Etkin Devlet / Kurumsal Bir Tasarı ve Politika Öne - Nevzat Saygilioğlu - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 02-28-2011 (05:02)   Son Mesaj: 02-28-2011 (05:02)    Cevap: 0    Gösterim: 508  

02-28-2011

Etkin Devlet / Kurumsal Bir Tasarı ve Politika Öne - Nevzat Saygilioğlu - Ana Fikri

Yayınevi: Sabancı Üniversitesi
    Basım Tarihi: Şubat 2003
    Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

Yaşadığımız dünya hızla değişirken, bu süreçte ülkeler de kendi iç ve dış dinamiklerine göre, farklı biçimlerde etkileniyor. Değişim süreci, bireylerin ve toplumların devletle ilgili görüş ve beklentilerini de şekillendiriyor. Peki ya devletler? Onlar bu değişime ayak uydurabiliyor mu?Bu kitapta, dünyadaki gelişmeler özetlenirken, Türkiye deki devlet ve yönetim olgusu da masaya yatırılıyor. "Etkin" ve "vatandaş odaklı" bir devlet yapısının kurulabilme olanakları tartışılıyor. Devlet yapısından istihdam biçimlerine, siyaset sanatından kamu yönetim tarzlarına kadar pek çok alan ele alınıp, zihniyet ve davranış kalıplarına ilişkin örnekler sunuluyor. Mevcut yönetim anlayışı ve uygulamalar teorik, pratik ve etik yönleriyle sorgulanırken, bilgi çağının kavram ve teknolojilerinin yeniden yapılanma sürecindeki işevi araştırılıyor.Temel sorunların çözümü yolunda risk alma ve başarma cesaretine sahip birey ve kurumlar için, Etkin Devlet yararlı bir yol gösterici...

Etkin Devlet / Kurumsal Bir Tasarı ve Politika Öne - Nevzat Saygilioğlu - Ana Fikri Yorumları