29 mart seçimlerine dair,sabırla okunması temennisiyle

Öncelikle sanıyorum tüm yazılanlar Maide 44 ayetinin anlaşılmasına dayalı yorumlardır oy kullanmak müslümanım diyen her kişinin görevidir zira şöyle bir söz vardır zaruret kapıdan girince şeriat çıkar şöyleki türkiyedeki anayasal ...

1. Alt 03-20-2009, 03:52 #11
    Ziyaretci
    zeynep_hearty Mesajlar: n/a
    Öncelikle sanıyorum tüm yazılanlar Maide 44 ayetinin anlaşılmasına dayalı yorumlardır oy kullanmak müslümanım diyen her kişinin görevidir zira şöyle bir söz vardır zaruret kapıdan girince şeriat çıkar şöyleki türkiyedeki anayasal düzen rejim sistem belli ölçü dahilindedir bunu değiştirmek şu an için la mümkündür hal böyle iken oy kullanmamak islami kesim için küfre tağuta oy vermenin kendisidir zira alternatifler bellidir yani kıyas sözkonusudur "İki kötülükle karşı karşıya gelince daha hafif olanı işlenerek, büyüğünün çaresine bakılır" (Mecelle, md. 28) ve "Daha şiddetli olan zarar, daha hafif olan zararla izâle olunur" (Mecelle, md. 27) kısmen izah edecek olursak malumumuz olduğu üzre rüşvet vermek faiz yemek kati deliller ile haramdır lakin bugün türkiyede yaşayan hangi müslüman ben bunların hiç birisini yapmadım diyebilir zira ödemiş olduğumuz her gecikmeli faturada (gecikme bedeli adı altında)dahi faiz söz konusudur velhasıl bu durum ve benzeri günahlar rahmanın hükmünün dışına çıkmak rahmanın hükmüyle hükmetmemek demek değildir eğer böyle olsa idi yeryüzünde tek müslüman görmek mümkün olmazdı ...Maide 44 ayetine baktığımızda ise dikkate şayan bir ibare vardır sözkonusu ayet kafirler ve fasıklar için inmiştir zira ayetin siyakına baktığmızdada kafirler için indiği görülmektedir ...Velhasıl oy kullanmak belki(olaki isbaetli olmasın) vebaldir lakin küfür değildir bilakis buna küfür demek küfürdür ...selam ve dua ile...

Konu zeynep_hearty tarafından (03-20-2009 Saat 04:16 ) değiştirilmiştir.
    Henna bunu beÄŸendi.
  2. Alt 03-20-2009, 11:08 #12
    emirahmedyasin Mesajlar: 1.121
    Allah ın selamı ve rahmeti hepinizin hepimizin üzerine olsun.
    Ben kullanmadığımı söyledim illa şöyle yapılmalı demedim.Amma bu oy kullanmanın pekte sağlıklı olmadığı kanaatindeyim.Kendi kanımdan canımdan olanlarda kullanıyorlar pek birşey demiyorum.Konuyu vahi ve hadis yönünden iyi araştırmaya çalışıyorum.Toptan reddetmiyorum.Bir iki güne net konuşurum.Bana birisi desinki bakın şu kadar sene şunlara oy verdik islami açıdan şunları kazandık... Başörtüsü duruyor! -İmam hatipler duruyor!-hakaretler duruyor!...

3. Alt 03-20-2009, 12:31 #13
    Ziyaretci
    Henna Mesajlar: n/a
    şimdi bu dünyada cennet aramak muhal...
    ben sanıyorum ki kıyamete kadar çile olacak.zülm olacak..müslümana zindan da olacak neyazıkki..ve de hiçbir devirde yeryüzünde bozgunculuk küfr tağut yok olmamaıştır..ancak mevlam vad ettiği zamanda bu olacaktır..
    bizlerde safımız belleyip yolumuzda imanla mücadele gösterecek duruşumuzu kalbimizi cenderelerden geçirip ateşten gömleklerle cihadımızı yani müslümanlığımızı bu zor şartlar attında sunacağız ilahi dergaha....
    velhasıl...alternatifiniz yok..eğer oy vermesseniz daha kötüsünü doğurmayacakmı toplum..ehveni şer derler ya hani..yalnız şuda bir gerçek kişilerin islamını sorgulammak lazım..bir aile içinde baba ile evlat arasında nasıl diyalog savaşı fikir anlaşmazlığı olsada yine aynı sofrada oturur veya aynı safta cuma namazını kılar vs...ve birbirlerine ik eli uzatır canları birbirlerine yanar..
    günahkar olsakda birlik olmak dışlamadan yargılamadan asıp idam etmemeliz müslümanları...kalbimizi herkese açık kapı ve daha iyisini nasıl yapmalı heyecanıyla hangi şart veya imkandaysak bir adım öne çıkarak bir insan daha kazanmalıyız..baş eğmekle karıştırmayalım...bunları.hakkı savunmak için hakkı yaşamak için asıl ilk şart iman ve onunda yeri kalbimiz..iman en büyük imkandır..öyleyse şartlara söz söylemekdense her an hakka hizmet için hiç bir şeyi bahane etmemeliyiz..her an ve her yerde onun rızasını icra için mevla zemin vermiştir.."ve hüve meaküm eyne ma küntüm"...

anne bile ne sevdiği yavrusunun fikrine hükmedemz..herkes sizinle aynı ölçüde iman edip islam olmayabilir..eğer niyeti ve gayreti hak ise hatalarıda günahlerıda olsa bizimdir..Allah kullurının gayretine bakar...
    sonuç mükemmele yakın bile olmasa verdiğiniz oyların daha beter sonuçları veya vermeyince çıkacak tablodan istemesenizde mesulsunüz diye düşünüyorum...
    vesselam

Konu Henna tarafından (03-20-2009 Saat 12:37 ) değiştirilmiştir.
  4. Alt 03-20-2009, 18:06 #14
    el_feta Mesajlar: 1.168
    Konuyu tekleştirmek taraftarı değilim...ya oy ver ya verme.. İslamoğlu tumturaklı bir cevap vermiyor işin aslı,ben de dinledim..

Zeynep hearty,ÅŸartlar hakikaten "ilkeselliÄŸimizi" bu kadar etkiliyor mu???

ben "oy kullanmamayı" ilke edinen biri değilim,"ilkem" küfrü ve şirki ayırmak,tağutun ne olduğunu dile getirmek,demokrasi,kemalizm,laiklik gibi fikirlerin islam ile bağdaşmayacağını açık ve net ortaya koymaktır...

Bu minvalde oy kullanan arkadaşlara sorum: hakikaten oy verdiğinizde,bu insanlar islam'a mı hizmet edecek??? Laikliğin koruyucusu biziz diyen müslümanlar???
    müslüman ve islam sempatizanı arasında oldukça fark var kanaatindeyim...

Allah resulü'nün zamanında da meclis var,DArun nedve,Allah resulü dilese idi,burayı kullanabilirdi,bilhassa amcası vasıtasıyla ama kullanmadı???

Özgün olmayan hiçbir hareket tutunamaz... Biz müslüman olarak ne istediğimizi biliyor muyuz? şu ihl bi hallolsa bi de başörtüsü,ooohh deymeyin keyfimize (mi) diyeceğiz???

Biraz da tecrübe ekleyeyim buna..Bu ülkede 1950den beri biraz bizden gözüken tüm siyasetçilerin sonu nasıl oldu??
    Sivil bir hareket üretmediğimizde,siyaset enerjimizi almıyor mu? ve sistem kendi içinde bizi eritmiyor mu???
    Onların sahası ve hakem onlardan...Bizimkiler iyi oynarlarsa az biraz,düdük çalınıyor ve maç finish!!!

28 şubat gibi mesela,herhalde bu hakem! düdüğünü hepismiz duymuşuzdur...

Bir diğer sorum,ben müslümanım diyenlerdeki islami hareket bilinci,ne durumdayz dersiniz??

Halkı oy vermek ya da oyvermemek diye ikiye ayırmıyorum,ya da biri sapık diğeri hakk gibi bir ithamım da yok...

oy vermek mesuliyet diyenler,milli görüş camiası...İslami hareketi tek kanaal bağlarsanız,olacağı budur tabi...Saygı değer büyüğümüz de milli görüşe oy vermeyenler için "PATATES DİNİéne mensuplar demişti..var mı aranızda bu dine mensup olan???

Lübnan hizbullahı,güncel olarak incelenmesi gereken bir yapı bence..her zaman sivil bir lider,ama meclis de elemanları var..Ve nasrallah'a biatlı...Meclisten kovsalar bile,halk var,ya da dilerseler meclisten milletvekillerini çekip sistemi sıkıştırabiliyorlar...

ya da ya el_feta,biz islami hareket olarak çok yeniyiz mi diyorsunuz? öyle ya,taş çatlasın 40 yıl olmuştur,ötesi yok...

Seyyid kutub'un yoldaki işaretleri'ni okuyanınız vardır elbet..O bile bu işin 200 yıl sürebileceğini söyler...Allah rahmet etsin...

Bizi gayri islami bir düzenle yönetecek müslümanlar...

galiba sıkıntı burada...

he bir de,sorularıma cevap verecek mübarek zatlar arıyorum aranızda

selam ve dua ile..

5. Alt 03-21-2009, 00:52 #15
    mhmt Mesajlar: 904
    Blog Başlıkları: 3
    Önce "ben bilirim" havasından bi uzaklaşın bakalım...
    ...
    Sizce oy veren ÅŸirkte midir? Net cevap verin...

Konuya gelince;
    Bir müslümanın amacı; Dünya üzerinde Hakkın hakim olması için çalışmaktır. Var olan Batıl düzen değişmeden, yani ağacın kökünün çürüklüğü bilinmeden iş görülmez. Bu yüzden, düzeni düşünmeyen bir insan, detaylar ile avunur ve kaybeder. Batıla hizmet eder, haberi de olmaz..

Kriter nedir? Bir insan oy verirken neyi kriter alır, işte mesele burada. Oy verirken mantığın, İslam Düşmanı düzeni kabul edip, zaten bunsuz olmuyor, o zaman elimizdeki ile idare edelim diyerek vermek, sizin bahsettiğiniz sistemin ürünüdür, sistemi desteklemektir. Ama şu var; Çürümüş ağacın yapraklarını süpürmeyi iş görenlerin ötesinde, bu ağacın kökünün çürük olduğu bilinci ile iş görenleri ayırmak gerekir. İşte bu bilinç herkesin istediği ve hayalini kurduğu Adil Düzeni getirecektir.

Bizim bir yolu deÄŸerlendirmedeki kriterimiz nedir peki?
    Düşamın altetmesi; bir cenahın haksızlığını ya da yanlış yolda olduğunu değil, en fazla güçsüzlüğünü gösterebilir. O zaman güçlenmek lazım gelir. İşte, bu kriteri biz; yenildi, o zaman yanlış yolda diye alırsak yanılırız. Güçlüyü haklı yapmış oluruz, haberimiz olmaz.
    28 Şubat yorumunuz bunun bir örneğidir mesela..
    ...

Demokrasiye gelince..
    Demokrasi; seçmen bilinci ile orantılı olarak hakkı, adil olanı seçer. Yoksa, haklıyı haksız, haksızı haklı gösteren bir yapı içine girebilir. İşte bu yüzden seçmeni bilinçlendirmek, oyunlara başvurmak değilde, İslami yapı ile çalışmalar yaparak oluyorsa, yani kalkınmanın hedefi, maddi ve manevi kalkına ise, bu durumda zaten Batıl düzene hizmet etmek değil, bilakis Hak düzeni hakim kılmak için çalışmak demektir. Bu ayrım, incedir ama herşeyin özetidir.
    ...

Bir zihniyet; Var olan devletin Laik, Demokratik vs Batıdan alınma düzenlerinin hep olumsuz ve İslam Düşmanlığı şeklinde kullanılmasını baz alarak, oy vermeyi Küfr ve Hak arasındaki seçimde, Küfr'ü seçmek olarak gösterirse, o zaman çerçeveyi Oy ile dar tutmaması gerekir. Buna, Devlet için yapılan tüm hizmetlerin, ödenen vergilerin, yatırılan faturaların, yapılan askerliğinde Küfr içine girmekte olduğunu söylemesi lazım gelir. Bu devletin kurumlarında çalışmayı, sigorta yaptırmayı, emekli olmayı da bunun içine katması gerekir.
    Bir müslüman, İngiltere'de yaşıyor diyelim. Var olan seçim düzeni 2 partili sistem. Bu ikiside Hakkı, İslamı savunmadığı için bunlarından birini seçmesi gerektiği durumda hangisini seçmeli ya da seçmemeli mi? Seçmediğinde, vatandaş olarak kim gelirse dolaylı olarak onu desteklemiş olmuyor mu? İşte oydaki vebal budur. O kadar önemlidir ki; vermekte, vermemekte sorumluluk getirir. Bu şekilde bir sistem olduğu için, zamanında Üstad Said Nursi, Ehve'i Şer diyerek Demokrat Partiye oy vermiştir. Ehven'i Şer; Hak olmadığı zaman seçilir. Hak varken, ehven olmaz. İngilteredeki müslümanda önce Ehven'i Şer olanı seçmeli ve gücü nispetinde orada Hakkın hakim olması için, İnsanların İslama girmesi için çalışmalıdır. Bu çalışma ferdi değil, teşkilat olarak yapılmalıdır. Bunları kısa geçiyorum, konudan uzaklaşmayalım.
    ...

Alıntı;
    Saygı değer büyüğümüz de milli görüşe oy vermeyenler için "PATATES DİNİéne mensuplar demişti..var mı aranızda bu dine mensup olan???

Bu sözüde bir kaç kişisen duydum. Ama kimse delil sunamadı. Sizin, bu söz hakkındaki deliliniz nedir?

selametle..

6. Alt 03-21-2009, 01:44 #16
    Ziyaretci
    zeynep_hearty Mesajlar: n/a
    el_feta´isimli üyeden Alıntı
    Konuyu tekleştirmek taraftarı değilim...ya oy ver ya verme.. İslamoğlu tumturaklı bir cevap vermiyor işin aslı,ben de dinledim..

Zeynep hearty,ÅŸartlar hakikaten "ilkeselliÄŸimizi" bu kadar etkiliyor mu???

ben "oy kullanmamayı" ilke edinen biri değilim,"ilkem" küfrü ve şirki ayırmak,tağutun ne olduğunu dile getirmek,demokrasi,kemalizm,laiklik gibi fikirlerin islam ile bağdaşmayacağını açık ve net ortaya koymaktır...

Bu minvalde oy kullanan arkadaşlara sorum: hakikaten oy verdiğinizde,bu insanlar islam'a mı hizmet edecek??? Laikliğin koruyucusu biziz diyen müslümanlar???
    müslüman ve islam sempatizanı arasında oldukça fark var kanaatindeyim...

Allah resulü'nün zamanında da meclis var,DArun nedve,Allah resulü dilese idi,burayı kullanabilirdi,bilhassa amcası vasıtasıyla ama kullanmadı???

Özgün olmayan hiçbir hareket tutunamaz... Biz müslüman olarak ne istediğimizi biliyor muyuz? şu ihl bi hallolsa bi de başörtüsü,ooohh deymeyin keyfimize (mi) diyeceğiz???

Biraz da tecrübe ekleyeyim buna..Bu ülkede 1950den beri biraz bizden gözüken tüm siyasetçilerin sonu nasıl oldu??
    Sivil bir hareket üretmediğimizde,siyaset enerjimizi almıyor mu? ve sistem kendi içinde bizi eritmiyor mu???
    Onların sahası ve hakem onlardan...Bizimkiler iyi oynarlarsa az biraz,düdük çalınıyor ve maç finish!!!

28 şubat gibi mesela,herhalde bu hakem! düdüğünü hepismiz duymuşuzdur...

Bir diğer sorum,ben müslümanım diyenlerdeki islami hareket bilinci,ne durumdayz dersiniz??

Halkı oy vermek ya da oyvermemek diye ikiye ayırmıyorum,ya da biri sapık diğeri hakk gibi bir ithamım da yok...

oy vermek mesuliyet diyenler,milli görüş camiası...İslami hareketi tek kanaal bağlarsanız,olacağı budur tabi...Saygı değer büyüğümüz de milli görüşe oy vermeyenler için "PATATES DİNİéne mensuplar demişti..var mı aranızda bu dine mensup olan???

Lübnan hizbullahı,güncel olarak incelenmesi gereken bir yapı bence..her zaman sivil bir lider,ama meclis de elemanları var..Ve nasrallah'a biatlı...Meclisten kovsalar bile,halk var,ya da dilerseler meclisten milletvekillerini çekip sistemi sıkıştırabiliyorlar...

ya da ya el_feta,biz islami hareket olarak çok yeniyiz mi diyorsunuz? öyle ya,taş çatlasın 40 yıl olmuştur,ötesi yok...

Seyyid kutub'un yoldaki işaretleri'ni okuyanınız vardır elbet..O bile bu işin 200 yıl sürebileceğini söyler...Allah rahmet etsin...

Bizi gayri islami bir düzenle yönetecek müslümanlar...

galiba sıkıntı burada...

he bir de,sorularıma cevap verecek mübarek zatlar arıyorum aranızda

selam ve dua ile..

Saygıdeğer el feta öncelikle sn İslamoğlu oy verme koyver gibi bir cevap vermiş konu ile ilgili yapılması gereken hali kısa bir cümle ile açıklamıştır

Muhakkak etkiliyor zira etkilemiyor olsa idi bugün maide 44 ayetini okuyup (kendilerince yorumlayıp)oy vermeyenlerin başörtüsü sorunu karşısında veya dünya Müslümanlarının maruz kaldığı zulumler karşısında ve bir çok nedenlerle ilkeli olmaları gerekmektedir lakin tüm bunların şu aşamada mümkün olmadığı malumunuzdur..hem madem Müslüman oy vermekle ilkesizleşiyor şu halde verilen tüm tavizlerde de ilkesizleşme nisbeti ölçülür orandada olsa mümkündür.

Elbette Müslüman olarak yapılması gerekenler bunlardır lakin şu varki tüm bu ''la'' ları hayatın hangi karesinde uyguladığınızı uygulayabildiğinizi düşünmek gerekmeketedir zira çok basit bir örnek verirsek bugün evimize gelen hangi faturanın gecikme bedelini ödemeyip bu tağuti sitemin kanunudur müslümanım ve müslüman kişi faiz ödemez diyerek ben bunların tümünü reddebiliyorum diyebiliyoruz

Biz Müslümanlar olarak kalplerde olanı yalnızca Allah bilir sözüne binaen davranmalıyız müslümanım diyen her kişi müslümandır aksini zikretmediği müddetçe hem önceki yazımdada ifade etmiştim şimdide yineliyorum bugün türkiyedeki sistem aşikardır verilmeyen her oy taguti sistemin fonksiyonlarının dahada gelişmesi açısından ilerleme kaydetmeye nedendir taguti sistemi reddetme adında yapılan oy vermeme eyleme bilakis tağuta destektir

Elbette Müslüman ve Ä°slam sempatizani arasındaki fark katidir arsındaki fark demek yanlıştır zira biri Müslüman bir diÄŸeri kafirdir fark deÄŸil yığınla farklar vardır…

Darun nedve kısmına gelicek olursan efendimiz darun nedveye girmemiÅŸtir fakat darun nedve ye karşılık darul erkamı kurmuÅŸtur ve darul erkamda da Ä°slam hukukuna uygun kararlar çıkmış günümüz anlayışında siyasi ve benzeri kararların yanı sıra bir çok karar darul erkamda alınmıştır bu kararlar isabet etmiÅŸtir etmemiÅŸtir bunlar ayrıca müzakere edilebilir…

Dünyanın bir çok ülkesinde çeşitli şekillerle çeşitli eylemler yapılmış fakat tüm bunlar için kullanılan ve kullanılması gereken ifade hiç değişmemiştir bunun adı ise zulumdür nereye gider iseniz gidin dünyanın her yerinde bununla karşılamamak mümkün değildir adına 28 şubat denir 17 eylül denir Çeçenistan denir Azerbeycan denir Keşmir, Filistin vs.. denir ...Fakat budurumda efendimiz sav şu hadisi aklımıza gelir sizden biriniz bir kötülük gördüğünde onu eli ile defetsin eğer buna gücü yetmiyorsa dili ile defetsin yok eğer bunada gücü yetmiyorsa kalbi ile buğz etsin buyurmaktadır ...hadisine binaen yapılması gerekenin güç yettiği nisbetinde yapılmasıdır ...

Kurtuluş aslında hakikat bu cümlede gizli zira değil islami hareket insanı hareket bilincinde dahi değiliz tüm olanların mecburiyetlerin tavizlerin ilkesizleşmelerin ana nedeni tümüyle budur imanların kırılması imanın çatırdaması bakınız siz ben ve diğer inanalar yapabildiğimiz; yazabildiğimiz birkaç satırdan ibaret değilmidir

Åžunuda ifade etmeden geçemiyeceÄŸim tüm halkını bir gecede cühela bırakan bir anlayışın kurmuÅŸ olduÄŸu düzenin yerini Ä°slami bir düzen almadıkça bu toplum tümüyle feraha ulaÅŸamıyacaktır bu düzenin deÄŸiÅŸmesi için kötünün iyisi( ehvenü ÅŸer) arasından yapılacak tercihle tercih edilmesi ile mümkündür görüşündeyiz sözlerim adil düzen sloganıyla belli bir kitleye hitap edenlerin görüşünde olduÄŸumu düşündürmesin….

Son olarak sormak istediÄŸim oy kullanmasın diyenlerin oy kullanmanın hükmüne dair getirebilecekleri delilleri mevcutmudur? maide 44 dışında… selam ve dua ile..

7. Alt 03-21-2009, 08:58 #17
    imdiii...
    "ben bilirim" havasından uzaklaşayım önce ve cevap vereyim inşallah...
    (ukalalaık varsa da kalmimdedir,kalbimde değil,üzgünüm kardeş)

Meseleyi akaid düzleminde incelemenin bir alemi yok,dolayısıyla şirk ya da küfr gibi bir ithamım yok...
    KRİTER VE İLKE; oy vermek ya da vermemek üzerine değil tağut u ve islamı ayırmak üzerine kurulması lazım geldiğini belirttim...Gerisi ümmet içindeki yorumlar..tutumum bu..

Allah resulü darun nedve ye karşılık kurmamıştır,darul erkam'ı..Darul erkam bir eğitim yuvasıdır..DArun nedve ise o zamanların meclisidir..velev ki öyle desek bile,şu fark var ki,bugün islami! partiler islamı uygulayacağız demiyor ki,uygulamıyor da zaten,böyle bir güçleri olmadığı gibi,son gelinen süreçte böyle bir niyetleri de yok gibi...

İlkeselliği şartlar bu kadar değiştirir mi,soruma,yukardaki iki arkadaş da yorum yapmış..Allah razı olsun...
    Bazı şeyler değişebilir,amenna...Lakin tağuta karşı duruş değişebilir mi??? bugün ingiltere yahut türkiye,burada yaşayan bir müslüman,ben müslümanım ve Hükmü-ü lillah istiyorum demesi vacip değil mi???
    Siyaset,kaypak bir düzlem...Müslümanlar burada tüm güçleriyle bastırırsalar ,kontrolü ellerinde bulunduranlar güçlerini emmesini çok iyi biliyorlar...Yani siz düşmanı karşınıza almış değilsiniz ki,düşman ile mücadele edebilesiniz...
    Dünyada bunun çokfazla örneği yok..İslami hareketler çok da eski değil..ihvan tecrübesi var ümmetin,ya da %85 le başa gelen islami selamet cephesi tecrübesi...
    Küresel emperyalizme cevap küresel intifada dır...

Bugün siz rejimin batıl olduğunu,parti ile söyleyeceğiz ve açık/net olacağız diyorsanız anlayabilirim...birilerinin meclisde yaptığını,ben de sivil olarak yaparım ve bu bizi kopartmaz da belki..Ama laiklik ve demokrasi tarafında ise müslümanlar,sosyal demokratlığı kimseye bırakmıyorlarsa burada ciddi bir yozlaşma var demektir... Dedim ya müslümanları avutmak o kadar kolay ki,yapmasına bile gerek yok,yapacağım desin yetiyo çoğu zaman...

biz müslümanlar olarak dünyada ciddi hedeflerimiz olması gerekmez mi..Ben çok mu köklü düşünüyorum...yani üç-beş mesele mi vardır ortada sadece..onlar bi hallolsa tamam(mı)???

oy vermeye karşı çıkanların delili,kurandaki peygambe duruşları,bahsettiğiniz maide suresi ayetleri,ve siyerdir..Aslında bu yorum çok açıktır,siz siyasi partiyle bu işi yaptığınızda bir putun karşıısnda eğilmeniz,genel ev ve içki yerleri de sizin izninizle açık olması gerekir...bu hemen olacak iş değil diyorsanız,olmayacak şeyin niye içine giriyoruz derim ve mesele olması değil tavır netliğidir,orada olunca bunları dile de getiremiyorusnuz ki zaten..tek savunmamız,bizimkiler taqiyye yapıyorlar..
    hem dünyada da başarı kazanmış tek bir tane siyasi islami hareket yok,sivil olunca var ama,hem de çok...

müslümanları yozlaştırdığı açık değil mi,hızımızı kesiyor..hep bizden biri olunca böyle oluyor sanki bu..
    he bir de patates dini diyen ben değilim elbet...Erbakan hoca ya atıf idi...Google efendiye bir sorun,inşallah...

selam ve dua ile..

8. Alt 03-21-2009, 12:39 #18
    mhmt Mesajlar: 904
    Blog Başlıkları: 3
    Şimdi, siz günümüzdeki meclis ve seçim sisteminin Demokrasi Laiklik gibi Tağuti düzenleri desteklediği için putların önünde eğilmek şeklinde yorumluyorsanız bu zaten Küfr manasındadır, demektir. Bu yüzden, siz şirk ya da küfr gibi bir ithamda bulunmasanız bile, mana bunu gösteriyor.
    Geçelim.
    ...

Şunu ayrıca izah edelim. Siyasi temelli bir hareket halkı düşünmeden sadece iktidara odaklı ise zaten İslami Mücadele yapması mümkün değil. Halksız bu olmaz. Bu da halkın İslami eğitim almasını da sağlamaktan geçer.

Bu eğitim ile bir müslüman düzenin Hak olması için çalışması gerektiğini bilir. Yoksa 3-5 mesele ile detaylarda kalır ve avunur pozisyonunda yine Tağutun oyuncağı olunur.

Sizde zannedersem olayın Siyasi boyutuna tamamen karşı çıkmaktan ziyade, sivil hareket ile desteklenmiyor olmasına karşısınız. Sivil yani halksız olur demek zaten mümkün değil.
    ...

İslami Partiler adı ile anılanlara gelince. Kimin ne yaptığıne bakmak lazım gelir. Yoksa, bu isimle kendini gösteren çok kişi olmuştur. "İslam Köylü S.." , "Nurlu S..." gibi. Ama iş başına geldiğinde ne tür bir iktidarlık ve icraat yapmışlardır, işte bizim kriterimiz budur.

İnsanların dünya ve Ahiret işlerini düzenleyen ve İslama göre şekillendiren bir yapı için mi çalışmışlar, yoksa soygun düzenine mi hizmet etmişler? Halkın Maddi ve Manevi kalkınması için adımlar mı atmışlar, yoksa Tağutun güçlenip halkın gerilemesi için mi? İşte bu tür kriterler ile baz alınan partiler ne kadar sivile yakın ne kadar sivilden uzak bunlar ile birlikte düşünülerek yorumlanabilir.

Bir siyasi hareketin yetersizliği, haksızlığına delil olmaz. Bu yüzden kriter oy oranları değil, yöntem ve gücü nispetinde yapılan icratlardır. Bu gerçekler ile düşündüğümüz zaman komple bi yok etme değil, aslında neyin iyi neyin kötü olduğunu ayırtedebiliriz.
    ...

Sözün sayın Erbakan'a atfedildiğini biliyorum. Erbakan'ın bu sözü söylediğini ve bu dine mensup olanların olup olmadığını sormuşsunuz. Bu sözü nerede söylemiş, bunun delilini istedim. Daha doğrusu, söylemişse delili nedir? Yoksa, delilimiz olmadan konuşuyor ve Hucurat Suresi 6.Ayet'e muhalif mi davranıyoruz? (Google delil olmaz.)

selametle..

9. Alt 03-21-2009, 13:34 #19
    allah razı olsun kardeş...

siz beni ısrarla karşınıza almaya çalışsanız da ben geçmeyeceğim o tarafa...

amelin küfr olması bunu yapan herkesi kafir yapmaz..Çok basit bir fıkıh kaidesidir bu..Ve yöntem,bakış açılarımız da zaten bu ihtilafı oluşturan temel sebepler...
    ben de bu anlamda siz gib dini bilgisi olanların yorumlarını bekliyorum sadece...
    beni tanımlamayın o yüzden..yorum yapmadım çünkü..Sadece soru soruyorum...Sivil bir duruş olmadan olmayacağını söylüyorum,burası kesin sadece...parti olur olmaz,bu tartışılabilir elbet...
    Özgün bir duruşdur derdim... farkındaysanıuz ben de ilkeselliği "duruş" ile bağdaştırdım,başka bişeyle değil...

Erbakan ile alakalı söze gelince,google efendi,münafık değil yahu,orada bir şey arayanlar sizin de yazılarınızı bulabilirler öyle değil mi?
    Orada geniş bir bilgi ağı olduğundan bunu söyledim..Ben şurda duydum/gördüm/okudum desem,tanımadığınız bir adama da güvenmezsiniz öyle değil mi?? yani nasıl ispatlayabilirim ki bunu size..Buyrun araştırın demek istemiştim google bakın derken...

selam ile mehmet efendi...

10. Alt 03-21-2009, 16:42 #20
    emirahmedyasin Mesajlar: 1.121
    Selam ve duaların en güzeli sizlerin üzerine olsun.
    1.BÖLÜM
    Müslüman kardeşlerimi tekfir etmekten, onların kırmaktan, şerefleriyle oynamaktan, namuslarını çiğnemekten, onlara iftira atmaktan, onlara yapılan zulümlere sessiz kalmaktan alemlerin Rabbi olan Allah a sığınırım. Hepiz benim için mümin kardeşlerimsiniz ve büyük halkada Muhammedi ümmetsiniz. Yazdıklarınız yaptıklarınız yakından takip ediyor, bilhassa İslami yazılarınızı uzunda olsa üşünmeden okumaya ve gönlünüzdeki derinliği yakalamaya çalışıyorum.
    (Allah celle bu ümmeti insanlar için çıkarılmış en hayırlı ümmet olarak tanımlamaktadır. Bu ümmetin, kelime i tevhidin oluşturduğu akıllara durgunluk veren seviyesi ile yürüyüp hareket etmesi, yeryüzündeki tağutları devirip yerine Allah ın hükmünü, İslam ve metodunu yerleştirir. Böylece de sadece Allah a boyun eğileceğini sadece onun üstün olduğunu ispat eder.
    İslam düşmanları İslam topraklarını ele geçirdiklerinde Allah ın kanunlarını idareden uzaklaştırdılar. Onların yerine beşeri kanunları yerleştirdiler. Sonrada namaz kılıp oruç tuttuğunuz ve ibadet ettiğiniz sürece Müslümansınız dediler. Peşinden onlara namaz, oruç ve ibadetlerden alıkoyacak fikir, inanç, sistem ve hayat düsturlarını musallat ettiler. Sonra da kalkıp zararı yok LAİLAHEİLLALLAH dediğiniz sürece Müslümansınız dediler.(İslam düşüncesi)
    Bugün ümmetin en büyük sorunu lidersiz halifesiz olmasıdır. Bu sebeple Müslümanlar başı kesilmiş tavuk gibi sağa sola koşturmakta ve biraz yakın gördükleri kümeslere sığınmaktalar ve onları desteklemektedirler. Acizliğimize ve bize sunulan seçeneklere yüreğim o kadar burkuluyor ki tarif etmekten bile aciz kalıyorum.Bir de bana oy kullanmayın derseniz vebal altına girmezmisiniz diyen kardeşlerime ben oy kullanmayın demiyorum ama sizde illa kullanın derseniz çok masum mu??? Bu geniş girişten sonra neden oy kullanmadığımı ve neden reddettiğimi izah edeyim. Merhum Seyyid kutub un İslam düşüncesi kitabını sizlere tavsiye ederim.

Evvela neden oy kullanmıyorum
    1) Eğer bir kanun koyucu ya da meclis gücünü Allah celleden alıyorsa o meşrudur. Ve de mesele yoktur.
    2) Amma gücünü halktan aldığını açıktan söylüyor ise o zaman Hakka ne oldu?
    3) Allah ın ahkam emirlerine kulağımızı ve gözlerimizi kapatacakmıyız.
    4) Bize ne oluyor da halk ile Hakkın arasını bulmaya çalışıyoruz. İsterse bütün dünya bir sistem üzerinde ittifak etsin. Hakla çatışıyor ise bir şey ifade eder mi?
    5) Adnan Mendereslerden günümüze ne değişti birkaç örnekle açıklar mısınız. Erbakan hocaları sevmeme rağmen ne kazandırdılar. Ankara Çankaya belediye başkan adayları sözüm ona sosyete ve tabanda normal karşılamış haberleri çıktı. Peki milli görüşe ne oldu.
    6) Bir sistemde hakimiyet kayıtsız şartsız milletin deniliyor ise Hakkın hakimiyeti nerede?
    7) Ä°stanbul üniversitesi önünde ‘Biz sana apaçık bir fetih (ve zafer yolu ) açtık’ ayeti altında kolu kırılan başörtülü bacımın oy verdiÄŸi partiler nerde. Allah ın emrettiÄŸini biz yüz sene sonra oy verdiÄŸimiz partilerden ve sandıklardan mı bekleyeceÄŸiz.
    8) Azıcık sıkıştığımızda ya Allah ın emrettiğini yaşamamız için bu putperest insanperest düzenlerle anlaşmalımıyız diyeceğiz.
    9) İşkencelerden geçebilirim bunu her gün bekliyorum bize uzak şeyler değil ama izzetsiz yaşamaktansa izzetli ölmeyi tercih ederim.
    10) Ben Allah ın koyduğu hudutlar dışında demokrasi, kominizm, diktatörlük... ne olursa olsun tanımıyorum Bunlardan Allah a sığınıyorum. Şurada müslümanım diyenler toptan şeçimleri boykot etsinler canla malla dirensinler bakın nasıl adam olacaklar.
    11) Ben Allah ın ipinden başka bir ipe sarılmıyorum. Ben kurulu düzenin ya ona ya bana dayatmalarından Allah a sığınıyorum.
    12) Ben bacımın başörtüsünü de, mazlumun gözyaşını da sandıklarda aramıyorum. Ben Allah ın bana verdiklerini onların elinden almayı beklemiyorum. Sezarın hakkı sezara tanrının hakkı tanrıya sözüne binaen diyorum ki: Ben sezarında tapılan putlarında canlı cansız her ÅŸeyin halıkı Allah a itaat ediyorum. Ve Allah celle bize diyor ki ‘GevÅŸemeyin, üzülmeyin. Ä°nanmışsanız, mutlaka en üstünsünüzdür.’
    ‘Gökte de ilah, yerde de ilah sadece o dur.’ (Zuhruf84)
    ((Yeryüzünün her tarafında ve her asırda yaşama düzeni için iki seçenek vardır. Her yerde ve her zaman için yaşamın düzenlenmesi ancak ve ancak iki şekilde olabilir.
    Birincisi: Uluhiyet(ilahlık), rububiyyet(rablık) ve hakmiyetin sadece Allah a mahsus olduğu hayattır...
    İkinci hayat şekli ise: Allah ın uluhiyyet, rububiyyet ve hakimiyetinin reddedildiği hayattır...
    Bu bir hayat şekli ve kaidesidir... Ötekide bir hayat şekli ve kaidesidir. Ve ikisi bir arada bulunamazlar. Çünkü biri cahiliyenin öteki ise İslam ın kendisidir...İnsanların cahiliyetlerine verdikleri çeşitli isim , durum ve şekillerini bir kenara bırakırsak işin özü budur. Çünkü onlar cahiliyetlerine şahsın idaresi veya halkın idaresi ismini vermektedirler. Ya Kominizim ya da Kapitalizm adını takmaktadırlar! Demokrasi veya diktatörlük demektedirler!
    Ne bu isimlerin nede aldıkları çeÅŸitli ÅŸekillerin bir deÄŸeri yoktur. Çünkü onların hepsi bir temel kaidede birleÅŸmektedirler. Bu kaide ‘Ä°nsanın insana kulluÄŸudur’. Allah ın insan hayatındaki rububiyyet , uluhiyyet ve hakimiyetini reddetmek kaidesidir.
    Bu sistemin İslami kabul edilip edilmemesi o düzenin kaynağına bağlıdır. Eğer Allah tan sürur etmişse o İslamidir. O zaman İslam hakim din olur. Allahtan başkasından kaynaklanıyor ise oda cahilidir. O zaman cahiliye hakim demektir. İşte İslam ile cahiliye yollarının ayrım noktası burasıdır. Bütün sistemler ve bütün durumlar için aynı şey geçerlidir. Ayrıntılara girmeksizin görünen esas budur.
    Demek ki bütün yeryüzü sistemlerinde insanlar, birbirlerini ilah edinmektedirler...Sadece Ä°slam nizamında insan bu kölelikten kurtuluyor: düşüncelerini,düsturlarını,kanunlarını,deÄ Ÿerlerini ve ölçülerini yalnızca Allah tan alan hür bir insan oluyor. Ä°nsan Ä°slam nizamında bütün insanlarla eÅŸit haklara sahip oluyor. Bütün insanlar tek bir hakime baÄŸlanıyor ve Allah ın dışında birbirlerini ilah edinmiyorlar.
    Öyle ise yeryüzündeki bütün beÅŸeri sistemlerin tamamı cahiliye sistemi olarak karşımıza çıkar. Öyle ki; düşünce, metod,düstur, kanun ve deÄŸerleri bütün fertler ortaklaÅŸa kararlaÅŸtıralar – ki bu gerçekleÅŸtirilmesi mümkün olmayan bir ÅŸeydir- dahi yine cahiliye sistemdir. Çünkü bu ÅŸekilde de insanların hevası , cehaleti, eksiklikleri ve arzuları bu sistemde yer almış olacaktır. O zamanda insanların Allah ın düsturundan uzaklaÅŸarak kabul ettikleri bu sistemleri; kendilerinin doÄŸal olarak taşıdıkları eksiklikleriyle ortaya çıkacaktır. Ä°ÅŸte Allah u Tealanın ÅŸu ayette kastettiÄŸi mana bdur.(Ä°slam düşüncesi Seyyid kutub)))
    (( Heva ve hevesini kendine ilah edinen, Allah ın da delaleti hak ettiÄŸini bilerek saptırdığı, kulağını ve kalbini mühürlediÄŸi ve gözüne perde çektiÄŸi kimseyi gördün mü? Allah ın saptırdığı kimseyi O’ndan baÅŸka kim hidayete erdirebilir.
    Düşünmez misiniz? )) casiye 23
    Devam edecek...

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.