seyyah_salih´isimli üyeden Alıntı
Allah sevgisi hususunda bu kadar içten yazdığın yazı çok güzel.....yaşamadan ve Allahı tam tanımadan bu kadar istekli ve iştiyaklı yazıyorsan , kimbilir yaşayıp hissettiğin zaman neler hissetirirsin..
herhalde o zaman aşkınla ferhat misali dağları un ufak eder..Rabbine karşı aşkını kainata haykırırsın..
Allah aşkını sormuşsun..
Bir suyun kenarında şirin dese birisi..
Ferhatın topraÄŸa karışmış zerreleri ÅŸirinnnnnnnnnnnnnnn..ÅŸirinnnnnn...ÅŸirinnnnn...Å Ÿirinnnnn.... o zerreler adedince ÅŸirinnnnn sesi iÅŸitilir..iÅŸte bu tarzda bir aÅŸkı ancak aşıklar hissedebilir..bu his ise anlatılmaz yaÅŸanır...
Yaşayanda, hissine kelimeleri kafi görmez iken ancak susar ve aşkın yağı ile yoğrulur giderken..hasretinde yanarda..yanar...Marifetullah ve muhabbetullahla ebediyetlerde Ruyetullah ile iştiyak olur..o iştiyak fenadan bekaya dönüşürken ebediyetlerde devam eder..nasıl anlatılsın bilmem ki..FPRIVATE "TYPE=PICT;ALT="

daha çok yamukluğu olan bu fakir hakkında güzel duygularınız için Allah razı olsun. insanın kalbi nasılsa karşısındakini öyle görürmüş kardeşim .
Alıntı:
bu tarzda bir aşkı ancak aşıklar hissedebilir..bu his ise anlatılmaz yaşanır...
Yaşayanda, hissine kelimeleri kafi görmez iken ancak susar

bu fakir hak Aşkını görmeye ,hissetmeye ,Aşkdan deşarz olmaya görsün.
dilimin döndüğü kadar ,sesimin çıktığı kadar insanlara haykıracam.
aslında müslüman gençlik topçulara ,popçulara ilgi duyduğu kadar,
karşı cinsi düşündüğü kadar ,Allah aşkını düşünmüş olsa, binlerce
Aşkın tarifi ,binlerce , Aşkın reçetesi üretilir.
bir dizsiz, bir imansız, halkı sömürmek için.
yüzlerce çeşit sigara türleri icat ediyorlar.
yüzlerce içki türleri üretiyorlar.
yüzlerce esrar, eroyon, kokayin ,gibi uyuşturucu maddeleri icat ediyor.
veya yüzlerce spor çeşitleri.
yüzlerce karşı cinsin sahte aşkını dile getiren müzik türleri dile getiriyor.
veya yüzlerce çeşit cinsel sapıksal kanallar ,ve cinsel tercih türleri icat üretimi çeşidi yaparken.
biz müslüman gençlik niye her birimiz bir aşkın tarifini ,aşkın reçetesini icat edip, binlerce çeşidini gençliğin deşarz olması için sunmuyoz .
kalbime geliyorki günümüzdeki müslüman gençlik.
her ne kadar şuhurlu olsalarda ,geçmişden gelen alışkanlıkları yüzünden,
nefislerinden deÅŸarz oluyorlar.
her ne kadar bunu itiraf etmeselerde ,gizleselerde.
görünen köy kılavuz istemez misali bunu farkındayım .
onlarda haklı ruhundan deşarz olacak deşarz olma seçenekleri ne devletleri tarafından ,ne diyanet tarafından aşktan deşarz olacakları yöntemler sunulmuyor.
artı devlet tekkeleri kapatarak kendi büççesinden spor solanları açıyor.
internetde sanatçılardan mizik yapımlarını değerinde alarak üçretsiz sunuyor.
ama ben türkiyede devlet cami yapmış diye duymadım, siz duydunuzmu bilmem ,camiler hep halk tarafında yaptırılıyor.
camilere maaşlı imamda vermezler ,ama bizim istemediğimiz şikilde cuma günleri hutbe verilir korkusuyla imam tayin ediyorlar.
her imam kendi camisinde kendi istediği hatbeyi okuyamıyor.
merkezden müftülükden verilen vaaz kağıdından okuyor.
farz olmasa cumaya camilere gitmeyeceğim, çünki milletin derdi olan ruh ,kalp ,nefis ,şeytan değilde ağaç dikmek bahsediliyor.
ormanlara sahip çıkılsın diye, günde tonlarca gazete kağıdı basılıyor.
bu yüzden binlerce ağaç kesiliyor.
veya hak, hukukdan kul hakkında bahsediliyor.
zenginin malı çalınmasın zengin rahat uyunsun diye.
üzerine basa .basa çevrenizdeki fakirlere zekatınızı verin denilmiyor.
benim şehrimde zengin çok ama bir gün, bir zengin gelipde bu benim zekatım diyen olmadı .
kıyada, köşede bazı Allah dostları var ama onlarada nasibi olanlar ,yolu düşünler gide biliyor.
gelin müslüman geçlik olarak bununla yatalım ,bununla kakalım .
benim sunduğum formül gibi her birimiz bir formül üretelim .
ama ilacıda önce kendimiz kullanarak ,sonra başkalarına sunalım Allahın izniyle.
bir Allah dostu demiÅŸki
ey müslüman gençlik
Kolunu paçanı sıva, din işlerinde müctehid ol.
Çekilipte çekilmekliÄŸi kabul eden deve misali olma.”