Bursa'da Eğitim ve Bilişim Fuarı   Konuyu açan: yabanGülü   İlk Mesaj: 03-07-2008 (11:32)   Son Mesaj: 03-07-2008 (11:32)    Cevap: 0    Gösterim: 863  

03-07-2008

Bursa'da Eğitim ve Bilişim Fuarı

Bursa'da düzenlenen eğitim ve bilişim fuarlarını ilk 5 günde 145 bin kişi ziyaret etti. Bilişim fuarı sona ererken, kitap fuarının ise 9 Mart'a kadar açık kalacak.

Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş tarafından Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve T.C. Uludağ Üniversitesi'nin desteğiyle hazırlanan Bursa Eğitim Fuarı ile, Bursa 4. Yurtiçi-Yurtdışı Eğitim Fuarı ve TİFAŞ Ticari İhtisas Fuarları A.Ş. tarafından hazırlanan Bursa Bilişim ve 5. Bilgi-İletişim Teknolojileri Fuarı, Bursalılar tarafından büyük ilgi gördü. 1-5 Mart 2008 tarihleri arasında Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen fuarları 145 bin kişinin ziyaret ettiği bildirildi. Bursa 6. Kitap Fuarı ise 9 Mart 2008 Pazar akşamına kadar devam edecek.

Yaklaşık 200 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla düzenlenen Bursa 6. Kitap Fuarı'nda geniş bir konu yelpazesi içinde gerçekleştirilen konferans, söyleşi, panel, şiir dinletisi ve okuma saati gibi 85 kültür ve edebiyat etkinliğinde 300 yazar, sanatçı, bilim adamı, gazeteci ile politikacı konuşmacı olarak yer almaya, yaklaşık 500 yazar ise okurlarıyla buluşup, kitaplarını imzalamaya devam ediyor. 9 Mart 2008 Pazar akşamına kadar sürecek fuarda Ayşe Kulin, Mustafa Balbay, İskender Pala, Zeynep Oral, Vural Savaş, Ali Sirmen, Ataol Behramoğlu, Sennur Sezer, Server Tanilli, Muzaffer İzgü, Deniz Kavukçuoğlu, Ercan Karakaş, Aydın Cıngı, Erdal Atabek, Orkun Uçar, Aydın Ilgaz, Beşir Ayvazoğlu, Buket Uzuner, Nevzat Çelik, Hasan Bülent Kahraman, Ali Nesin, Ahmet Şerif İzgören başka olmak üzere birçok değerli yazar okurlarıyla buluşuyor. Tüyap Çocuk Kulübü kapsamında yazarlarla söyleşi, okuma saati ve çocuk tiyatrosu gibi 15 çocuk etkinliklerde düzenleniyor.

Girişin ücretsiz olduğu Bursa 6. Kitap Fuarı, 8 Mart 2008 tarihine kadar 11.00-20.00, 9 Mart 2008 tarihinde ise 11.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek

Bursa'da Eğitim ve Bilişim Fuarı Yorumları