Bayraklaşan Spor Hayatım - Yaşanmış Günler - Hüsamettin Yılmaz - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 02-13-2011 (06:51)   Son Mesaj: 02-13-2011 (06:51)    Cevap: 0    Gösterim: 527  

02-13-2011

Bayraklaşan Spor Hayatım - Yaşanmış Günler - Hüsamettin Yılmaz - Ana Fikri

Bayraklaşan Spor Hayatım - Yaşanmış Günler - Hüsamettin Yılmaz - Özeti, Bayraklaşan Spor Hayatım - Yaşanmış Günler Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir

Yayınevi: IQ Kültür-Sanat Yayıncılık
    Basım Tarihi: Nisan 2007
    Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

Türk Silahlı Kuvvetleri nde çeşitli okullarda ve birliklerde otuz yıl beden eğitimi öğretmenliği, spor subaylığı, idareciliği yapmış.1959 yılında İngiltere Kraliyet Spor Okulu nda okumuş, birçok ülkelerin düzenlemiş olduğu spor faaliyetlerine katılmış, Dünya Askeri Pentation Şampiyonalarında yarışmış, muhtelif ülkelerin spora yaklaşımları ile spor tesislerini ve sporcularını etüt etmiş, Amerika da ki sivil ve askeri spor komplekslerinin çoğunu görmüş. 1971 İzmir Akdeniz Oyunları nın Olimpiyat Köyü Müdürlüğü nü yapmış, Kara Harp Okulu Spor Baş Öğretmenliği nde bulunmuş, Silahlı Kuvvetler Spor Okulu ve Eğitim Merkezi nin 1977-1984 yıllarında komutanlığını yapmış, bugünkü modern ve çağdaş seviyeye gelmesini sağlamış, emekli olduktan sonra da Ankara Beden Terbiyesi ve Spor İl Müdürü olarak, Türk sporunun ve sporcusunun, içinde bulunduğu durumu çok yakından takip etmiş bir spor adamı, ayrıca sporumuzun her branşında çalışmış ve yarışmış bir atlet ve müsabık olarak edindiğim tecrübe, bilgi ve anılarımın bir kısmını bu kitapta toplayarak sporun hizmetine sundum.

Bayraklaşan Spor Hayatım - Yaşanmış Günler - Hüsamettin Yılmaz - Ana Fikri Yorumları