Elvin - Peri ve Sihirli Kale - Miranda Jones - Ana Fikri   Konuyu açan: Enesce   İlk Mesaj: 01-24-2011 (14:20)   Son Mesaj: 01-24-2011 (14:20)    Cevap: 0    Gösterim: 719  

01-24-2011

Elvin - Peri ve Sihirli Kale - Miranda Jones - Ana Fikri

Elvin - Peri ve Sihirli Kale - Miranda Jones - Özeti, Elvin - Peri ve Sihirli Kale Kitabı, Kitap Özeti, Ana Fikir

Yayınevi: Yerdeniz Yayınları
    Basım Tarihi: Mayıs 2006
    Kitap Türü: Okul Öncesi / Çizgi Roman

Yaşasın! Bugün bütün dördüncü sınıflar eski kaleyi gezmeye gidiyoruz. Cocoa Sahili nde başka kale yok, zaten bu da Avrupa dan getirilmiş. Kalenin sahibi buraya taşınmak isteyince, kaleyi de "gemiye yükleyip" taşımışlar! Hem de her bir taşını. Bütün parçaları tek teker yerine oturtmak, dünyadaki en büyük, en karmaşık yapbozu yapmak gibi bir şey olmalı. Tüm taşları yerine koyduklarında kalenin eksik parçası kaldı mı acaba? Ben bir yapbozu tamamladığımda hep bir parçası eksik kalır da. Mary e mutlaka söylemeliyim, kalenin duvarlarındaki boşluklara o da dikkat etsin. Bugün her şeyin yolunda gitmesini istiyorum. Bu da demek oluyor ki Peri benimle gelmeyecek! Onun dünyadaki en harika şey olduğunu düşünmediğimden değil. Ama gerçek şu ki, gittiği her yerde sorun çıkıyor. Biz kaledeyken, yine bir sakarlık yapıp başıma açabileceklerini düşünmek bile istemiyorum. Evet, kesinlikle kararlıyım. Küçük Peri okul gezisine gelmiyor.

Diğer "Miranda Jones" Kitapları:

1. Elvin - En İyi Arkadaşım Peri
    2. Elvin - Odamda Bir Peri Var!
    3. Elvin - Bir Dilek Tut

Elvin - Peri ve Sihirli Kale - Miranda Jones - Ana Fikri Yorumları