Enneagram Kendini Bilme Sanatı - David Daniels - Ana Fikri   Konuyu açan: Enesce   İlk Mesaj: 01-13-2011 (09:00)   Son Mesaj: 01-13-2011 (09:00)    Cevap: 0    Gösterim: 615  

01-13-2011

Enneagram Kendini Bilme Sanatı - David Daniels - Ana Fikri

Yayınevi: Kaknüs Yayınları
    Basım Tarihi: Eylül 2004
    Kitap Türü: Kişisel Gelişim / Genel

Ben Kimim? Ne İstiyorum? Kendimi En İyi Nasıl İfade Ediyorum? İnsanlık varolduğundan beri sorulan bu sorulara cevap bu kez çağlar ötesine uzanan Doğu bilgeliğinden geliyor. Üstelik modern Batı psikiyatrisinin tam donanımlı laboratuarlarında işlenip pratikleştirilerek... Enneagram... İnsanın nasıl düşündüğü, neler hissettiği, nasıl hareket ettiği üzereni 9 farklı kalıp. Ve bu kalıplara dayanan güçlü ve dinamik bir kişilik sistemi. Kökeni Orta Asya bozkırlarındaki Tasavvuf ehli. Bu daireyi benlik nakışı, nefis bilgisi ya da vechullah diye adlandıranlar, onu kumlara çizerek anlatmışlar, geriye hiçbir iz kalmasın diye... Ama işte şu an elinizde tuttuğunuz 9 noktalı bu dairenin hikayesi size aşk ve iş hayatında, eğitimde, evlilikte, çocuk yetiştirmede, kişisel ve manevi gelişiminizde rehberlik edecek. Binlerce sorunun cevabını bulmanızı sağlayacak... -Beni neler motive ediyor? -İlişkilerimi güçlendiren ya da yıkan şey ne? -Hayatta kalmak ve başarmak adına ne şekil alıyorum? -Yaşama amacım ve benliğimin derinliklerinde saklı en üstün nitelikleri nasıl bulup çıkaracağım?

Enneagram Kendini Bilme Sanatı - David Daniels - Ana Fikri Yorumları