kaybolan çocuk

kaybolan çocuk İhtiyarın birisiMevlana hazretlerinin huzuruna geldi.dövünüyor kendini paralıyor,göğsünün düğmelerini çözmüşkendine yumruklar atıyordu.Ağlayarak mevlananıneteğine tutundu ve: __yedi yaşında bir çocukcağızım vardı.onu kaçırdılar kaç gündür baş açık,ayak yalın aramaktan dermensız düştüm ...

Ağaç Şeklinde Aç7Beğeni
  • 5 gönderen altun
  • 1 gönderen Henna
  • 1 gönderen aslısu

1. Alt 02-08-2009, 19:21 #1
    altun Mesajlar: 885
    kaybolan çocuk
    İhtiyarın birisiMevlana hazretlerinin huzuruna geldi.dövünüyor kendini paralıyor,göğsünün düğmelerini çözmüşkendine yumruklar atıyordu.Ağlayarak mevlananıneteğine tutundu ve:
    __yedi yaşında bir çocukcağızım vardı.onu kaçırdılar kaç gündür baş açık,ayak yalın aramaktan dermensız düştüm onu bulamadım ,dedi
    Mevlana adamı ikaz etti:
    __tuhaf şey!bütün varlıklar Allah'ı yitirmişler .Onu hiçaramıyor,onun için istekte bulunmuyorlar.Ne göğüslerini nede başlarını dövüyorlar.Senin gibi bir ihtiyar,çocuk hasretiyle kendini harap ediyor,neden Allah'ı aramıyor,ondan yardım dilemiyorsunki kaybolmuş Yusuf'u nu Yakub gibi bulasın?
    İhtiyar göğsünü kapadı,haline tövbe etti.Bu arada kaybolan çocuğun bulunduğunu haber verdiler.
    Evladıda torunuda veren allah'tır.Evlattan torundan çok çok öte sevilen ve aranan Allah(cellucelalühü)olmalıdır

oguzhan, kipchak, Henna ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
  2. Alt 02-08-2009, 19:44 #2
    Ziyaretci
    Henna Mesajlar: n/a
    süpeeer....altun, tek kelime ile harika paylaşım için teşekkürler....
    selam ile...

altun bunu beğendi.
  3. Alt 02-08-2009, 22:39 #3
    altun Mesajlar: 885

Konu altun tarafından (02-08-2009 Saat 23:05 ) değiştirilmiştir.
  4. Alt 02-08-2009, 23:10 #4
    aslısu Mesajlar: 51
    çok beğendim süper olmuş teşekür ederim

altun bunu beğendi.
  5. Alt 03-09-2009, 05:56 #5
    AsMhA Mesajlar: 208
    Büyüklerin farkları farklı bakış açıları oluyor anladığım kadarıyla..

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.