Hasretim Derin Uykularda: Mahir Çayan - Vehbi Bardakçı - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 02-13-2011 (23:10)   Son Mesaj: 02-13-2011 (23:10)    Cevap: 0    Gösterim: 688  

02-13-2011

Hasretim Derin Uykularda: Mahir Çayan - Vehbi Bardakçı - Ana Fikri

Hasretim Derin Uykularda: Mahir Çayan - Vehbi Bardakçı - Özeti, Hasretim Derin Uykularda: Mahir Çayan Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir

Yayınevi: Ozan Yayıncılık
    Basım Tarihi: Kasım 2010
    Kitap Türü: Politika - Siyaset / Genel

Mahir Çayan ve arkadaşlarının yakalanışıyla başlayan olaylar, askeri cezaevinden kaçışlarıyla zirveye tırmanmış ve Kızıldere katliamıyla çağın en büyük trajedisine dönüşmüştür. Yaşanan olayların yoğunluğu ve nefes kesen hızı, kaçınılmaz olarak bazı hataları ortaya çıkarmış olsa da, ölümle teslimiyet arasına sıkışıp kalmış bu gencecik insanlar, sadece siyasi eylemleriyle değil; sağlam duruşları, inançları ve tutarlı kişilikleriyle bir direniş kültürü oluşturmuş ve gelecek kuşaklara acı deneyimlerle dolu zengin bir başkaldırı geleneği bırakmışlardır.Kendilerine ait olmayan bir gelecek için ölümü göze alan bu filinta yürekli firarilerin unutulmaz hikâyesini okurken, sadece fırtınalı bir dönemin siyasi çalkantılarına değil, onların duygusal dünyalarına da inecek ve onları insani boyutlarıyla tanıyacaksınız.Olayların iç içe örgülenişi, sağlam dokusu, kurgusu, akıcı ve zengin diliyle, bu roman edebiyatımızın ölümsüz klasikleri arasına girmeyi hak ediyor ve yazarına çok özel bir konum kazandırıyor.

Diğer "Vehbi Bardakçı " Kitapları:

1. Kelebek Vadisi
    2. İnsan Sevdikçe Güzelleşir
    3. Kapı Kapı
    4. Yarım Kalan Türkü
    5. Dünyanın En Güzel Kitabı
    6. Özgürlük
    7. Evrenin Gizli Boyutları

Hasretim Derin Uykularda: Mahir Çayan - Vehbi Bardakçı - Ana Fikri Yorumları