Eksik Zamanlar - Sırrı Çınar - Ana Fikri   Konuyu açan: tasfirin77   İlk Mesaj: 01-18-2011 (00:10)   Son Mesaj: 01-18-2011 (00:10)    Cevap: 0    Gösterim: 576  

01-18-2011

Eksik Zamanlar - Sırrı Çınar - Ana Fikri

Yayınevi: Akis Kitap
    Basım Tarihi: Mart 2008
    Kitap Türü: Roman / Edebiyat

Zaman sıfırdı. Yer ise kara deliğin tam ortasıydı. Her şey karanlık, bilinenden öteydi. Salih yaşadıklarını güzel ülkemin güzel insanlarıyla yaşamıştı. Belki Trabzon da, belki Antalya da, belki İstanbul da belki Ankara da belki Erzurum da. Zaman belki dündü, belki öteki gün, belki yarın, belki yarından da sonraydı. Salih ve çevresindekiler belki komşunuzdu, belki ablanız, belki dayınız, belki babanız, belki de hiç tanımadıklarınız. Salih i nerede tanıdım, nasıl tanıdım, niye tanıdım, ne zaman tanıdım ve Salih kim di? Salih in hikayesi nerede başlamış ve nerede bitmişti. Bütün bunlar zamanın sıfır olduğu, yer kürenin tepsi gibi düzleştiği, yıldırımların yerden göğe doğru çaktığı zamandı. Başladığı ve bittiği yer belli değildi. Belki de çok belirgindi. İçimizdeydi, yanı başımızda, yüreğimizin üstündeydi. Ya da çok uzaklarda Kaf dağının ardında. Güzel olan hep güzel miydi, öyle mi kalırdı? Ya çirkinlikler? O da değişir miydi? Yaşamın neresi bizimdi? Ya da biz yaşamın neresindeyiz?

Diğer "Sırrı Çınar" Kitapları:

1. Düşen Kelimeler
    2. Kan Salkımı
    3. Ana Kokusu / Anneme Mektuplar
    4. Gökyüzü Kırpıntıları

Eksik Zamanlar - Sırrı Çınar - Ana Fikri Yorumları