sarhoş Bir Saydamlık' adlı köşecikte 1997'den bu yana yayınlandı dalıp gitmelerimin zabıtları. Ama sonra 'kağıt' da kağıt' diye tutturdu o kelimeler. Onlar benim şu dünya güzeli İstanbul'a kankardeş hayatımın anı kırıntılarından, hayallerinden, umutlarından bir tutam..."

Diğer "Solmaz Kamuran" Kitapları:

1. Macar - Tefrika-i Müteferrika
    2. Devlet Çete Olmasın Dediğinizde
    3. İpek Böceği Cinayeti / Fotoğraflarla Çetin Altan'ın Yaşam Öyküsü
    4. Çanakkale Rüzgârı
    5. Banka
    6. Bir Kadın Bir Erkek Bir Levrek İskeleti
    7. Minta
    8. Kiraze

Gecenin Yakamozu - Solmaz Kamuran - Özeti Yorumları