Halit Çelenk Yaşamda Ve Yargıda Devrimci Duruş DVD - Rona Aybay - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 03-12-2011 (15:10)   Son Mesaj: 03-12-2011 (15:10)    Cevap: 0    Gösterim: 721  

03-12-2011

Halit Çelenk Yaşamda Ve Yargıda Devrimci Duruş DVD - Rona Aybay - Ana Fikri

Yayınevi: İmge Kitabevi
    Basım Tarihi: Kasım 2008
    Kitap Türü: Anı / Edebiyat

Bu, Yaşamda ve Yargıda Devrimci Duruş: Halit Çelenk kitabının ikinci basısı oluyor. Bir yıl önce, Ocak 2007 de, Çınar Yayınları nca yayımlanan birinci basının gördüğü büyük ilgi nedeniyle kitap kısa sürede tükendi. Şimdi ikinci basıyı İmge Kitabevi Yayınları yayımlıyor.Böyle bir kitabın çıkarılması düşüncesini ortaya atan ilk kişi ben olmuştum; yazılarıyla katkıda bulunanların Halit Bey e duydukları sevgi ve saygı nedeniyle gösterdikleri büyük ilgi, bu düşüncemin ne denli yerinde olduğunu gösterdi. Öte yandan, birinci basının kısa sürede tükenmesi, okurların ilgisini kanıtladı. Özellikle, genç okurların Halit Çelenk kitabına gösterdikleri ilgi, kitaba emek verenleri mutlu etti.Birinci basının hazırlanmasında, iyimserliği ve enerjisi ile bana büyük destek vermiş olan öğrencim ve meslektaşım Av. Ümit Altaş la birlikte, bize bu mutluluğu yaşatanlara en içten teşekkürlerimizi sunuyoruz.Bu bası, özünde ilk basının bir yinelemesi olmakla birlikte yenilikler de içeriyor: Önceki basıya yazısını yetiştirememiş olan Tarık Akan ın yazısı eklendi, bazı yazılar gözden geçirildi. Ayrıca, birinci basıyla ilgili basında çıkan yazıları "Basından" bölümünde görebilirsiniz. İmge Kitabevi Yayınları, bu yeni basıda kitabın sayfa düzeninde de değişiklikler yaptı. Böylece, okurun kitaptan daha rahat yararlanabileceğini umuyoruz.

Diğer "Rona Aybay" Kitapları:

1. An Introduction to Law
    2. Tarih ve Hukuk Açısından Konsolosluk
    3. Yaşamda Ve Yargıda Devrimci Duruş - Halit Çelenk
    4. Sosyalizmin Öncülerinden Robert Owen
    5. Vatandaşlık Hukuku

Halit Çelenk Yaşamda Ve Yargıda Devrimci Duruş DVD - Rona Aybay - Ana Fikri Yorumları