Aç Ellerini

Günlük Halet-i Ruhiyemiz için, içimizden geldiği gibi kendi yakarışlarımızla dua edelim ve edilen dualara amin diyelim inşallah......

1. Alt 07-15-2009, 12:30 #1
    Unnecessary Mesajlar: 726
    Günlük Halet-i Ruhiyemiz için, içimizden geldiği gibi kendi yakarışlarımızla dua edelim ve edilen dualara amin diyelim inşallah...
    Ravi:

Ebu Hüreyre
    Resulullah (sav) buyurdular ki: "İmam amin deyince siz de amin deyin. Zira kimin amin'i meleklerin amin'ine tevafuk ederse geçmiş günahları affedilir." İbnu Şihab der ki: "Resulullah (sav) amin derdi."

Kaynak: Buhari, Ezan 112; Müslim, Salat 72, (410); Muvatta, Salat 44, (1, 87); Ebu Davud, Salat 172, (936);

Ey Raman olan Allah'ım

Ey yerlerin ve göklerin sahibi Allah'ım gönlümdeki yaranın dermanı Allah'ım, sana el açıyor sana yalvarıyorum, senden başka derdime derman yarama şifa olan yoktur, sonsuz kudretin ve ihsanınla muammele eyle, Rahmetinle rahmetlendir beni Allah'ım...Bana bahşettiğin hayat da hayırlı olanlarla karşılaştır. Şeytani ve nefsi arzulardan beni koru aşk narınla yak tutuştur gönlümü..

2. Alt 07-15-2009, 12:31 #2
    Unnecessary Mesajlar: 726
    Allah hiç kimseye gücünün yeteceğinden başka yük yüklemez.
    Herkesin kazandığı hayır kendisine, yaptığı kötülüğün zararı yine kendisinedir.
    Ey Rabbimiz, eğer unuttuk ya da yanıldıysak bizi tutup sorguya çekme!
    Ey Rabbimiz, bize bizden öncekilere yüklediğin gibi ağır yük yükleme!
    Ey Rabbimiz, bize gücümüzün yetmeyeceği yükü de yükleme!
    Bağışla bizi, mağfiret et bizi, rahmet et bize!
    Sensin bizim Mevlamız, kâfir kavimlere karşı yardım et bize.

BAKARA 286

رَبَّنَا أَفْرِغْ عَلَيْنَا صَبْرًا وَتَوَفَّنَا مُسْلِمِينَ
    Ey Rabbimiz! Üzerimize sabır yağdır ve müslüman olarak bizim canımızı al”

A'RÂF-126

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.