Fethullah Gülen'e Yapılan İsnatlar

Islamiyete uygun olmayan bir hareketi,uslubu örnegin var mi? Bence yanlis senin kendi hayatinda kabullendiklerin ya da kabul etmediklerinden dolayi kaynaklaniyor lakin islama ters bir düsen husus yok Ister amerikada yasar ...

1. Alt 06-23-2008, 23:38 #31
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    Islamiyete uygun olmayan bir hareketi,uslubu örnegin var mi?

Bence yanlis senin kendi hayatinda kabullendiklerin ya da kabul etmediklerinden dolayi kaynaklaniyor lakin islama ters bir düsen husus yok

Ister amerikada yasar ister güney afrikada yasar bu ne seni baglar ne beni nasil sen kendi hayatinda herhangi biryerde yasayabileceksen ve bu kimseyi baglamaz ise ayni durum, acikcasi islamda hicret diye bir kavram vardir ve bu hicret gayr-i müslim bir ülkeyede yapilabilir bunda bir beis yoktur

Hocaefendinin gelirini arastiranlar da var kendisi de miktari belirtmis zaten günlük yiyeceginin corba ve yogurt oldugunu zaten geri kalanindada hap kullandigini belirtmis ve arkadaslarim gönderiyor demis bir arkadasin sana para verse sanirim seni sorgulama yetisine sahip degilim

Acikcasi tüm gözüken durumlar islamla uyusuyorda insanlarin su-i zan i islamla uyusmuyor gibi geliyor bana ne dersin

2. Alt 06-23-2008, 23:48 #32
    Esmaaa Mesajlar: 149
    c0LD´isimli üyeden Alıntı
    birey tebalar ne işe yarar nasıl kurulur nasıl ayakta kalır nesi süregelir ne şekilde maddi kaynak sağlar ne kadar büyür en azından bunu bilirsiniz..kendi nefsimizin muhasebesini yapamazken bi başkasının başkalarının ne şekilde nasıl düşündüğünü veya ne kadar doğrulayıcı olduğunun kanıtı sizin yanınızda ehemmiyet gösterirmi onuda bilemem..tarikat veya bu tür ciler-cılarcıların kurumsal acıdan ne kadar ciroları var ne şekilde elde ederler bunun ne kadarı allah katında ve nezdinde geçerlidir bu da aşikar..siz verdiğin 10 liranın nereye gittiğini bilmedikten sonra neyin peşindesiniz?

Bir de böyle insanlarımızın ahkam kesme durumu vardır ya, başkalarına şunu yapıyosun aaa çok yanlış derler ama kendileri de aslında aynı şeyi yapıyorlardır. Sen Fethullah Gülen'in neden Orta Doğu'daki müslümanlara yardım yapmadığını söylüyorsun ancak sen ne kadar yapıyorsun hiç düşündün mü? Düşünüyor musun yabancı bir sürü marka ürünü alırken o paraları nerelere kullandıklarını yoksa sadece Türk malı mı alıyorsun kaldı ki onların da arkalarında Yahudi şirketleri olup olmadığını ne kadar biliyorsun? Başkalarını suçlayacaksak eğer başta kendimiz o konuda bişeyler yapmış mıyız düşünmek gerek. Atıp tutmak kolay.

3. Alt 06-23-2008, 23:50 #33
    Esmaaa Mesajlar: 149
    Alptraum abi nur talebesi değilken nası bu kadar çok şey biliyorsun? Sen bu adamların sohbetlerine, evlerine, okullarına vs. gidiyor musun? Ayrıca madem bu kadar seviyosun nurcuları neden nur talebesi değilsin?

4. Alt 06-23-2008, 23:52 #34
    Ziyaretci
    c0LD Mesajlar: n/a
    alptraum´isimli üyeden Alıntı
    Islamiyete uygun olmayan bir hareketi,uslubu örnegin var mi?

Bence yanlis senin kendi hayatinda kabullendiklerin ya da kabul etmediklerinden dolayi kaynaklaniyor lakin islama ters bir düsen husus yok

Ister amerikada yasar ister güney afrikada yasar bu ne seni baglar ne beni nasil sen kendi hayatinda herhangi biryerde yasayabileceksen ve bu kimseyi baglamaz ise ayni durum, acikcasi islamda hicret diye bir kavram vardir ve bu hicret gayr-i müslim bir ülkeyede yapilabilir bunda bir beis yoktur

Hocaefendinin gelirini arastiranlar da var kendisi de miktari belirtmis zaten günlük yiyeceginin corba ve yogurt oldugunu zaten geri kalanindada hap kullandigini belirtmis ve arkadaslarim gönderiyor demis bir arkadasin sana para verse sanirim seni sorgulama yetisine sahip degilim

Acikcasi tüm gözüken durumlar islamla uyusuyorda insanlarin su-i zan i islamla uyusmuyor gibi geliyor bana ne dersin

sana göre islamla uyuşuyo görünebilir benim aklım ve mantığımla uyuşmuyo varmı ötesi? bi bakkal cırağına şunu şuraya götür dersin hesabını verir..sayın gülen bu kadar cırağın hesabını nasıl verir bunuda biliyosunuzdur kerçi

evet insanlar istediği yerde yaşar kendi kaynakları veya alışkanlıklarıyla yada hayat tarzıyla..coğula istinaden kabullenmiş ve kazanılmışla yaşamak ise sorumluluk gerektirir..ve şu soru akla gelir nereden kazandın kardeşim..

hoca efendiye kimin ne gönderdiğini sormuyorum..madem bu topluluğun ismidir..herşeyi soruyorum nereden kazandı nasıl kullandı..

acıkcası senin aklın vemantığın tüm bunları kabullenebilir benimki önce duraksar sonra acaba der..ne dersin

5. Alt 06-23-2008, 23:55 #35
    Fani 06 Mesajlar: 794
    Esmaaa´isimli üyeden Alıntı
    Bir de böyle insanlarımızın ahkam kesme durumu vardır ya, başkalarına şunu yapıyosun aaa çok yanlış derler ama kendileri de aslında aynı şeyi yapıyorlardır. Sen Fethullah Gülen'in neden Orta Doğu'daki müslümanlara yardım yapmadığını söylüyorsun ancak sen ne kadar yapıyorsun hiç düşündün mü? Düşünüyor musun yabancı bir sürü marka ürünü alırken o paraları nerelere kullandıklarını yoksa sadece Türk malı mı alıyorsun kaldı ki onların da arkalarında Yahudi şirketleri olup olmadığını ne kadar biliyorsun? Başkalarını suçlayacaksak eğer başta kendimiz o konuda bişeyler yapmış mıyız düşünmek gerek. Atıp tutmak kolay.

(esma) Ben konuşursam burada kavga çıkar o yüzden susma hakkımı kullanmak istiyorum. Ben tarikat üyesiyim. Nurcuların arasında bulundum onların evlerine gittim.(esMa)

insanları yargılamadan önce kendi yaptıkları bir kere daha düşün bence attıgın her adımda benim abilerim dedelerim kanı var sen burda söyledigin lafın gerisi düşünmeden söylüyorsun sen hiç düşündün mü_? tarikata gelen para helal mi? nerden biliyorsun belki hangi garibin hakkını aldılar...!! o yuzden burda önce kendi yaptıgını düşün sonra millete sunu kullanıyorsun bunu kullanıyorsun...

bana göre en büyük suç : dogru gördügün halde yalnış yapmak... !!!

6. Alt 06-23-2008, 23:56 #36
    Alptraum abi nur talebesi değilken nası bu kadar çok şey biliyorsun? Sen bu adamların sohbetlerine, evlerine, okullarına vs. gidiyor musun? Ayrıca madem bu kadar seviyosun nurcuları neden nur talebesi değilsin?

Benim arkadaslarim. Ben ögrenciyim ve birbirimize ziyaret ediyoruz etkinliklere gidiyoruz dertlesiyoruz acikcasi birlikte kosturuyoruz. Nur talebesi bastan asagi hizmettir hizmette gaye iman dir islamdir. Hizmette gurbet vardir ve sayaqmayacagim daha cok sey ama bunun yaninda yine sayamayacagim güzellikler mevcuttur. Nur talebesi olmak hakka hakkinca hizmet etmektir basta ne yazikki ben bu hizmette devre DISI kasliyorum sanirim hakka hakkinca hizmet edemiyorum

Sadece onlari sevmiyorum milli görüstede arkadaslarim vardir ve onlarinda evlerine gidip gelirim ve onlarla beraberde kostururuz

En nihayetinde HAKK

7. Alt 06-23-2008, 23:58 #37
    Ziyaretci

saygıdeğer esma ben bireyim bakın tekil acılımı tek başına sadece kendimden sorumluyum..cılar veya ciler ise bağlı bulunan herkesten aradaki farklı anlayabilirsiniz umarım...kaldıki kastedilen o değil

8. Alt 06-24-2008, 00:07 #38
    sana göre islamla uyuşuyo görünebilir benim aklım ve mantığımla uyuşmuyo varmı ötesi?

Peki o insanda böyle yasiyor böyle düsünüyor kuran ve sünnet ISIGINDA. Bak gördünmü sana bir soru geldiginde bende böyleyim varmi ötesi diye cevap verebiliyorsun FARKI anlamani ümid ederim

bi bakkal cırağına şunu şuraya götür dersin hesabını verir..sayın gülen bu kadar cırağın hesabını nasıl verir bunuda biliyosunuzdur kerçi

Bu en güzel istir ki ne o bakkaldir ne de ciraklari vardir senin nefs düzenlemene göre hareket etmiyorlar ne yazikki Hesap verme noktasinda ise kimse kimsenin hesabindan sorumlu degildir herkes kendi hesabini verecektir ayetlede apacikdir onun icin bir ihtiyaci mesele degildir hesap verme

evet insanlar istediği yerde yaşar kendi kaynakları veya alışkanlıklarıyla yada hayat tarzıyla..coğula istinaden kabullenmiş ve kazanılmışla yaşamak ise sorumluluk gerektirir..ve şu soru akla gelir nereden kazandın kardeşim..

Ne yazikki sahsi bir kazanc olarak düsünmeyen biri icin tezat bir soru zaten kendide aciklamisti durumu... Arkadaslarinin yardimi ile ve kendisine ait bir zeytin dalinin dahi olmadigini söylemisti ama o kadar alisigiz ki ait olmaya dünya da illaki birseylere ait olmaliyiz saniyoruz.

hoca efendiye kimin ne gönderdiğini sormuyorum..madem bu topluluğun ismidir..herşeyi soruyorum nereden kazandı nasıl kullandı..

Önceden imam görevindeydi sanirim devletten kazandi ne yapti bilmiyorum devletten kazandigi parayi

Sonrasinda bu okullarin acilmasindaki gelen kaynak ise yine insanlar,egitim merkezleri ve diger okullar... Bunlarin hepsinden toplanan para ile aciliyor bunlar benim anlamadigim neden sasiriyorsun insanlar bu dünyada kazanmak icin hissedar olmuyorlar bununmu farkina varamiyorsun holding olarak düsünüyorsun sanirim birileri karsiliksiz parami veriyor amnin o ne aklim ermiyor mu diyorsun iste bu mentalite bu cemaatin icinde yok burada egitim seferberligi var gönüllü seferberlik

9. Alt 06-24-2008, 00:10 #39
    RaPPeR_mİcChEck´isimli üyeden Alıntı
    (esma) Ben konuşursam burada kavga çıkar o yüzden susma hakkımı kullanmak istiyorum. Ben tarikat üyesiyim. Nurcuların arasında bulundum onların evlerine gittim.(esMa)

insanları yargılamadan önce kendi yaptıkları bir kere daha düşün bence attıgın her adımda benim abilerim dedelerim kanı var sen burda söyledigin lafın gerisi düşünmeden söylüyorsun sen hiç düşündün mü_? tarikata gelen para helal mi? nerden biliyorsun belki hangi garibin hakkını aldılar...!! o yuzden burda önce kendi yaptıgını düşün sonra millete sunu kullanıyorsun bunu kullanıyorsun...

bana göre en büyük suç : dogru gördügün halde yalnış yapmak... !!!

Demekki bireylere göre cemaatleri kirletmemek lazim kücük bir örnek

sen bu sitede bir hata yapsan bu muhakeme.net i irdelermi hayir bu senin yaptigin hatadir muhakeme.net in degil

Tarikatdada kisiden zorla para alindiysa bu tarikati kötüye cikarmaz alan kisiyi cikarir

Sen bugun bir agacta yüz meyve varsa bunun 1 ü cürükse agaci kesiyormusun hayir cürük olani atiyor digerleirni yiyorsun demekki o cürük olan adami at digerlerini ye bu agac kesilmez kesmeyede kalkilsa kesilmez ama neyse

10. Alt 06-24-2008, 00:20 #40
    Ziyaretci
    işte anlamadığın konu bu sayın alptraum böyle konularda hak konularında eğer hayr için konu olan bi durum varsa bunun nereye ulaştığını bilmek zorundasın yada nasıl harcandığını şeklini ve sonucunu..ama sana göre niyet önemlidir ama o verende alanda değil..

askeriyede usul ve şekli bilirsin..askerin yaptığı hatadan üstü sorumludur bu sorumlu hem askeri hemde üstünü bağlar..yani sorumluluk dikeydir..eğer o isim altında hile yada şaibe var ise ondan sadece o isim değil amaç olan cemaatte sorumludur..

sana şu soruyu sorayım..10 lirayı 10 kişiyle 100 kişiye paylaştıracaksın nasıl bu kadar emin olabiliyorsun herşeyden..

Fani 06 bunu beğendi.
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.