Eğer Ben Sen Olsaydım Ve Kompü-Kid - İsmail Ersevim - Ana Fikri   Konuyu açan: Enesce   İlk Mesaj: 02-13-2011 (00:40)   Son Mesaj: 02-13-2011 (00:40)    Cevap: 0    Gösterim: 496  

02-13-2011

Eğer Ben Sen Olsaydım Ve Kompü-Kid - İsmail Ersevim - Ana Fikri

Eğer Ben Sen Olsaydım Ve Kompü-Kid - İsmail Ersevim - Özeti, Eğer Ben Sen Olsaydım Ve Kompü-Kid Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir

Yayınevi: Cinius Yayınları
    Basım Tarihi: Eylül 2009
    Kitap Türü: Diğer / Edebiyat

Çocuğun hakları, kendi isteğiyle gelmediği bu dünyaya, daha doğmadan önce başlar. Sağlıklı bir ortama doğmak, sağlıklı büyümek ve sağlıklı bir vatandaş olmak her çocuğun en doğal hakkıdır.Evet, insanlar çocuk olarak doğarlar. Fakat büyüdükten sonra, dünün çocukları -erginler, sanki kendileri hiç çocuk olmamışlar gibi davranırlar. Ve çocuklar "görülür ama işitilmezler."Toplum, sosyalleştikçe, beklenilenin tersine, çözüşüyor ve insanoğlu yeni bir kimlik arıyor. Biz yetişkinler çocuklarımızı, onların "çocuk olma" ve "çocukluğu çocuk gibi yaşama" ve benzer hakları yanında, bu karmaşa çağının getirdiği sorumluluk ve yükümlülüklere hazırlamak zorundayız. Çocuklarımıza, çok bildiğimiz ve uyguladığımız sevgi nin yanında geleneklerimize pek uymayan saygı yı da göstermesini öğrenmeliyiz.Engelli Çocuklar, işte kendisine yeni bir kimlik arayışında olan şaşkın insanoğlunun kendi saygınlığım kazanması için ona gerçekçil bir şans veriyor. Materyalistik bir dünyanın esiri olan insan, eğer yaşamın efendisi olmak istiyorsa, özürlü çocuğunu da baştacı yapmak zorundadır.

Diğer "İsmail Ersevim" Kitapları:

1. Eğer Ben Sen Olsaydım ve Kompü-Kid Piyesler
    2. Oyun ve Oyun Tedavisi
    3. Aile Tedavisi Örnekleriyle Türleri, Felsefesi ve T
    4. Hiperaktif Çocuklar ve Ritalin
    5. Freud ve Psikanalizin Temel İlkeleri

Eğer Ben Sen Olsaydım Ve Kompü-Kid - İsmail Ersevim - Ana Fikri Yorumları