Ağaç Yaşken Doğrulur - Salim Koçak - Ana Fikri   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 12-22-2010 (13:10)   Son Mesaj: 01-02-2014 (21:06)    Cevap: 2    Gösterim: 1028  

12-22-2010

Ağaç Yaşken Doğrulur - Salim Koçak - Özeti

Ağaç Yaşken Doğrulur - Salim Koçak - Özeti, Ağaç Yaşken Doğrulur Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir

Yayınevi: Nüve Kültür
    Basım Tarihi: Mayıs 2002
    Kitap Türü:

Öncelikle adını sevdim kitabın. Ağacı yaşken nedense hep eğdiriyoruz. Doğrultmak daha güzel fikir bence de. Emekli olduktan sonra Antalya'ya yerleşen ve günlerini üniversitelerde, okullarda konferanslar vererek değerlendiren gazeteci Salim Koçak, kitabına bu ismi uygun görmüş. Kendisini kutluyorum. Çocukları, gençleri eğmek veya eğdirmek değil; düzgün ve doğru olmalarını sağlamaktır marifet. Dosdoğru, dimdik büyüsünler. Sağlayabiliyorsak bunu yapalım, bunun için gayret gösterelim. Salim Koçak, kendi çocuklarının şahsında gençliğe adadığı bu kitabın ilk satırından son satırına kadar gençlerle sohbet etmeye devam ediyor. Özgün, sevgi, hoşgörü, mutluluk ve başarıyı anlatıyor. Konuşur gibi, düz cümlelerle. Bir solukta okudum. (...) Yazar, "Başarılı olmanın peşini bırakmama başarısını göstermeliyiz" temel noktasından hareketle Atatürk'ten Abraham Lincoln'a, Dostoyevski'den Fatih Terim'e pek çok örnek veriyor. Ağaç Yaşken Doğrulur, gençlere müthiş bir motivasyon kaynağı olarak önerebileceğim bir kitap.

Diğer "Salim Koçak" Kitapları:

1. Çanakkalede Çocuklarda Savaştı

Ağaç Yaşken Doğrulur - Salim Koçak - Özeti Yorumları

Permalink - Mesaj no 1  12-27-2013, 16:07

Alıntı:
    canakkalede cocuklarda savasti kitap ozeti salim kocak-Ağaç Yaşken Doğrulur - Salim Koçak - Ana Fikri

Mesaj mobil cihaz üzerinden gönderilmistir
    Mesaj mobil cihaz üzerinden gönderilmistir
    Misafir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) Misafir Ziyaretci

Permalink - Mesaj no 2  01-02-2014, 21:06

[QUOTE]canakkalede cocuklarda savasti kitap ozeti salim kocak-Ağaç Yaşken Doğrulur - Salim Koçak - Özeti
    Misafir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) Misafir Ziyaretci