Bebeğimin Menüsü - Senem Tüten Mestçi - Ana Fikri   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 01-24-2011 (16:50)   Son Mesaj: 01-24-2011 (16:50)    Cevap: 0    Gösterim: 910  

01-24-2011

Bebeğimin Menüsü - Senem Tüten Mestçi - Ana Fikri

Yayınevi: An Yayıncılık
    Basım Tarihi: Temmuz 2004
    Kitap Türü: Ana - Baba / Aile

"Kızım Lara için özel mama tarifleri içeren Türkçe yayınları araştırdım. Ne yazık ki hayal kırıklığına uğradım. Hangi kitapçıya gitsem önüme aynı 3-4 kitap çıkarıyordu. Bu kitaplar da benim aradığım şeylerden çok uzaktı. Bebek beslenmesi üzerine sayfalarca bilgi vardı ama iş mama tariflerine gelince, tarifler 3-5 taneyi geçmiyordu. Benim aradığım ise zaman zaman hepimizin yemek yaparken başvurduğu yemek kitaplarının 0-1 yaş arası bebeklere hitap edeniydi... Yani bebekler için bir yemek kitabı... İstediğimi bulamayınca kızım için, lezzekli mamalar hazırlamak için kendim uğraşmaya karar verdim. Tek çekincem yemeğinin içine koyduğum gıdaların birbirinin besin değerini düşürmemesi ve doğru, dengeli bir yemek olması idi. Bu noktada da doktorumuz yardımıma yetişti. Minik kızım için denemeler yapıyor, beğendiği lezzeti bulunca da not alıp doktorumuza onaylatıyordum." Böyle başladı genç bir annenin bebeği için yemek kitabı hazırlama macerası. Annelerin en büyük sorunu bebeğin yemek yememesi değil midir? Her anne ne kadar tecrübeli olursa olsun lezzetsiz mamalar ya da ne yedirelim derdi ile uğraşmaz mı? Bu sorunları yaşayan anneler için bu kitap, önemli bir başvuru kaynağı olacaktır.

Diğer "Senem Tüten Mestçi" Kitapları:

1. Birlikte Pişirelim
    2. Aşkın Yemekleri

Bebeğimin Menüsü - Senem Tüten Mestçi - Ana Fikri Yorumları