Fani Rubai - Cem Karaca - Ana Fikri   Konuyu açan: Enesce   İlk Mesaj: 02-23-2011 (06:11)   Son Mesaj: 02-23-2011 (06:11)    Cevap: 0    Gösterim: 1000  

02-23-2011

Fani Rubai - Cem Karaca - Ana Fikri

Yayınevi: Mavi Ağaç Yayınevi
    Basım Tarihi: Temmuz 2006
    Kitap Türü: Anı / Edebiyat

Biliyorum, Tarihin taş defterine Bir çızık atmışım... Muhtar Cem KARACA Cem Karaca nın kıymetli eşi İlkim Erkan Karaca tarafından hazırlanan Fani Rübai çok özel bir eser. İlkim Erkan Karaca, Cem Karaca nın kağıt ve peçetelere yazdığı rübaileri bir araya getirerek, eşinin ölümünden sonra bu isteğini yerine getirmiş. Ayrıca Cem Karaca nın yakın arkadaşlarının onun ölümünden sonra dile getirdiklerini toplamış. Kitapta Hagop Ayvaz, Avni Anıl, Erol Büyükburç, Erkin Koray, İlham Gencer, Kemal Özmen, Muhsin Kut, Müjdat Gezen, Meryem Semra Özgür, Necdet Mahfi Ayral, Sezen Cumhur Önal, Selmi Andak, Savaş Manço, Üstün Asutay ın Cem Karaca hakkındaki görüşlerini bulacaksınız. İlkim Erkan Karaca da kitabı için şu değerlendirmede bulunuyor: "Sevdiğim, saydığım, gecesini-gündüzünü paylaştığım, rock ozanı Cem Karaca mın söylediği her söz benim için önemli... İstedim ki, onu yürekten sevenler de haberdar olsun... O nun düşüncelerinden mahrum kalmasınlar... O nu tanısınlar..." "Ecel verileni almadan önce, verilmesi gereken şeyi vermek gerekir." Hz. Mevlana

Diğer "Cem Karaca" Kitapları:

1. Gazal

Fani Rubai - Cem Karaca - Ana Fikri Yorumları