Çanakkalede Çocuklarda Savaştı - Salim Koçak - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 02-22-2011 (23:00)   Son Mesaj: 12-25-2013 (18:52)    Cevap: 1    Gösterim: 2840  

02-22-2011

Çanakkalede Çocuklarda Savaştı - Salim Koçak - Ana Fikri

Yayınevi: Çilek Yayınları
    Basım Tarihi: Mart 2006
    Kitap Türü: Gençlik / Çizgi Roman

"Arkadaşlar!.. Askerler!.. Ben, Emre nin bize katılmasını kabul ediyorum. O, çok cesur bir arkadaş. Sizler ne dersiniz?" Herkes birbirine baktı. Emre nin gözleri sevinç ve heyecanla arkadaşları arasında gidip geliyor, umutla verecekleri cevabı bekliyordu. İsa atıldı: "Komutanım, madem öyle uygun buldunuz, ben de kararınıza uyarım." Diğer çocuklar da aynı şeyi söylediler. Emre, öyle bir sevinç çığlığı attı ki tepelerde yankılandı: "Yaşasın!.." Hızla gidip, abisinin boynuna sarıldı. İsa, sert bir davranışla kardeşini itti. "Asker!" dedi. "Artık evin dışında abi-kardeş yok. Madem ki çetenin içindesin, ona göre davranıp, ona göre hareket edeceksin. Tamam mı?" Emre, hızla hazırol durumuna geçip "Emredersin, komutanım!" dedi. Hepsi birden ellerini tekrar birleştirip, bir kere daha yemin ettiler: "Ölmek var, dönmek yok!"

Diğer "Salim Koçak" Kitapları:

1. Ağaç Yaşken Doğrulur

Çanakkalede Çocuklarda Savaştı - Salim Koçak - Ana Fikri Yorumları

Permalink - Mesaj no 1  12-25-2013, 18:52

Çanakkalede cocuklarda savaştı kitabının özetini yayınlarımızın yarın sınav var
    Mesaj mobil cihaz üzerinden gönderilmistir
    Mesaj mobil cihaz üzerinden gönderilmistir
    Misafir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) Misafir Ziyaretci