29 mart seçimlerine dair,sabırla okunması temennisiyle

Alıntı:...

1. Alt 03-21-2009, 18:04 #21
    mhmt Mesajlar: 904
    Blog Başlıkları: 3
    Alıntı:
    Demokrasi anlayışında da bu özelliği görürüz: Yüce Allah"ın nizamını kabul etmeyip, yönetimde insanların hüküm koyması ve Allah'ın indirdiğini bırakıp kendi hükümleriyle kendilerini yönetmek istemeleridir. Bunu demokratların ifadeleriyle (daha doğrusu, hal dilleriyle) söyleyecek olursak: “Sen kim oluyorsun ey tanrı! Biz kendi hayatımızı kendimiz düzenleyebiliriz. Kendimiz düzenlemek için yöntemler buluyor ve uyguluyoruz” demekteler; dilleriyle veya tavırlarıyla. -Basite indirgeyecek olursak- demokratik söylemin içeriği ve anlamı işte budur. Haliyle, başka bir bâtıl gâye için, insanı/halkı putlaştırma amacıyla bâtıl tanrılara başkaldırılınca, hak ilâh olan Allah Teâlâ"ya da baş kaldırılmış oluyor.

Alıntı:
    Yani 70 milyonluk bir ülkede hâkimiyet, 70 milyon eşit parçaya bölünmüş demektir. Bunun Kur"ânî ifadesi 70 milyon ilâh kabul ediliyor, demektir.

Açtığınız konudan alıntılar yaptım. Bu ifadelerde Şirk kavramı net bi şekilde görülüyor. Bu yüzden ve sizin şu yorumunuzdan dolayı dedim.
    Alıntı:
    ...çok açıktır,siz siyasi partiyle bu işi yaptığınızda bir putun karşıısnda eğilmeniz

Sizi karşıma alma niyetim yok, ne yapayım sizi (Latife)
    Bunları geçiyorum. Sorun yok inş.
    ...

Google'ye de gelince.. Mesele google değil. Araştırmaya gelince, araştırdım zamanında. Benim derdim, söylemiş ifadesini delil olmadan kullandığımızda çıkan sorundur. Yani "benim tanıdığım duymuş, hoca söylemiş" demek çok kolay. Bu yüzden dikkat edilmesi gerekiyor böyle ifadelere. Hele hele Patates Dininden olan var mı? sorunuz, direk delil istememe neden oldu!
    Anlıyorum sizi. Hayırlısı..

selametle..

el_feta bunu beğendi.
  2. Alt 03-21-2009, 18:45 #22
    Ziyaretci
    Henna Mesajlar: n/a
    hepinizin yorumlarına amenna...ben sitede en yaşlınız olarak( eski iktidarların zamanın kalmayımortada çok yalın bir hakikat var....ne olacak bizimkilerden biri iktidara gelmezse...gelenin bizim başımıza öreceği çoraptanda bahsedin...nolur..benim merakım bu yönde...hadi verelim vermeyelim ..vebal...ve realitede vuku bulacak son halimizin bir resminide çizmelisiniz ki anlayalım el-feta..
    çünki ben hiç aydınlanmadım...eğer bana gün be gün türkiyede ne anlamda olursa olsun meydana gelecek durumları bir tahmin edip yazın ki...bende diyeyim o vakit Vahye canımız feda...hak olan da bu yönde..ama içime net bir ışık tutmadı yazılanlar...Seçimlerden sonraki ahvalimizisoruyorum size..bakın burada yanlış anlamayın...baş eğmekden tavizden katiyyen bahsetmiyorum, sadece bizi ne bekliyor...Rabbmizin rızasını hepimiz istiyoruz...Ne heykellerin ne izm lerin önünde başımızı eğecek değiliz..

3. Alt 03-21-2009, 19:35 #23
    el_feta Mesajlar: 1.168
    BeKKe´isimli üyeden Alıntı
    hepinizin yorumlarına amenna...ben sitede en yaşlınız olarak( eski iktidarların zamanın kalmayımortada çok yalın bir hakikat var....ne olacak bizimkilerden biri iktidara gelmezse...gelenin bizim başımıza öreceği çoraptanda bahsedin...nolur..benim merakım bu yönde...hadi verelim vermeyelim ..vebal...ve realitede vuku bulacak son halimizin bir resminide çizmelisiniz ki anlayalım el-feta..
    çünki ben hiç aydınlanmadım...eğer bana gün be gün türkiyede ne anlamda olursa olsun meydana gelecek durumları bir tahmin edip yazın ki...bende diyeyim o vakit Vahye canımız feda...hak olan da bu yönde..ama içime net bir ışık tutmadı yazılanlar...Seçimlerden sonraki ahvalimizisoruyorum size..bakın burada yanlış anlamayın...baş eğmekden tavizden katiyyen bahsetmiyorum, sadece bizi ne bekliyor...Rabbmizin rızasını hepimiz istiyoruz...Ne heykellerin ne izm lerin önünde başımızı eğecek değiliz..

h m m...

Oy kullanmamanın gerekliliğine vardığımız nokta başta siyer olmak üzere bugüne kadar yeryüzünde vuku bulan ve sonuç veren islami hareketler,aynı zamanda ülkemin durumu,geçmişi ve tecrübelerimiz...

Başımıza çorap örülmesi ise sıkıntınız,"fitne ölümden daha beterdir" derim ve ilk müslümanların çektiği sıkıntıyı söylerim...
    Rabbim Allah dediği için geçmiş müslümanlar acı çekmediler mi,ya da öldürülmediler mi??? Rabb'ın ne demek olduğunu iyi bildiğinizi biliyorum,peki aynı sözü söyleyen bizlerin durumu??? Ama siz de bugün bir meclis de bakın RAB şudur ve benim rabbim de Allah'tır diye açıklarsanız,sahabenin karşılaştığı benzer sonuçlar ile karşılaşacaksınızdır...

Şu noktayı yineliyorum,şahsen oy kullanmasam da,oy vereni ötekileştirmiyorum...İslamoğlu hoca'nın bu minvalde açıklaması güzel,türkiye'de siyaset bölüyor..Öyle... alleme olsanız,akp oy verdim deseniz,milli görüş e mensup kardeşler korkmayın tekfir etmezler...başınız hayli ağrır diyeyim..

Soruyu ben,oy verince ne oluyor şeklinde de soruyorum.. Biz oy u ne için veriyoruz??? Bu adamlar Allah'ın hükmünü o meclis de dile getirecekler diye mi??? Bu noktada Ahmed kalkan hoca'ma katılıyorum é kim daha çok oyalıyor,o daha çok oy alıyor"...

İlkeselliğimizi tağut,şirk ve islam üzerine koyuyorum..Peki bugünün siyasi partisinin böyle bir söylemi ve duruşu var mı??? HAYIR...

Eğer birileri çıkıp ben bu duruşu bu meclisde de dile getirebiliyorum diyorsa,amenna..Buyrun... Nitekim eski halimiz ile şimdiki halimiz aynı mı?

Allah aşkına bekke,madem yaşınız var ve şahitsiniz,bundan 15-20 yıl önceki siyasi partinin söylemi ile bugün kü arasında dağlar kadar fark yok mu???

hataları vardır eleştirilir...Ama şevki yılmaz'ın vs kabe'de yaptığı konuşmayı dün gibi hatırlıyorum...

Anlatabiliyor muyum? ... Ben islamdayım..takıldığım yerde burası...Sizin (bekke sizi kastetmiyorum) cemaatiniz islamın içinde ve saptırıcı değilse dilediğiniz cemaate mensup olun,olabilir farklı görüştür derim..Ben oy kullanmıyorum,ama sizin partiniz islamın sembolü olacaksa orada,buyrun...

Ramazan Kayan hocama da sorduk mesela bunu... İslamoğlu hocanın görüşünü falan... Ne değişti ki dedi... Yani önce oy kullanmayanlar şimdi kullanıyorlar,ne değişti???

Bizi yıkmak isteyenler nasıl yıkacaklar??? Ben size söyliyeyim mi? bu milletin karşısına çıkıp -ulan yıkacam sizin dininizi,diyen hiçkimse bu toprağın insanlarının bileğini bükemez..Hem sittin sene...

Ama gri renkler,hak-batıl karışımları??? Malum ılıman İSLAM lar..bakın adı islam,ama eksik/yanlış bişeyler...

bu duruş ve fikir kaygısı benim öncelikli kaygım...Sistem bizi kendi masasına çekip ömrünü uzatmadığını bana nasıl ispatlayabilirsiniz..Öyle ya..az daha doğu bölgesi çıkacaktı ellerinden,yine bizden birine sarıldılar..Onların ideolojileri yan çizmeyi kabul edebilir..peki ya islam???

soru şu: bir müslümanın küfrü ve şirki belli edip,islam olduğunu söylemesi FARZ mıdır??? Peki varolan siyasi parti bunu yapıyor mu??

hani Kitaba uymayıp,kitabına uydurmak var ya!!!

bir diğer husus...Sivil bilinçli bir direnişin olmayışı,sistemin sizi yutması için birebir...Hepimiz bir kaşığa doluşuyoruz adeta... 28 şubat öncesi bir dünya müslüman vardı,hani nerdeler???

Şevki yılmaz,Almanya'dan gelince bir açıklama yapmıştı: Anladım ki siyeset ile insanlar ıslah olmuyormuş gibi bir açıklama yapmıştı...
    Acaba diyorum insan aceledn yaratılmış ya hani ve dünyada sonuç görmek istiyor ya hani,ondan mıdır tüm bunlar...

Siz bekke...Siz kendinizi yetiştirmiş olabilirsiniz..Ama kitleler böyle değil...

Bence PKK bile müslümanlardan daha başarılı idi,kendi açısından..Adamlar dağa çıktı,bizimkiler onları meclise çağırdı...Ama biz çağırmadan gidenlerdeniz...

Madem ki inancımız özgün,özgün bir duruş olmadan bu mümkün değil..Adım gibi eminim buna... Sivil bir duruş ve direniş sergilemeden başarılı olamazsınız..Bırakın onlar gelsin bizden istesinler..Sosyal demokratlar bize vaadlerde bulunsun,bizden öncekiler size baskı yaptı,biz size şu imkanları sağlayacağız diye...
    bugünün partisinin,bir islam sempatizanı kadar faydası var en fazla bana,daha fazla var mı??

Konu bütünlüğü içerisinde şöyle tamamlıyayım..namaz kılacak olan ki ALLAH'ın emridir, gider ilmihale bakar,peki siyaset de emir değil mi??? var mı bunun için bir yere bakan???

Neden köklü,uzun soluklu bir programımız yok...Bir hocam vardı,gelin 1000 yıllık bir plan yapalım derdi,velev ki 20 yıl yaşayalım,Allah hem bize ecrimizi verir 1000 yılın,hem de bizden sonrakilere bir dava kalır...Yoksa savrulur dururuz...

Ben Allah yolunda önde/öncü olmak isteyenlerdeniz diyeniniz varsa,korkmayın,biz müslümanlar daha yeniyiz bu piyasalarda,ufkunuzu açın,hedefiniz olsun çook ilerler için...

RAd 11 e inanıyorum..Biz nefslerimizi değiştirirsek Allah bizi değiştirecek...Her gün duaya yeminli insanlar bile olsa yeter..Biz öyle olursak,Allah bize salih evlatlar verir ve bize nasip etmediklerini,yüreğimizde kor gibi taşıdıklarımızı bizden sonraki nesillerin elinde Ateşe,yangına (NUR'A) çevirir...

selam ve dua ile...

Henna ve emirahmedyasin bunu beğendiler.
  4. Alt 03-21-2009, 20:20 #24
    Ziyaretci
    Henna Mesajlar: n/a
    Allah razı olsun...anladığım ve korktuğumuz ümitlendiğimiz fakat dokunamadığımız bir bam teli...belkide imanımız zayıf ve dünyalığamı meylettik...razı mı geldik..hafazanallah...zillete düçar olmadan yaşamak gibi hakiki erdemlerden gurbette kalan biz olduk..pkk dahi azm etmişde yazık bize..nasılda korkudan ses çıkarmadan titrer lambalarımız.Evet alıştık hani neyimiz eksik..o kadar da olcak deyip ahiretimi ticarete aldık..ne kötü bir alışverişe mi .yandık..
    bu konu aslında tek konu.Ve tevhid sancısı...en çok burda kanamakda.

iki yıl evvel ki seçim öncesinde kabede abdullah gülün kardeşini görmüştük...o da bizde ümmete ve vatanımıza dua ettik..bu benim için ümit verici bir hal idi. herşeye rağmen..kıstas yada başka birşey değil..sadece şükrediyorum..islamıma,imanıma,kuran hediyei ilahisine,kabeyi bahşedene,içimizden gönderilen resulü sevdirene..
    vesselam....
    hidayete tabi olana...

Konu Henna tarafından (03-21-2009 Saat 20:36 ) değiştirilmiştir.
    emirahmedyasin bunu beğendi.
  5. Alt 03-22-2009, 19:36 #25
    emirahmedyasin Mesajlar: 1.121
    Şu söz ki çok manidar.Sabahlara kadar ibadetten ayakları şişen peygamberin uykudan gözleri şişen ümmetiyiz...Hala haram sistemlerden bizi kurtarmalarını bekliyoruz. Adamlar senin sandık başında başörtülü kardeşine tahammül edemiyor.Buyrun devam edin...

Henna bunu beğendi.
  6. Alt 03-23-2009, 05:27 #26
    Ziyaretci
    zeynep_hearty Mesajlar: n/a
    el_feta´isimli üyeden Alıntı
    h m m...

Oy kullanmamanın gerekliliğine vardığımız nokta başta siyer olmak üzere bugüne kadar yeryüzünde vuku bulan ve sonuç veren islami hareketler,aynı zamanda ülkemin durumu,geçmişi ve tecrübelerimiz...

Başımıza çorap örülmesi ise sıkıntınız,"fitne ölümden daha beterdir" derim ve ilk müslümanların çektiği sıkıntıyı söylerim...
    Rabbim Allah dediği için geçmiş müslümanlar acı çekmediler mi,ya da öldürülmediler mi??? Rabb'ın ne demek olduğunu iyi bildiğinizi biliyorum,peki aynı sözü söyleyen bizlerin durumu??? Ama siz de bugün bir meclis de bakın RAB şudur ve benim rabbim de Allah'tır diye açıklarsanız,sahabenin karşılaştığı benzer sonuçlar ile karşılaşacaksınızdır...

Şu noktayı yineliyorum,şahsen oy kullanmasam da,oy vereni ötekileştirmiyorum...İslamoğlu hoca'nın bu minvalde açıklaması güzel,türkiye'de siyaset bölüyor..Öyle... alleme olsanız,akp oy verdim deseniz,milli görüş e mensup kardeşler korkmayın tekfir etmezler...başınız hayli ağrır diyeyim..

Soruyu ben,oy verince ne oluyor şeklinde de soruyorum.. Biz oy u ne için veriyoruz??? Bu adamlar Allah'ın hükmünü o meclis de dile getirecekler diye mi??? Bu noktada Ahmed kalkan hoca'ma katılıyorum é kim daha çok oyalıyor,o daha çok oy alıyor"...

İlkeselliğimizi tağut,şirk ve islam üzerine koyuyorum..Peki bugünün siyasi partisinin böyle bir söylemi ve duruşu var mı??? HAYIR...

Eğer birileri çıkıp ben bu duruşu bu meclisde de dile getirebiliyorum diyorsa,amenna..Buyrun... Nitekim eski halimiz ile şimdiki halimiz aynı mı?

Allah aşkına bekke,madem yaşınız var ve şahitsiniz,bundan 15-20 yıl önceki siyasi partinin söylemi ile bugün kü arasında dağlar kadar fark yok mu???

hataları vardır eleştirilir...Ama şevki yılmaz'ın vs kabe'de yaptığı konuşmayı dün gibi hatırlıyorum...

Anlatabiliyor muyum? ... Ben islamdayım..takıldığım yerde burası...Sizin (bekke sizi kastetmiyorum) cemaatiniz islamın içinde ve saptırıcı değilse dilediğiniz cemaate mensup olun,olabilir farklı görüştür derim..Ben oy kullanmıyorum,ama sizin partiniz islamın sembolü olacaksa orada,buyrun...

Ramazan Kayan hocama da sorduk mesela bunu... İslamoğlu hocanın görüşünü falan... Ne değişti ki dedi... Yani önce oy kullanmayanlar şimdi kullanıyorlar,ne değişti???

Bizi yıkmak isteyenler nasıl yıkacaklar??? Ben size söyliyeyim mi? bu milletin karşısına çıkıp -ulan yıkacam sizin dininizi,diyen hiçkimse bu toprağın insanlarının bileğini bükemez..Hem sittin sene...

Ama gri renkler,hak-batıl karışımları??? Malum ılıman İSLAM lar..bakın adı islam,ama eksik/yanlış bişeyler...

bu duruş ve fikir kaygısı benim öncelikli kaygım...Sistem bizi kendi masasına çekip ömrünü uzatmadığını bana nasıl ispatlayabilirsiniz..Öyle ya..az daha doğu bölgesi çıkacaktı ellerinden,yine bizden birine sarıldılar..Onların ideolojileri yan çizmeyi kabul edebilir..peki ya islam???

soru şu: bir müslümanın küfrü ve şirki belli edip,islam olduğunu söylemesi FARZ mıdır??? Peki varolan siyasi parti bunu yapıyor mu??

hani Kitaba uymayıp,kitabına uydurmak var ya!!!

bir diğer husus...Sivil bilinçli bir direnişin olmayışı,sistemin sizi yutması için birebir...Hepimiz bir kaşığa doluşuyoruz adeta... 28 şubat öncesi bir dünya müslüman vardı,hani nerdeler???

Şevki yılmaz,Almanya'dan gelince bir açıklama yapmıştı: Anladım ki siyeset ile insanlar ıslah olmuyormuş gibi bir açıklama yapmıştı...
    Acaba diyorum insan aceledn yaratılmış ya hani ve dünyada sonuç görmek istiyor ya hani,ondan mıdır tüm bunlar...

Siz bekke...Siz kendinizi yetiştirmiş olabilirsiniz..Ama kitleler böyle değil...

Bence PKK bile müslümanlardan daha başarılı idi,kendi açısından..Adamlar dağa çıktı,bizimkiler onları meclise çağırdı...Ama biz çağırmadan gidenlerdeniz...

Madem ki inancımız özgün,özgün bir duruş olmadan bu mümkün değil..Adım gibi eminim buna... Sivil bir duruş ve direniş sergilemeden başarılı olamazsınız..Bırakın onlar gelsin bizden istesinler..Sosyal demokratlar bize vaadlerde bulunsun,bizden öncekiler size baskı yaptı,biz size şu imkanları sağlayacağız diye...
    bugünün partisinin,bir islam sempatizanı kadar faydası var en fazla bana,daha fazla var mı??

Konu bütünlüğü içerisinde şöyle tamamlıyayım..namaz kılacak olan ki ALLAH'ın emridir, gider ilmihale bakar,peki siyaset de emir değil mi??? var mı bunun için bir yere bakan???

Neden köklü,uzun soluklu bir programımız yok...Bir hocam vardı,gelin 1000 yıllık bir plan yapalım derdi,velev ki 20 yıl yaşayalım,Allah hem bize ecrimizi verir 1000 yılın,hem de bizden sonrakilere bir dava kalır...Yoksa savrulur dururuz...

Ben Allah yolunda önde/öncü olmak isteyenlerdeniz diyeniniz varsa,korkmayın,biz müslümanlar daha yeniyiz bu piyasalarda,ufkunuzu açın,hedefiniz olsun çook ilerler için...

RAd 11 e inanıyorum..Biz nefslerimizi değiştirirsek Allah bizi değiştirecek...Her gün duaya yeminli insanlar bile olsa yeter..Biz öyle olursak,Allah bize salih evlatlar verir ve bize nasip etmediklerini,yüreğimizde kor gibi taşıdıklarımızı bizden sonraki nesillerin elinde Ateşe,yangına (NUR'A) çevirir...

selam ve dua ile...

Söylemleriniz, temennileriniz elbette hakikatte yapılması gereken şeydir lakin neden birilirinin islami ölçüde güç yetirdiği kadar yaptığını bizler sizler yapmıyoruz ve bir radde dahi olsun yapanı her daim eleştiriyoruz siz siyasetçilerin ve özellikle iktidar partisinin samimi olmadığı görüşündesiniz zira hocanızın söylemiş olduğu şeyi zikretmeniz bende bu hissi uyandırdı samiyetlerinin ölçüsüne vakıf olamayız zira alnı secdeyi bulan insanları ben müslimim müslümanım diyen insanların bunları söylemsi mümin için kafidir... zannediyorum bir imamın bir çocukla evlenmesi ile neden hüsnü zan etmiyeyim demiştiniz şimdi ben size soruyorum bu konuda neden hüsnü zan etmiyorsunuz kaldıki sözkonusu kişilerin yaşamlarına duruşlarına nebze dahi olsun şahit olmuşken bu güvensizlik belirsizlik neden? bu soruyu oy vereni tekfir ilan etmediğinizden soruyorum şöyleki madem oy vermek veya vermemek mesele değil mesele nasıl bir duruş sergilemekte ise bu duruş yalnızca sizin tmenninizden ibaret zira yaşam şartlarınızı içinde bulunduğunuz coğrafyayı sosyal statünüzü vs.. size dair ne varsa bilmeme rağmen siz veya ben burada iki kelam ederken niyetinden şüphe ettiğimiz insanlar islamın derdi ile gecelerini gündüzlerine katıp çalışmaktadırlar ve ben yine inanıyorukmi sn erdoğan olsun sn erbakan olsun pc kullanmayı dahi bilmiyorlardır nedeni sizce ne olaki?zira ben yine inanıyorumki müslüman olan ve hayatının tümünde olmasada islamı büyük ölçüde yaşamak isteyen islami bilgiye nisbeti hatırır sayılır ölçüde ilmi çalışma yapan her insan bu temennidedir ve yine ben yine ve yine canı gönülden inanıyorum ki bugünün iktidar partisi olsun sp olsun bbp olsun görüşü bu anlamda hissedilir tüm partilerin aynı temenniye sahip olduklarına inanıyorum...

şimdi size soruyorum tüm bunlara rağmen yapılabilecek nedir sizin öneriniz tek cümle ile ne olabilir?

selam ve dua ile...

7. Alt 03-23-2009, 14:18 #27
    el_feta Mesajlar: 1.168
    teşekkürler...
    İslam zahire bakar efendim... İslam adına ne yapıldığını ne ortaya konduğunu söyleyin,sorunuzun cevabı olacaktır..İyi niyet kötü ameli salih yapmaz ..ne bileyim,geçmiş tarihi bir müslümanı gözünüzde canlandırın ve ne yapardı diye sorun mesela..

Çözüme gelince... Söylem ve eylem netliği... Kitabına uydurmadan,açık ve net..Başımıza musibetler gelse de...

selam ile...

8. Alt 03-23-2009, 15:48 #28
    Hatırladığım kadarı ile Nasrettin hocaya biri borcunu istemeye gelmiş oda ben şu bizim tarlaya diken ekecem,geçen koyunların yünleri takılacak, sonra bizim oğlan onları toplayacak, sonra onu ip yapacam sonra hırka, en son pazarda satıp borcunu ödeyecem.
    Bizim müslümanların hali aynen böyle.Önce meclis ,sonra cumhurbaşkanlığı,sonra askerye... ölümde var hiç hesab eden var mı.

9. Alt 03-23-2009, 15:52 #29
    beyza´isimli üyeden Alıntı
    Ve Aleyküm selam
    @emirahmedyasin
    siyaseti konuşma taraftarı değilim ama oy kullanılmadığı taktirde de vebal atında kalınıyor bildiğim kadarıyla..

Eyvallah.Peki kullanınca sevap kazanılıyor mu?

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.