**yasin sandiği**

*yasİn sandiĞi* -------------------------------------------------------------------------------- isteyen kardeşimiz bu konuya yasin ekleyerek sandıga katkıda bulunabilir ve isteyen kardeşimiz de sandıktan ihtiyacı olunca ihtiyacı kadar yasin alabilir بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيم diyerek başlıyorum ilk ...

1. Alt 07-19-2009, 14:28 #1
    destan Mesajlar: 102
    *yasİn sandiĞi*

--------------------------------------------------------------------------------

isteyen kardeşimiz bu konuya yasin ekleyerek sandıga katkıda bulunabilir
    ve isteyen kardeşimiz de sandıktan ihtiyacı olunca ihtiyacı kadar yasin alabilir

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيم diyerek başlıyorum ilk yasin benden okuduğunuz kadar ekleyerek devam edin inş.

3 yasin ben den..inş...

H?RANUR bunu beğendi.
  2. Alt 08-09-2009, 18:37 #2
    nesibe Mesajlar: 48
    ben de 3 tane alıyorum..
    kuranın kalbi yasinin kalplerimizdeki pasları gidermeye vesile olması duasıyla..

3. Alt 08-10-2009, 09:52 #3
    HİRANUR Mesajlar: 295
    BENDE yedi YASİN veriyorum.ALLAH KABUL BUYURUR İNŞALLAH

4. Alt 08-10-2009, 17:29 #4
    xyzt Mesajlar: 384
    çok ilginç
    sandıkta yasinler. al ver al ver
    nelere inanıyo insanlar. ihtiyac olunca alınacak tekrar yerine iade edilecek. nerde görülmüş. kuranı hurafeleştiryosunzu farkında olmadan basitleştiriyosunuz.

5. Alt 08-10-2009, 17:31 #5
    emirahmedyasin Mesajlar: 1.121
    xyzt´isimli üyeden Alıntı
    çok ilginç
    nelere inanıyo insanlar. ihtiyac olunca alınacak tekrar yerine iade edilecek. nerde görülmüş. kuranı hurafeleştiryosunzu farkında olmadan basitleştiriyosunuz.

EyvaAllah...

6. Alt 08-10-2009, 22:36 #6
    çok ilginç

hiçbir zaman kızmayan ve bundan men eden bir peygamberin ümmeti bu kadar can sıkıcı ve kaba şekilde cevap veremez hiçbir konuda. ki dikkatimi çekti özellikle baktım sizin yazılanlara cevaplarınızın çoğu böyle. doğrusunu söylenmesinin tabii taraftarıyız ama bu kadar sert olmamalı.hepimizin amacı islamca müslüman olmak...

7. Alt 08-11-2009, 02:02 #7
    xyzt Mesajlar: 384
    --------------------------------------------------------------------------------

Yanlış olan bi duruma aniden verilmiş doğal bi tepkiydi sadece.
    sizn de benden aşağı kalır yanınız olmamış maşallah yazdıkalrınızla
    elbette islamca yaşamk için bişeyler yapiyorsunuz.. Başlık açılmış yasin sandığı diye.tuhaf geldi önce. Muhakak iyi niyetle açılmıştır.
    Üyeler yazmışlar bir aldım üç verdim. Ne alınıp veriliyo. Biz Müslümanlar olarak en hassas olmamaız gereken konularda durup düşünmeden , islamiiii yaşamak uğruna ve islamii yaşayanlarada belki faydali olunulacağı düşüncesi ile nasıl zarar verdiğimizin farkında bile değiliz.
    Yasin süresine burada kişilerin ihtiyacı oluyo, kuranı kerimi eline almadan tek bir ayetini kıraat etmeden ihtiyacını karşılıyo.sizce akıllıca olurmu bu hiç. Size asla kızmıyorum. Dini bidatlaştıranlara kızıyorum. Birileri ortaya bişeyler atıyo bizlerde kullanıyoruz. Sonra yaptıklarımız zamanla dine maal ediliyo. Sayılarla dualar, ayetler okunuyo.. çoğu Müslüman yapiyo bunu. Tamam yapsınlar bişey demedik. İstedkleri sayılarda besmele çeksinler salavat getrsinler zikretsinler tesbih etsinler Allahı. Daha iyi olur korunurlar. Fakat belli bir süre sonra amaç o sayıya ulaşmak oluyo.farz ibadetmiş gibi bi hal oluyo. Gecen arkadasın bi dileği varmış 4444 tane tefriciye okuyacakmış. Kesin kabul oluyomuş , kabul olunmayacağını falan iddia etmiyorum ama yok bi tane fazal yada eksik okunursa ters tepiyomuş. Nekadar iyi niyetle başladı ama nasıl vesveslendi. Neolurki 4445 defa okunursa. Yada eksik olunca.gücün nekadar yetiyosa inanarak okadar oku. Kendini niye bıktıryosun ki.
    Herneyse böyle kesin hükümler yanlış kannımca

8. Alt 08-11-2009, 02:39 #8
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    Bir söz okumustum cok muhterem bir kitapta. Seriati bilmeyen tasavvufa girerse ya delirir ya SAPITIR diyor. Kolay degil anlamak icin öze inmek gerekir.

9. Alt 08-11-2009, 11:52 #9
    emirahmedyasin Mesajlar: 1.121
    alptraum´isimli üyeden Alıntı
    Seriati bilmeyen tasavvufa girerse ya delirir ya SAPITIR diyor. Kolay degil anlamak icin öze inmek gerekir.

Tasavvuf nedir tasavvuf bugünkü manada ise hasılı onların şeriatı tekrar okuması lazım.

10. Alt 08-11-2009, 14:43 #10

Yanlış olan bi duruma aniden verilmiş doğal bi tepkiydi sadece.
    sizn de benden aşağı kalır yanınız olmamış maşallah yazdıkalrınızla
    elbette islamca yaşamk için bişeyler yapiyorsunuz.. Başlık açılmış yasin sandığı diye.tuhaf geldi önce. Muhakak iyi niyetle açılmıştır.
    Üyeler yazmışlar bir aldım üç verdim. Ne alınıp veriliyo. Biz Müslümanlar olarak en hassas olmamaız gereken konularda durup düşünmeden , islamiiii yaşamak uğruna ve islamii yaşayanlarada belki faydali olunulacağı düşüncesi ile nasıl zarar verdiğimizin farkında bile değiliz.
    Yasin süresine burada kişilerin ihtiyacı oluyo, kuranı kerimi eline almadan tek bir ayetini kıraat etmeden ihtiyacını karşılıyo.sizce akıllıca olurmu bu hiç. Size asla kızmıyorum. Dini bidatlaştıranlara kızıyorum. Birileri ortaya bişeyler atıyo bizlerde kullanıyoruz. Sonra yaptıklarımız zamanla dine maal ediliyo. Sayılarla dualar, ayetler okunuyo.. çoğu Müslüman yapiyo bunu. Tamam yapsınlar bişey demedik. İstedkleri sayılarda besmele çeksinler salavat getrsinler zikretsinler tesbih etsinler Allahı. Daha iyi olur korunurlar. Fakat belli bir süre sonra amaç o sayıya ulaşmak oluyo.farz ibadetmiş gibi bi hal oluyo. Gecen arkadasın bi dileği varmış 4444 tane tefriciye okuyacakmış. Kesin kabul oluyomuş , kabul olunmayacağını falan iddia etmiyorum ama yok bi tane fazal yada eksik okunursa ters tepiyomuş. Nekadar iyi niyetle başladı ama nasıl vesveslendi. Neolurki 4445 defa okunursa. Yada eksik olunca.gücün nekadar yetiyosa inanarak okadar oku. Kendini niye bıktıryosun ki.
    Herneyse böyle kesin hükümler yanlış kannımca

kesinlikle katılıyorum yazdıklarınıza.ki zaten tefriciyenin geçerli bir kaynağı da yok. hadis de değil.ben de inanmıyorum zaten şu kadar okursan şu olur diyenlere ama burda yapılan da yanlış değil. teyid etmek için diyaneti aradım oradaki hoca da aynı görüşü belirtti. yapılan kendini şartlama bence. bir nevi sözvermek.
    hedefimiz inşallah kuranı anlayarak okumak ve de anlatarak yaşatmak olsun inşallah...

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.