Hiperaktif Çocuklar ve Ritalin - İsmail Ersevim - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 01-16-2011 (05:59)   Son Mesaj: 01-16-2011 (05:59)    Cevap: 0    Gösterim: 737  

01-16-2011

Hiperaktif Çocuklar ve Ritalin - İsmail Ersevim - Ana Fikri

Yayınevi: Özgür Yayınları
    Basım Tarihi: Şubat 2003
    Kitap Türü: Ders Kitapları / Yabancı Dil

Çocuk psikiyatrisi dalında elli yıllık deneyimi olan Dr. Ersevim, eğitimini ve hocalığını otuz üç yıl kaldığı A.B.D. de Boston ve Harvard Üniversiteleri nde kazandı. Son üç dört yıldır Türkiye ye gelen Ritalin i 1963 yılında kullanmaya başlayan Dr. Ersevim bu konuda ülkemizde en yetkin kişilerden biri ve hatta en deneyimli kişidir. Çocuğunuz hakkında aktif , yaramaz , yerinde durmaz , kıvıl kıvıl ya da hiperaktif terimleri kullanılıyorsa her şeyden önce çocuk hekiminizi, yani pediatristinizi görün, onun görüşünü alarak eğitimini almış bir çocuk psikiyatrı ile irtibat kurun, bırakın sizin hekiminiz gereken tanısal araştırmaları yapsın ve çocuğunuzun hiperaktif olup olmadığını ilk kez o söylesin. Hiçbir ebeveyn çocuğunun beyinin daha küçük yaşlardan itibaren ilaçla bombalanmasını istemez e bir çok ebevyn "çocuğum hayatla bağdaşmayı daha o yaşta öğrenmeye başlamazsa, büyüyünce ne yapacak? Kendi ayakları etkisi altında diğer uyuşturuculara dönerse?" gibi kuşkular taşır. Bu kitap öncelikle ilaç alıp almama konusunda, daha sonra insan denen varlığın, küçük yaşlardan beri beyin ve sinir sisteminin nasıl geliştiğini ve çalıştığını, hormon ve enzim sistemlerini özetleyerek ondan sonra da "Hiperaktivite" denen sendromun psikolojik ve nörolojik temellerini ayırt ederek, sahnelenen klinik şekillerini ve hangilerinde ilaç kullanılıp kullanılmayacaını, kullanılacaksa kronolojik bir gelişim listesi yaparak neyin, nasıl kullanılacağını, bu günlerde dünyanın ne yaptığını özetlemeye çalışıyor. Faydalanacağınızı umuyoruz.

Diğer "İsmail Ersevim" Kitapları:

1. Eğer Ben Sen Olsaydım ve Kompü-Kid Piyesler
    2. Oyun ve Oyun Tedavisi
    3. Eğer Ben Sen Olsaydım Ve Kompü-Kid
    4. Aile Tedavisi Örnekleriyle Türleri, Felsefesi ve T
    5. Freud ve Psikanalizin Temel İlkeleri

Hiperaktif Çocuklar ve Ritalin - İsmail Ersevim - Ana Fikri Yorumları