Baba Ben Niye Faşist Oldum? - Walter Euchner - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 02-28-2011 (00:00)   Son Mesaj: 02-28-2011 (00:00)    Cevap: 0    Gösterim: 568  

02-28-2011

Baba Ben Niye Faşist Oldum? - Walter Euchner - Ana Fikri

Yayınevi: Agora Kitaplığı
    Basım Tarihi: Ocak 2004
    Kitap Türü: Mantık / Felsefe

Siyaset biliminde bir şeyler oluyor... "İdeolojilerin sonu mu?" tartışmaları üzerindeki dumanlar henüz dağılmamışken, genetik bilimindeki muazzam gelişmelerle farklı bir biçime bürünen yeni bir hücumla karşı karşıyayız: Biyo-Politika.Klasik bir siyaset bilimi eğitimi almış olanlar için biyoloji ile politika kavramları Platon u, belki biraz Aristoteles i, sonra Mandeville i, Hobbes u, Bakunin i çağrıştıracaktır. Oysa günümüzdeki Biyo-Politika harekâtı çok farklı bir zeminde cereyan etmektedir: İnsanın toplumsal ve siyasal edimlerini biyo-kimyasal ve genetik kök lerinden hareketle açıklamaya çalışmak, böylece politikayı nihayet bilimsel çerçeveye oturtabilmektir buradaki amaç.Elinizdeki kitap, Biyo-Politika alanındaki bu gelişmelerin tarihini, bu alandaki ana öğretileri ve insanlık açısından tehlikeli gidişatın ciddi bir eleştirisini sunmaktadır..

Baba Ben Niye Faşist Oldum? - Walter Euchner - Ana Fikri Yorumları